Gólman Dvořák šel do pole, dal gól, U17 to ale nestačilo

U17 – Ani na hřišti předposledního týmu tabulky v Karlových Varech se vyšehradské U17 bohužel nepodařilo zabodovat. Ještě za bezbrankového stavu měli naši mladší dorostenci velkou šanci, skórovat, bohužel ji neproměnili a potom naopak sami začali dostávat góly. Jediná adekvátní odpověď v podobě Dvořákovy trefy nestačila, kluci nakonec prohráli v lázeňském městě 1:3.

Úvod zápase se sice podařilo vydržet bez inkasované branky, avšak vinou několika špatně řešených obranných situací se domácí dostali k sérii rohů. Po nešťastné chybě brankáře Třešňáka, který přitom v předchozích zápasech tým U 17 podržel, šly Karlovy Vary do vedení. Chvíli nato zvýšili domácí na 2:0, a to byl i poločasový stav.

Ve druhé půli si naši kluci vytvořili tlak, vypracovali si dvě stoprocentní šance, ale nedali. A když už dali gól, pak nebyl uznán. Potom nastoupil do pole za Michala Pařízka Tomáš Dvořák. Hezky si zpracoval vysokou přihrávku na prsa a překonal brankáře domácích: 2:1!

Ve snaze o vyrovnání hráči Vyšehradu otevřeli hru a soupeř těsně před koncem utkání dal po samostatném úniku třetí branku. Škoda, alespoň bod šlo z karlovarského střetnutí přivézt.

Již ve středu 15. května naše U17 hostí od 15.00 hod. na Vyšehradě soupeře z Českých Budějovic, tedy druhý tým tabulky. Jde o předehrávku 24. kola. V pozápase se střetnou od 17.00 hod. družstva šestnáctiletých obou klubů.

Trenér U17 Vladimír Kunca: „V tomto utkání jsme poprvé neinkasovali v úvodní desetiminutovce gól. Naši hráči se snažili a dostali jsme se do několika slibných situací. Dokázali jsme si po hezké kombinaci vypracovat i vyloženou příležitost, ale neproměnili ji. Poté jsme už soupeře pustili do hry. Za stavu 2:0 pro domácí jsme snížili gólem střídajícího Dvořáka. Není moc dobré zjištění, že když už skórujeme, tak je autorem gólu náhradní brankář, který nastoupil do pole. Pro nadcházející sezonu bude potřeba družstvo vhodně doplnit.“

U17: 1. FC Karlovy Vary – Slavoj Vyšehrad 3:1 (2:0)

Branka Vyšehradu: Dvořák

Vyšehrad U17: Třešňák – Pařízek (65. Dvořák), Štoček, Dub, Žmolík – Dominik Musil, Bílek (60. Královec), Andrle (50. Rákosník), Prušvic – Baxa, Hrubý.