U13 vyhrála v derby s Admirou 6:2

U13 - Derby proty Admira hralo se na travnati hriste v krasni areal na praha 8, byl jidealni počasí skoro zatazeno,sražky 60%, Vlhkost 67%  vitr 16km/h a teplota kolem 16.
Ve tribune sedeli cirka 80 fanusky a na hrsite  20 hracu s modry dresu a 20 s byli dresi byli pripraveni ukazat  jeji  kvalita a bojovnost. 5 minut potom co rozohciho piskal uvod utkani uz kluci s modry dresi otevřeli skoro aposlali Vyšehrad do vedeni, vsechno vipadalo ze bude zapas plni goal ale naopak, privni polocas skoncilo 1-1, kluci od Admiri dokazali vyrovnat na 1-1 a druha strana skoncila 0-0.
Byl opravdu boji o každý balon a velmi motivovani kluci od admiri nas napadali a nenekali nas nic zadarmo, byli sance na oboje strani ale goli nepadali do konce any kdy oboje team mehli moznost kopat penaltu a ve spravne duch fair play oboje nepromenili.

Druhy polocas byl mnohem kvalitnejsi o strance vyšehrad mozna taky proto ze kluci od admiri uz nedokazali nas napadat tak intensivne jak ve privni polocas ale stejni nebil nic jednoduchy, furt souper byl nebespecni a častěji si presentoval taky před naše brankari který dneska mohli ukazat jeji kvalita, na konce skoncilo 6-2 pro  Vyšehrad a jsme vratili prorazku ktery jsme terpili na podzim na naše domaci hriste.

Trener Alessandro  Moreni: "Dobry utkani, který rady hrajeme, dneska jsme dokazali porazit neprijemni souper který v privni polocas udelal nam problemi s jeji  napadani a obrozky chut  nam porazit. Takovy utkani je co kluci potrebuju na jeji rust. Dneska musim kvalit vsechni  naše hracu pro jeji vykon ale taky pro jeji chovani na hriste, vůbec  neprotestovali a respektovali vsechni rozodnuti rozhodci a takle ma byt ve každý zapas. Pochvala zasluzi taky souper který urcite taky hral dobry utkani a dokazal jeji kvalita."

Trener Daniel Kraft: "Kluci dnes měli na pořadu další těžký zápas. Tentokrát s městským rivalem Admirou, který nás v podzimní části sezóny dokázal porazit, takže jsme o to víc chtěli uspět. Začátek se nám docela podařil, kluci měli na obou stranách několik šancí a dokázali z toho vytěžit jeden gól. Postupem času soupeř začal hru vyrovnávat a také několikrát pohrozil a nakonec se mu podařilo vyrovnat. My jsme bohužel v druhé polovině prvního poločasu nedokázali využít několik nájezdů na brankáře a vyložených šancí. Oba týmy v první půli zahrávali pokutový kop, ale shodně neúspěšně, takže poločas skončil 1:1. V první půli se nám příliš nedařil přechod do útoku a když jsme se dostali dopředu, tak chyběla dostatečná podpora útočných hráčů, kteří pak ztráceli míče. Také jsme v několika případech pozdě přistupovali k hráčům soupeře a tím jsme mu dali šanci ohrozit naší bránu.
V druhé půli jsme výkon rapidně zlepšili. Dostávali jsme se dopředu s více hráči a měli jsme o mnoho více zakončení na branku. Krajní záložníci se dostávali častěji do hry a začali jsme být nebezpeční. To logicky vedlo k několika vstřeleným gólům. Jak už to bývá, bez chyby se to neobešlo, soupeř byl velmi kvalitní a dokázal se dostat do šancí. Spoléhal především na dlouhé míče za obranu, takže obránci se dnes nezastavili. Ale gólově už se Admira naštěstí pro nás prosadila pouze jednou. Proto jsme se mohli radovat z dalšího ligového vítězství."

Gratulace všem hráčům

Brankar U13 Hampapa Filip: "Můj pocit ze zápasu je velice dobrý.Sám jsem podal docela slušný výkon během poločasu kdy jsem hrál.Jinak jsme podali dobrý výkon a bojovnost.Gratulace všem."

Hrac U13 Václav Černy:  "Je o pravda že jsem 2x prošel přes celý hřište a jednou se mi povedlo vystřelit ale jinak to byl super zápas bylo to vyrovnané do poslední chvíle. v první půli jsme měli trému a spoléhi jsme na brejky a jeden nám hned v první minutě vyšel ale jinak první poločas byl děsný nedokazali sme si dát přesnou přihrávku a ani jsme nedali penaltu. V druhé půli nás asi trenéři polili živou vodou nebo co se stala ale hra byla daleko lepší snažší a hezčí z naší strany hodne sme kombinovali a posílali utočníky do ulic, škoda že padli jenom 2 góli ale hold se naši útočníci neumí trefit do brány. Nevim jak to bylo na druhé straně ale zdálo se mi že tam to měli uplně stejně."

U13: Admira Praha - Slavoj Vyšehrad 2:6 (1:1)

Branky: 2x Dan, Arci, Richard, Azi, Prokopec

Sestava: Travnicek, Vostal, Stareček, Icrasnyanyk, Čumpelik, feuereisel, Doubek, Majer, Novak, Šidlo, Steinbart, Kanka, Rybař,Vavra, Saladiak, Černý, Azilinon, Prokopec, Mandik, Hampapa,

Text: Alessandro Moreni