U16 díky bravurní půlhodince ve druhé půli deklasovala Ústí 5:1

U16 – Osmadvacet minut hrůzy na vyšehradském kolbišti připravila svým protějškům z Ústí nad Labem naše U16. Po nerozhodném poločase jim naši mladí hráči zosnovali necelou půlhodinku jako ve strašidelném zámku a sázeli Severočechům jeden gól za druhým. Odměnou bylo vítězství 5:1 a posun na osmé místo tabulky.

Od počátku zápasu měla naše U16 hru pod kontrolou a v 11. min. přišla i odměna v podobě vedoucího gólu Moravce. Bohužel z mnoha dalších šancí kluci žádnou neproměnili a pět minut před pauzou nastal šok. První střela soupeře na branku domácích ještě gólem neskončila, ale na dorážku už naši hráči nezareagovali a bylo vyrovnáno.

Druhá půle byla stejná jako první, jen s tím rozdílem, že tlak Vyšehradu gradoval a šancí bylo ještě víc. S gólem na 2:1 opadl i odpor hostů a nakonec mohlo být naše vítězství i vyšší.

Další zápas odehraje naše šestnáctka znovu doma, v sobotu 29. září ve 12.30 hod, přivítá čtvrtý celek tabulky Viktorii Plzeň, jež naposledy remizovala doma 1:1 s Motorletem.

Trenér Marek Kincl: Myslím, že vítězství bylo naprosto zasloužené. Zatímco soupeř vystřelil jen jednou na naši branku, my jsme zahazovali do 48. minuty jednu šanci za druhou. Jsem rád, že po nevydařeném utkání na Motorletu jsme tento domácí zápas zvládli.“

Vyšehrad U16 – FK Ústí nad Labem 5:1 (1:1)

Branky Vyšehradu: 11. Moravec, 48. a 59. Kadlec 52. Křemen, 76. Gondek.

Vyšehrad U16: Pospíchal – Kincl ml., Křovák, Rodina, Solanes (Vojtěch) – Moravec, Křemen, Hulínský (Hůlka), Horváth (Gondek), Charvát – Kadlec (Stojka). Trenéři M. Kincl a V. Kincl.