U17 vydržela být důstojným sokem Plzni skoro hodinu hry

U17 Velmi těžká zkouška čekala naše mladší dorostence ve 20. kole České ligy U 17. Na půdě čtvrtého týmu tabulky Viktorie Plzeň sice podali snaživý výkon a téměř hodinu hry drželi přijatelné skóre 2:0, domácí se ale ve zbývajícím čase prosadili ještě pětkrát, a tak zápas skončil 7:0.

První inkasované branka přišla bohužel již v úvodní pětiminutovce, další až nedlouho před poločasem. To bylo ještě relativně dobré, tím spíš, že stav 2:0 vydržel až do 57. minuty. Kluci drželi viktoriány poměrně daleko od své brány a nepouštěli je do šancí.

Zlom nastal po necelé hodině hry a střídání hráčů na obou stranách. Západočeši zvýšili důraz a Rus Jurij Medveděv zkompletoval svůj hattrick. Zatímco pro Plzeň znamenala střídání hráčů oživení hry a přínos kvality, u hostů tomu tak nebylo. Spíš naopak. Po dalším střídání, kdy do hry šel i náhradní brankář, mladí šemíci dohrávali  v podstatně oslabené sestavě, a na výsledku se to nemilosrdně projevilo.

V dalším mistrovském střetnutí naše U17 přivítá doma Táborsko. Hraje se v sobotu 4. května od 14.45 hod. na Vyšehradě. Podzimní vzájemný duel vyhráli mladí fotbalisté z města husitů 6:0.

Trenér Vyšehradu Vladimír Kunca: „Jako už bývá zvykem, hned v úvodu zápasu jsme dostali gól. Přestože jsme ještě do přestávky podruhé inkasovali, naše hra byla tentokrát na dobré úrovni. Disciplinovaným výkonem jsme favoritovi moc nedovolili. Vydrželi jsme to ještě čtvrthodinku ve druhé půli, pak ale skóre narostlo až na 7:0. Opět se celé družstvo přesvědčilo, že jen disciplínou a nasazením lze odehrát slušná utkání. Bez bojovnosti a dodržování taktických pokynů to nejde. Hráči musí co nejdříve pochopit, že naše rady vycházejí z reálných možností, co se týče výkonnosti jednotlivců a tím pádem i celku. Je nutné tomu věřit a podřídit se.“

Trenér Plzně Václav Mrázek: „Do poločasu jsme hráli nepřesně a poskytovali soupeři hodně prostoru. Ve druhé půli už kluci k rychlým útokům přidali i ty postupné, a tak se zapojovalo víc našich hráčů do kombinace. Hráčům Vyšehradu postupně docházely síly, a tak jsme se už snáz dostávali k zakončení. Naši kluci předvedli řadu kvalitních fotbalových momentů a zaslouženě vyhráli.“

U17: Viktoria Plzeň – Slavoj Vyšehrad 7:0 (2:0)

Branky: 35., 57. a 74. Medveděv, 65. a 67. Ungr, 4. Ruml, 76. Boček.

Vyšehrad U17: Třešňák – Pařízek, Štoček, Dub, Žmolík – Dominik Musil, Doležal (70. Dvořák) – Hrubý (70. Královec), Prušvic, Baxa – Miškovský (55. Rákosník).