Šestnáctka splnila roli favorita, zdolala poslední Karlovy Vary

U16 Třetí podzimní vítězství si připsala ve své mistrovské soutěži naše U16. Po výhrách nad celky Sokolova a Ústí nad Labem zdolala doma poslední Karlovy Vary 4:0, a splnila tak roli favorita v tomto utkání. Díky tomu se posunula na 8. místo s odstupem jediného bodu na horní polovinu tabulky.

Přestože nám soupeř poslal o týden dříve varovný signál v podobě bezbrankové remízy s Motorletem, šli jsme do zápasu se snahou hrát ofenzivní fotbal, a tomu také přizpůsobili sestavu se třemi obránci 3 – 5 – 2.

Do zápasu jsme doslova vletěli a drželi balon pod kontrolou. Již v 7. min. si po pěkné přihrávce od Adama Šimka zaběhl Tadeáš Moravec za obranu Západočechů a uklidil míč do sítě: 1:0!

Namísto toho, abychom pokračovali v pěkné kombinační hře s řadou gólových šancí, jsme polevili a umožnili soupeři opticky vyrovnat hru. V této fázi utkání jsme měli štěstí, že na Vyšehradě zrovna nebyl silnější protivník.

Přesto, že jsme nebyli tak aktivní jako v úvodu utkání, vytvořili jsme si další šance, ale potíže s koncovkou se nás drží už delší dobu. Soupeř hrozil jen ojediněle a proto jsme šli do šaten s vedením 1:0.

Do druhého poločasu jsme však nastoupili jako jiný tým. Hru jsme zklidnili, začali kombinovat a vytvářeli si řadu zajímavých situací v koncovce. První přišla hned na začátku druhé půle. Marek Kincl hodil aut, který mu Marek Horváth sklepl zpátky a ten ho se štěstím, ale přesně nakopl za obranu. Tam si naběhl Martin Charvát a obstřelil gólmana: 2:0.

Pár dobrých šancí jsme si vytvořili také po rohových kopech. Asi nejnebezpečnější byla ta v 54. min., kdy Tadeáš Moravec odcentroval míč před bránu a Honza Křovák trefil hlavou míč jen těsně vedle levé tyče.

Třetí gól padl trochu náhodně. K trestnému kopu z hloubi hřiště se postavil Honza Křemen a nacentroval balon před bránu. Ten se odrazil od břevna, Tadeáš Moravec trefil z místa penalty pouze gólmana, další odražený míč napálil Alex Kadlec do houštiny před sebou a až další odražený míč se ujal. Marek Kincl z otočky prostřelil obranu a míč skončil v síti: 3:0!

Potom jsme už dohrávali v klidu, soupeř začal chybovat, a tak jsme se jednoduše dostávali do šancí. Na konečných 4:0 zvýšil opět Martin Charvát, když zatáhl balon po křídle a obstřelil gólmana na zadní tyč.

Na konci utkání přišla ještě jedna pěkná akce. Po kombinaci na levé straně se dostal k míči Honza Křemen, poslal míč na druhou stranu, kde po křídle zatáhl míč Tadeáš Moravec a odcentroval na nabíhajícího Marka Kincla, jenomže ten rybičkou minul těsně bránu.

Na podzim zbývají ještě čtyři kola České ligy dorostu U16. Náš tým čekají ještě dvě cesty na jih Čech, aktuálně tuto neděli do Českých Budějovic a o dva týdny později do Písku. Na vyšehradské umělce přivítá naopak dva celky ze severních Čech – Most a Teplice.

Nejbližší soupeř Dynamo České Budějovice je na čtvrtém místě tabulky a má 20 bodl, tj. o devět víc než naši kluci. Prohrál až dosud jen s Teplicemi, naposledy však remizoval 1:1 na Motorletu, a tak doufáme, že nepojedeme 150 kilometrů do Budějovic a zpátky jen na výlet.

Trenér Marek Kincl: Vstup do utkání s Karlovými Vary nám vyšel na jedničku a hned od první minuty jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou. Celý zápas byl v naší režii a  vítězství je naprosto zasloužené. Chybí nám jen větší klid v koncovce, jinak bychom museli vyhrát víc než 4:0.“

U16 1. FC Karlovy Vary 4:0 (1:0)

Branky: 7. Moravec, 41. a 68. Charvát, 65. Kincl.

Vyšehrad U16: Opletal (Pospíchal) – Kincl ml., Křovák, Kopta (Solanes) – Moravec, Horváth (Hulínský), Rodina ( Hůlka), Křemen, Charvát (Vojtěch) – Kadlec (Stojka), Šimek, (Gondek). Trenéři M. Kincl a V. Kincl.