Jihočeši čepovali opět desítku

U17Hodně velký rozdíl ve fotbalové kvalitě obou soupeřů nabídla středeční předehrávka 24. kola České ligy mladšího dorostu U17 na Vyšehradě. Sedmnáctiletí šemíci podlehli svým vrstevníkům z Českých Budějovic 0:10. Poprvé na jaře, celkově však už popáté v sezoně, utržili dvouciferný debakl.

Navzdory mizerným výsledkům se v dosavadním průběhu sezony ještě nestalo, aby naše U17 inkasovala od některého ze soupeřů dvouciferný výprask v obou vzájemných zápasech. Ale všechno je jednou poprvé, a tak tomu bylo i tentokrát. Na podzim v jihočeské metropoli vyhráli domácí 10:1, ve středeční odvetě na našem hřišti 10:0.

Druhý tým tabulky měl po celý zápas jasně navrch. Skóre se poprvé měnilo po třech minutách hry a v 5. min. už vedli hosté 3:0. To se stane v málokterém fotbalovém zápase.

Bohužel naši hráči neměli ani vyloženo příležitost, ze které by mohli případně skórovat – podobně, jak se to povedlo na podzim v Českých Budějovicích Robertu Bílkovi. Jen nějaký ten roh nebo brejk, obrana soupeře ale naše kluky do žádné šance nepustila.

O víkendu mají mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad volno, týden nato jedou do Mostu, kde nastoupí v sobotu 25. května. V prvním dnu měsíce června přivítají v domácí derniéře Písek a poslední zápas celé sezony je čeká v úterý 4. června v Teplicích.

Trenér U17 Vladimír Kunca: „To se nedá ani hodnotit. Se soupeřem, který je fotbalově někde docela jinde, jsme se zkrátka měřit nemohli. Bylo to na jednu bránu. Kluci z Budějovic mají tréninky pět dní v týdnu a někdy i dvoufázově, což se pak musí v soutěži projevit.“

U17: Sl.Vyšehrad – Dynamo Č. Budějovice 0:10 (0:4)

Branky: 5., 30., 47. a 62. Pasecký, 3. a 4. Švantner, 52. Dědič, 54. Otepka, 65. Tušer, 70. Řezáč.

Rozhodčí: Kubr – Trska, Wimmer.

Diváků: 30.

Vyšehrad U17: Dvořák – Pařízek, Štoček, Dub, Žmolík (55. Třešňák) – Andrle (70. Královec), Dominik Musil – Hrubý, Prušvic, Baxa – Rákosník (41. Doležal).