U 16 získala na Admiře bod

U 16 Hodně úsilí musela vyvinout v sobotu 6. října „šestnáctka“ Slavoje Vyšehrad, aby bodovala v derby na hřišti Admiry. Utkání mělo dobrou úroveň, gól v něm však nepadl. Až v penaltovém rozstřelu, který vyhrála Admira 4:2. V tabulce České divize U 17 je Vyšehrad B na 11. místě.

Naši hráči měli v první půli územní převahu, přišly i šance, na druhé straně Admira hrozila hlavně ze standardek, a to jak rohových, tak i trestných kopů. Lorenz měl několikrát co dělat, aby zabránil gólu ve své síti.

Hned na začátku druhé půle měl po přihrávce od Coufala vyloženou příležitost Vlček, trefil ale jen brankáře domácích Matěku. Oživení přinesl do hry střídající Gerža a po jeho dvou trestných kopech se dostali do šancí Stýblo a Toman, oba bohužel trefili jen brankáře Admiry. S přibývajícími minutami však začali mít jeho spoluhráči z pole fyzicky navrch a začali se dostávat i do šancí, a tak byl tým Vyšehradu nakonec rád i za remízu. Petr Lorenz vychytal podruhé za sebou čisté konto.

V penaltovém rozstřelu pak proměnila Admira čtyři z pěti penalt, zatímco první dva naši střelci nedali: Mareš pálil nad a Toman střelou po zemi těsně minul. Ve třetí a čtvrté sérii sice už Stýblo i Vodička proměnili, jenomže celý rozstřel se už zachránit nepodařilo. Domácí ho vyhráli 4:2 a připsali si druhý bod.

V utkání 10. kola naše U 16 přivítá v Krči „sedmnáctku“ Cidliny Nový Bydžov. Hraje se v sobotu 13. října s výkopem čtvrt hodiny po poledni. Paradoxem je fakt, že Cidlina je sice sousedem našeho týmu v tabulce, figuruje totiž na 12. místě, jenomže oba nadcházející soupeře dělí sedmibodová propast.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání bylo vyrovnané a domácí si asi ten druhý bod nakonec zasloužili víc. My jsme však neproměnili jasné šance, které měli ze hry Stýblo, Coufal a Vlček, ze standardek potom Fait a Toman. Admira ohrozila naši bránu pouze ze standardek, kdy jednou nastřelila břevno a jednou její nájezd zachytil gólman Petr Lorenz.“

U 17: Admira Praha B – Slavoj Vyšehrad B 0:0, pen. 4:2

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 6. října 2018 na hřišti ZŠ Hovorčovická.

Rozhodující penalta: Mráz. Penalty proměnili: Veselý, Sádlo, Aust, Mráz – Stýblo, Vodička. Penalty neproměnili: Ouředníček – Mareš, L. Toman.

Rozhodčí: Maiello – Jelínek, Tvrz. ŽK: Veselý, Snětivý – Vlček, L. Toman.

Diváků: 45.

Admira U 16: Matěka – Matěj Forejt (46. Sádlo), Bečka (90. Souček), Forman (58. Vacek), Martin Forejt – Tatdanov (69. Aust), Mráz – Havlíček (46. Snětivý), Ouředníček, Veselý – Strýček. Trenér Tomáš Váňa.

Vyšehrad U 16: Lorenz – Halasz (76. Škop), Jelínek, Fait, Mareš – Vodička, L. Toman, Zíka (65. Gerža) – Vlček (55. Zdobnický), Coufal, Stýblo. Trenéři Zdeněk Jaroš, Oleg Martinec a Dominik Gerža.