U16 spoléhá na góly Horvyho, zabrat ale musí na jaře celý tým

U16Během zimní přípravy se mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad zúčastnili zimního turnaje na umělce Loko Vltavín. Z pěti zápasů odehrála naše U 17 tři a U 16 dva. Konkrétně šestnáctiletí sehráli utkání s domácím Loko Vltavín B a SK Střešovice. Kluci oba soupeře snadno a vysoko porazili 6:1 a 7:1.

Zápasy Slavoje Vyšehrad:

U16 – Loko Vltavín B 6:1 (3:0)

Branky: Horváth a Gondek po 2, Šimek, Křemen – Madej.

Sestava U16 Vyšehradu: Opletal, Pospíchal – Vyjídáček, Kincl, Solanes, Rodina, Horváth, Charvát, Hůlka, Gondek, Křovák, Šimek, Křemen, Hulinský, Krikunov. Hokejové střídání.

U16 – SK Střešovice 7:1 (3:1)

Branky: 13. Rodina, 17. vlastní, 33. Křemen z pen., 51. Moravec, 67. Horváth, 71. Solanes, 73. Kincl – 22. Malík.

Sestava: Opletal, Pospíchal – Kincl, Solanes, Moravec, Rodina, Horváth, Vojtěch, Hůlka, Gondek, Křovák, Šimek, Křemen, Hulinský, Krikunov. Hokejové střídání.

Po zimním turnaji jsme měli naplánována tři přátelská utkání. 9. února jsme jeli do Neratovic, kde jsme již po půli vedli nad týmem domácích po pěkné akci po pravém křídle a zakončení Máry – 1:0. Druhou půli jsme trochu přestali hrát a soupeř dokonce pár minut vedl. Přesto jsme jsme ještě po dvou nájezdech na bránu Horvyho skóre otočili. Nakonec přidal poslední gól Tomáš: Konečný výsledek: Neratovice – U 16 2:4.

Druhý přátelský zápas 2. března s Berounem nedopadl již tak dobře. I přes konečný výsledek 1:2 lze říct, že jsme byli lepší. První půli jsme ohrozili tak 5x branku soupeře a nastřelili tyč i břevno. Ke konci si ale nešťastně, po nedohodě s gólmanem Oplikem, srazil míč do vlastní sítě Mára, a tak Beroun vedl. Druhá půle pokračovala stejně, my si vytvářeli šance, ale ani jednu jsme neproměnili. Soupeř nás opět potrestal pět minut před koncem, kdy se všichni hráči Vyšehradu namáčkli na bránu domácích, utekl jeden z hráčů soupeře a sólo proměnil. Ke konci se nám aspoň podařilo snížit. Horvy nádhernou střelou zpoza vápna vymetl šibenici.

Třetí přípravný zápas hrála U 16 doma s Benešovem 9. března, tedy týden před jarní ligou. Generálku ale Vyšehrad vůbec nezvládl. A to ani výsledkově, ani herně. První poločas kluci jakžtakž odehráli dobře, ale na ligu by to v žádném případě nestačilo. Po gólu Horvyho sice Vyšehrad vedl, ale to, co kluci předvedli ve druhé půli, bylo špatné. Nevyhráli žádný souboj, běhali si, kde se chtěli a soupeř trestal. Nejprve po rohovém kopu, kdy sám dokopával míč na malém vápně jeden z hráčů Benešova, jehož nikdo naetakoval. Druhý gól přišel po nepřesné rozehrávce Dymi. A hostující útočník nezaváhal. Deset minut před koncem přišel i třetí gól a bylo rozhodnuto. Slavoj jen dokázal opět snížit a opět to byl Horvy. Ten se tak ve třech přátelských zápasech trefil pětkrát a doufáme, že mu to vydrží až do ligy!

Neratovice – U16 2:4 (0:1)

Branky Vyšehradu: Horváth 2, Kincl, Gondek.

Sestava: Opletal, Pospíchal – Kincl, Vyjídáček, Solanes, Rodina, Horváth, Vojtěch, Hůlka, Gondek, Křovák, Šimek, Křemen, Hulinský, Krikunov. Hokejové střídání.

Beroun – U16 2:1 (1:0)

Branka Vyšehradu: Horváth.

Sestava: Opletal – Kincl, Vyjídáček, Solanes, Linhart, Šváb, Horváth, Vojtěch, Hůlka, Gondek, Křovák, Křemen, Hulinský, Krikunov. Hokejové střídání.

U16 – Benešov 2:3 (1:0)

Branky Vyšehradu: Horváth po 2.

Sestava: Opletal, Pospíchal – Kincl, Vyjídáček, Solanes, Moravec, Linhart, Rodina, Horváth, Vojtěch, Hůlka, Gondek, Křovák, Šimek, Křemen, Hulinský, Krikunov, Štěpámek. Hokejové střídání.

Pozvánka na jarní premiéru proti Kladnu

V neděli 17. března v 15.45 h na Vyšehradě odehraje naše U 16 první zápas jarní části proti Kladnu. Na podzim na Kladně prohrála vysoko 1:6 a celou zimu se připravovala na to, aby tuto prohru napravila a na domácí půdě uspěla. Věřme tedy, že se to podaří!

Po polovině sezony je naše U 16 na 9. místě tabulky s nádherným výhledem na 5. místo, s mankme pouhých čtyř bodů. Kladno má pouze o dva body víc, takže pokud Vyšehrad uspěje, může se hned po prvním zápase vyhoupnout výš před svého soupeře.