U 17 přestřílela Meteor 4:3, porazila ho po čtyřech letech

U 17 – Příjemnou tečku za podzimní částí České ligy mladšího dorostu si připravila v neděli 18. listopadu „sedmnáctka“ Slavoje Vyšehrad. Svěřenci trenérů Mirko Beuka a Tomáše Petracha porazili v derby Meteor VIII 4:3. Do sítě pražského rivala se dvakrát trefil v závěru prvního poločasu Blerton Sejdia (kapitán týmu při absenci zraněného Ondry Petracha), po jednom gólu přidali Jakub Přech s Pavlem Vodrážkou. V této věkové kategorii Vyšehrad porazil tým Meteoru po čtyřech letech a pěti porážkách ve vzájemných soubojích za sebou: naposledy vyhrála naše U 17 na Meteoru na podzim roku 2014 brankami Tomáše Junka, Ondry Šindlera a Lukáše Mandíka 3:0.

Naše U 17 přezimuje s 20 body na dvanáctém místě, nicméně od osmého Sokolova, tj. od první poloviny tabulky, ji dělí jen 3 body.

Sedmnáctiletí šemíci měli vynikající vstup do utkání: již ve 3. min. Herden rozehrál trestný kop, na levé straně hřiště našel Štichu a ten poslal balon před bránu, kde se objevil Přech a zblízka otevřel skóre: 1:0!

Meteor byl vzápětí po dvou rohových kopech blízko vyrovnávacímu gólu, jmenovitě kapitán Holcman, jenž trefil tyč Klomínkovy brány. Netrvalo ale dlouho a už ve 12. min. prostřelil brankáře Vyšehradu Moravec: 1:1. V 15. min. Holcman rozehrál trestný kop a Tomka hlavičkoval zblízka vedle. Minutu nato na druhé straně Herden trefil břevno brány Meteoru. Ve 25. min. po rohu hlavou minul prostor mezi třemi tyčemi Vodrážka a dvě šance, jež neproměnil, měl potom i Sejdia.

Závěr první půle byl však One Man Show kapitána mladých šemíků. Ve 38. min. Sejdia po samostatné akci obešel protihráče a nakonec i gólmana Nováka a střelou z levé strany po zemi poslal Vyšehrad podruhé do vedení: 2:1! Ve 41. min. mohl vyrovnat záložník Meteoru Vágner, ale těsně minul. Těsně před koncem první půle Sejdia převzal přihrávku od Coufala (pro změnu kapitána U 16) a pojistil vedení: 3:1!

To byl velmi nadějný poločasový stav. Po návratu ze šaten Vyšehrad kontroloval hru, vytvářel si šance a další branky visely ve vzduchu. Po kolmici od Herdena byl hodně blízko hattricku Sejdia, znovu obešel brankáře, ale trefil pouze tyč prázdné brány. Z následného rohu mohl skórovat Vodrážka, ale jeho hlavička přeplachtila odkrytou bránu. Týž hráč pak postupoval sám na brankáře, volil střelu pod břevno, již ale gólman Meteoru (od druhé půle Valín) vyrazil na další roh.

Z další trefy do černého se tým hrající v modrých dresech radoval v polovině druhého poločasu. V 66. min. Vlček posunul míč na nabíhajícího Palečka, jenž přesným přízemním centrem našel na penaltě Vodrážku a ten zvýšil: 4:1!

Za tohoto stavu si naši hráči možná mysleli, že je hotovo, protože v 72. min. přišla ztráta koncentrace a chyba na levé straně obrany, již potrestal Kousal: 4:2. Meteor vycítil šanci zápas ještě zdramatizovat, což se mu podařilo. Také proto, že Slavoj zahodil další dvě šance. V 85. min. dal kontaktní branku hrotový útočník soupeře Tomka: 4:3. Ze skvěle rozehraného utkání tak bylo v závěrečné pětiminutovce najednou drama, těsné vedení už ale hráči Vyšehradu uhájili.

Asistent Tomáš Petrach: „V posledním utkání podzimu jsme ukázali ofenzivní sílu. Do zápasu jsme šli s jednoznačnou taktikou hrát vysoko, napadat rozehrávku soupeře a co nejvíc se tlačit do zakončení. Výsledkem jsou čtyři branky a několik neproměněných tutovek. Směrem dopředu to bylo naše asi nejpovedenější utkání. Závěr jsme si sice zkomplikovali, ale i tak převládá velice dobrý dojem jak z výkonu, tak výsledku.“

U 17: Slavoj Vyšehrad – Meteor Praha VIII 4:3 (3:1)

Česká liga mladšího dorostu U 17, hráno 18. listopadu 2018.

Branky: 38. a 45. Sejdia, 3. Přech, 66. Vodrážka – 12. Moravec, 72. Kousal, 85. Tomka.

Rozhodčí: Maiello – Andras, Chustecki. ŽK: Douša, Paleček – Macek, Vágner, Tomka, Červený.

Diváků: 65.

Vyšehrad U 17: Klomínek – Paleček, Přech, Šticha, Vlasák – Herden, Melíšek – Douša (57. Vlček), Coufal, Sejdia – Vodrážka. Trenéři Mirko Beuk a Tomáš Petrach. Na lavičce byl ještě připraven brankář Pospíšil. Trenéři Mirko Beuk a Tomáš Petrach.

Meteor U 17: Novák (46. Valín) – Moravec, Kousal, Macek, Penc (83. Jankovský) – Asad (50. Cerman) – Šrejma (57. Dufek), Červený (83. Borovička), Vágner, Holcman – Tomka. Trenéři Daniel Bejr a Karel Moravec.