Po šesti prohrách v řadě U16 zabrala, Táborsko zdolala 3:2

U16 – Série porážek je konečně minulostí! Naše U16 porazila doma 3:2 Táborsko a poprvé od březnové jarní premiéry, kdy zdolala 2:1 Kladno, dokázala znovu zabodovat. Mezitím narostla série proher na šest v řadě.

Zastavit tuhle šňůru neúspěchů nebylo snadném protože soupeř z jihu Čech měl před zápasem o deset bodů víc. Vyšehradská šestnáctka má navíc čadu zraněných hráčů, a tak si musela jednoho vypůjčit z U15.

Do zápasu jsme vstoupili výborně. Věděli jsme, že tento zápas musíme odbojovat a hlavně dobře bránit. Od začátku jsme k protihráčům zodpovědně přistupovali a hra byla vyrovnaná.

Oba týmy měly několik šancí. Tu největší neproměnil Adam Šimek, tváří v tvář brankáři hostí se ale neprosadil. Později po velké chybě hostující obrany šel ze strany sám na brankáře Alex Kadlec, bohužel trefil jen boční síť.

Jak už to tak bývá, udeřilo na druhé straně. Po trestném kopu z hloubi pole a chybě našeho brankáře Honza Opletala, který špatně vyběhl a centr minul, už pro hráče Táborska nebyl problém dokopnout míč do prázdné branky: 0:1. Dvě minuty před koncem poločasu se podařilo Vyšehradu ještě vyrovnat. Po chybě v obraně Táborska se k míči dostal Marek Horváth a střelou mezi nohy překonal gólmana: 1:1.

Druhá půle již byla spíš o soubojích. Do vedení šli už podruhé hosté. Po jejich pěkné kombinanci středem hřiště se měnilo skóre na 1:2. Vyšehrad se však brzy dočkal podruhé v zápase vyrovnání. V 57. min. si Tadeáš Moravec ideálně zpracoval míč a nechytatelně obstřelil brankáře hostí na zadní tyč: 2:2.

Čtvrt hodiny před koncem padl poslední a rozhodující gól. Poprvé jsme šli do vedení, a nakonec to byl gól i vítězný. Padl díky parádní akci Alexe Kadlece. Na hranici vápna důrazem získal míč, obhodil si obránce a nádherně zakončil: 3:2!

Do konce utkání jsme potom poctivě bránili a soupeře do žádné větší šance nepustili. Pak už mohla propuknout velká radost z vítězství, na niž jsme čekali celých šest zápasů!

Příští týden v neděli 12. května cestuje U16 až do Karlových Varů, kde se utká s tamním družstvem, který je pouze se čtyřmi body na posledním místě tabulky. Doufáme proto, že v lázeňském městě uspějeme a navážeme i na výborný výkon proti Táborsku.

Trenér Vyšehradu U16 Marek Kincl: „Takhle se bojuje o ligové body! Dnes jsme hráli jako tým a jako tým i zaslouženě vyhráli.“

U16: Slavoj Vyšehrad – Táborsko 3:2 (1:1)

Branky Vyšehradu: 38. Horváth, 57. Moravec, 65. Kadlec.

Rozhodčí: Matějček – Špivák, Wimmer,

Vyšehrad: Opletal – Kincl, Vojtěch, Šváb, Hulinský – Šimek, Rodina©, Křemen, T. Moravec (Spousta) – Horváth, Kadlec. Připraven: Pospíchal (g), M. Moravec. Trenéři: M. Kincl a V. Kincl.

Táborsko: Popelka - Jaroš, Marek, Valtr, Týnavský, Štecher, Roztočil, Vítek, Kostka, Mareš, Zahradník. Střídali: Alexa, Votruba, Turek, Šmejkal, Barva.