Šestnáctka znovu promarnila penaltu, v Táboře remizovala

U16Až v osmém dějství České ligy U 16 museli naši mladší dorostenci opustit území hlavního města a středočeského kraje. Cesta do města husitů přinesla import jednoho bodu za remízu 1:1, mohlo to však dopadnout lépe. Kluci měli na vítězství.

Na velmi těžkém terénu a za stálého ledového deště jsme v neděli po poledni nastoupili na hřišti Viktorie Tábor proti domácímu celku MAS Táborsko. Přestože terén moc kombinační hru nedovolil, byla k vidění řada hezkých akcí z obou stran. První poločas byli domácí aktivnější a dostali se také častěji do zakončení. Ujala se ovšem jen jedna jejich střela. Další zlikvidovali buď naši obránci, nebo několika svými výbornými zákroky gólman Honza Opletal. Naše první velká šance přišla těsně před přestávkou.  Po rohu se k zakončení dostal Honza Křovák, ale bohužel jeho hlavička skončila na břevnu.

Do druhé  půle jsme vstoupili lépe a vypracovali si i řadu výborných šancí. Nejprve se neprosadil sám před brankářem Tadeáš Moravec a v poslední chvíli zblokoval střelu Alexe Kadlece obránce Táborska skluzem. V 57. minutě to ale konečně přišlo! Po odraženém balonu se z vápna krásnou střelou prosadil Honza Křemen.

V té chvíli jsme byli lepší, ovšem soupeř hrozil z rychlých protiútoků. Největší šance dát vítězný gól přišla deset minut před koncem, kdy Martin Charvát běžel sám na prázdnou branku a brankář domácích ho zezadu skolil. Jasná penalta! Rozhodčí však nepochopitelně neudělil červenou kartu a dokonce ani žlutou. Poté, co v posledním domácím zápase s Plzní neproměnil penaltu Marek Kincl, si tentokrát postavil míč na značku 11 m David Rodina. Bohužel ani on nebyl úspěšný, a proto si z Tábora vezeme jen jeden bodík.

Trenér Marek Kincl: První poločas byli domácí lepší a zaslouženě vedli. Ve druhé půli jsme převzali iniciativu a začali se prosazovat i v osobních soubojích. Bohužel jsme zase neproměnili řadu šancí včetně penalty a proto vezeme pouze bod. Kluci na těžkém terénu bojovali až do konce a byla na nich vidět touha zápas otočit.“

FC MAS Táborsko – Vyšehrad U16 1:1 (1:0)

Gól Vyšehradu: 57. Křemen.

Vyšehrad U16: Opletal – Kincl ml., Křovák, Kopta, Solanes – Moravec (Horváth), Rodina, Křemen, Charvát (Hulínský) – Kadlec, Šimek, (Gondek). Trenéři M. Kincl a V. Kincl.