Přestřelka s Motorletem: 5:7

U19Plný tucet branek padl ve středečním večerním utkání zimního turnaje ve Střešovicích. Starší dorostenci Slavoje Vyšehrad poprvé od začátku zimní přípravy nenarazili na mužského soupeře, ale na své vrstevníky z Motorletu. Rival z Jinonic, který ve A-skupinu České ligy staršího dorostu, prokázal své kvality a vyhrál 7:5. Skóre se vyvíjelo jako na houpačce, o čemž svědčí jeho geneze (z pohledu Vyšehradu): 0:1, 2:1, 2:7 a 5:7.

Soupeř z Jinonic otevřel skóre, na 1:1 pak vyrovnával Jan Řezáč a do vedení poslal vzápětí tým Vyšehradu David Capek. Pak ale bohužel naši hráči dost nešťastně pokazili poměrně jednoduchou situaci při autovém vhazování, Motorlet velmi lacino vyrovnal na 2:2 a ještě do poločasu znovu otočil skóre ve svůj prospěch a vedl 3:2. Díky individuálním chybám hráčů Vyšehradu pak svěřenci mimořádně hlasově disponovaného trenéra Pavla Novotného zvedli průběžný výsledek až na 7:2.

Až za tohoto stavu ve druhé půli borci v oranžových dresech zmírnili výši prohry do přijatelné podoby, když se postupně trefili Jan Komers, Mára Kincl a Viktor Žampa. Motorlet se díky středečnímu vítězství propracoval do čela tabulky střešovického turnaje, Vyšehrad zůstal s jedním bodem (za plichtu s Lipencemi) poslední.

Další zápas na turnaji odehrají svěřenci trenéra Františka Myslivečka v neděli 16. února od 13 hodin s týmem mužů SK Nový Knín. Mužstvo z dvoutisícové obce poblíž Dobříše hraje středočeskou I. B třídu a v jedné z jejich pěti skupin přezimuje na druhém místě tabulky hned za vedoucím FK Lety. Na zimním turnaji má zatím Nový Knín na svém kontě tři výhry a dvě porážky.

Trenér František Mysliveček: „Motorlet sice potvrdil své kvality z České ligy staršího dorostu, kde vede skupinu A, na druhé straně jsme mu to umožňovali vlastní naivitou. Je to škoda, protože jsme v první půli hráli velmi dobře, jenomže potom za stavu 2:1 pro nás hodíme aut přímo na protihráče a inkasujeme gól na 2:2. Během dvou minut pak dostaneme dva góly. Sami sice dáme dohromady pět velmi hezkých branek, na druhé straně však inkasujeme celkem šestkrát po našich hrubých individuálních chybách. To ani není normální a kdo to neviděl, neuvěří. Kopou se proti nám dvě penalty, jednou po nesmyslném výběhu gólmana a druhá po faulu v samotném rohu velkého vápna, pomalu až u rohového praporku. Místo toho, abychom nechali balon projít do autu, jdeme do souboje a zbytečně faulujeme. Je to někdy z naší strany až nepochopitelný fotbal, a tak se dá říct, že se porážíme sami.“

Slavoj Vyšehrad U 19 – Motorlet U 19  5:7 (2:3)

Zimní turnaj „O pohár U dvou“ na hřišti SK Střešovice, hráno ve středu 12. února 2014.

Branky: Řezáč, Capek, Komers, Kincl, Žampa – Jonáš 4, Šmoranc, Vondráček, Chroust.

Tabulka turnaje O pohár U dvou

1.       Motorlet U 19              6          5          0          1          21:13   15 bodů

2.       Mníšek pod Brdy         5          4          1          0          15:8     13

3.       SK Rakovník               5          4          0          1          22:10   12

4.       Nový Knín                   5          3          0          2          12:11   9

5.       Újezd nad Lesy            5          2          1          2            6:8     7

6.       SK Modřany                5          2          0          3          14:15   6

7.       SK Střešovice              5          2          0          3            9:11   6

8.       Uhelné sklady               5          2          0          3          13:16   6

9.       Sokol Lipence              6          1          1          4          12:14   4

10.       Vyšehrad U 19           6          0          1          5            7:20   1