Ostudné selhání U 16 na půdě Tempa skončilo debaklem 0:8

U 16 Ani skutečnost, že Tempo je vítězem letošního ročníku skupiny C České divize U 17, hrálo doma a do zápasu nasadilo starší hráče, nemůže něco tak zahanbujícího omluvit. Naše U 16 v derniéře sezony v sobotu 16. června 2018 na Praze 4-Lhotce „přispěla“ k oslavám 90 let Tempa, protože si nechala dát ve druhém poločase fatálních osm gólů, a utržila tak výprask 0:8. Hráči v dresu Vyšehradu, přestože někteří teprve patnáctiletí (Vu Chung Hieu čtrnáctiletý), něco takového jednoduše nesmějí dopustit. Jenomže dopustili… I toto fiasko se podepsalo na faktu, že naše U 16 se umístila až ve druhé polovině konečné tabulky na 9. místě.

Pro samotné utkání naší U 16 na Tempu nebylo zrovna nejšťastnější, že dva hráči (Kabeš s Krejzlem) nastoupili už v předzápase béčka U 19. Přesto mohl Vyšehrad vyhrát první poločas 1:0, kdy si na centr Douši z levé strany naběhl Stanislav, těsně před ním však ještě někdo ze spoluhráčů míč trochu tečoval, a tak stoper našeho týmu nezasáhl míč tak, aby ho mohl hlavičkovat do brány domácích. Ti měli také jednu velkou šanci, kdy po trestném kopu kapitán Sedlář hlavičkoval těsně nad bránu Lorenze – gólmana, jemuž bylo nedávno teprve 15 let. Pak měl ještě další šanci Slavoje Vlček, kdy po přihrávce od Krejzla trefil brankáře domácích.

Až do 51. minuty byl stav 0:0, po prvním gólu domácích se ale defenzivní činnost Vyšehradu zcela zhroutila a Tempo dávalo jeden velmi laciný gól za druhým. Ten poslední sice z výrazného a navíc dvojnásobného ofsajdu, ale i tak platil. Největší šanci hostujícího týmu měl po přihrávce od Khomyna Herden, přestřelil však domácí bránu.

Trenér Tempa U 17 Filip Šmídek: „V první půli jsme byli málo nebezpeční dopředu, hodně kazili a špatně řešili předfinální fázi. I proto byl Vyšehrad o něco nebezpečnější než my. Začátek druhé půle už byl z naší strany lepší, po deseti minutách se prosadil Babický a od té chvíle jsme na hřišti dominovali, takže se skóre zastavilo až na 8:0 a mohli jsme se radovat z celkového prvenství v soutěži. Se zápasem jsem spokojen tak napůl, bylo vidět, že se jedná o poslední utkání sezony, kdy se už o nic nehraje. Soupeř byl kvalitní, padesát minut s námi hrál vyrovnanou partii a výsledek je pro něj krutý. Jsem hlavně rád, že jsme zápas vyhráli a nepokazili si oslavy. Prvenství v této soutěži je obrovským úspěchem pro Tempo.“

Trenér Vyšehradu U 16 Alexandr Samuel: „Před zápasem jsme mluvili o tom, že na Tempu se naši hráči sami podívají pravdě do tváře, jak na tom opravdu jsou. Pokud si mysleli, že již umějí všechno, tak tohle jim nastavilo zrcadlo. Tím, co jsme předvedli ve druhém poločase, jsme znehodnotili celou jarní část sezony. Pokud si kluci neuvědomí, že fotbal je o práci, nasazení, a o tom, aby vnímali, respektovali a plnili, na čem se dohodneme, tak z nich nikdy nic nebude. Potom je tohle jen ztráta času a mohou si najít jiný způsob, jak ho trávit, například venčit psy.“

U 16: FC Tempo Praha – Slavoj Vyšehrad 8:0 (0:0)

Česká divize U 17, hráno v sobotu 16. června 2018.

Branky: 51., 65. a 79. Babický, 61., 64. a 75. Trajhan, 72. Pytlíček, 77. Trojan.

Střely na branku: 17:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 8:5.

Rozhodčí: Hurych – Hron, Doležel.

Diváků: 80.

Tempo U 17: Žežulka – Hudák (41. Leun), Jalůvka, Nerad (41. Trojan), J. Havlíček (52. Trajhan) – Herman, T. Havlíček – Pytlíček, Janků (41. Hrachovský), Lytvyn (41. Babický) – Sedlář. Trenéři Filip Šmídek, Dan Bláha a Jaroslav Teplan.

Vyšehrad U 16: Lorenz – Paleček (70. Herden), Stanislav, Šticha, Pautov – Přech, Vu – Kabeš (56. Kubies), Douša (65. Janík), Krejzl (77. Kankara) – Vlček (65. Khomyn). Trenéři Alexandr Samuel, Michal Hozák, Oldřich Ouzký a Miroslav Starý.