U19 se loučila ve Střešovicích prohrou 0:7 s muži Rakovníku

U 19 Podaří-li se naší U 19 uplatnit v praxi slogan „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“, nemusí být v jarní části České ligy staršího dorostu zase až tolik zle. Na cvičišti je ovšem klukům v letošní zimní pauze hodně těžko, což podtrhlo závěrečné vystoupení mladých šemíků na turnaji ve Střešovicích. Týmu mužů SK Rakovník totiž podlehli vysoko 0:7, když inkasovali poprvé po čtyřech minutách hry a už do poločasu soupeř nastřílel pět branek. Po změně stran přidal další dvě a navíc ještě neproměnil penaltu.

Tým v oranžových dresech si za celý zápas vypracoval jedinou vyloženou šanci, kterou měl za stavu 0:6 po standardce Huleš, netrefil však dobře míč, a tak se mu jej nepodařilo usměrnit do odkryté části branky Rakovníku. Do koncovky se dostal i dosud nejlepší zimní střelec Komers, ani on ale neuspěl.

V turnaji, jehož jistým vítězem se už stal dorost Motorletu, tak skončí dorostenci Vyšehradu se ziskem jednoho bodu poslední. Jedinou remízu uhráli s Lipenci.

Svěřenci trenéra Františka Myslivečka čekají ještě dvě přípravná utkání. Již ve středu 26. února v 18.30 h přivítají na Vyšehradě tým mužů Slavie Jesenice, rovněž účastníka středočeské I. A třídy, jehož vede bývalý lodivod naší U 19 Richard Havlík. V sobotu 1. března v 10 hodin dopoledne pak sehrají generálku s dorostenci Kladna na jejich hřišti. Naostro do jara vkročí devatenáctka Vyšehradu domácím mistrovským zápasem s Kolínem (třetím týmem podzimní tabulky) v sobotu 8. března v 10 hodin.

Trenér František Mysliveček: „Nastoupili jsme pouze se třemi obránci, což někteří noví hráči ještě nemají zažité, takže jsme po páté inkasované brance přešli na klasický styl se čtyřmi zadáky, abychom eliminovali útočnou sílu soupeře. To se nám alespoň zčásti podařilo, jenomže až stavu 0:5. Soupeř měl jasnou převahu, prohrávali jsme hlavně osobní souboje, v nichž se proti nám dospěláci prosazují. Chvílemi hrajeme až dětský fotbal. Na druhé straně je fakt, že nám zase chyběla spousta hráčů, dnes jich bylo celkem devět – vesměs ti, co byli na podzim členy základní sestavy. Dušek ještě v přípravě nenastoupil, zatímco Krejcar hrál jednou a Kozel dvakrát. A to se ještě u Žampy potvrdilo, že má zápal plic. Nemít výpomoc dalších pěti hráčů z U 17, tak bychom k zápasu s Rakovníkem ani nemohli nastoupit. Lepíme to, jak se dá, ale co můžeme dělat… Přes tyto výsledky jsem přesvědčen, že hrát turnaj ve Střešovicích bylo správné rozhodnutí, protože naši hráči navíc trénují jednou týdně společně s áčkem Vyšehradu, a mohou se tak postupně adaptovat na dospělý fotbal. Věřím, že nabyté zkušenosti si přenesou alespoň zčásti do jarní části sezony. A také musíme doufat, že se nám všichni ti nemocní a zranění postupně dají dohromady. Dali jsme se na vojnu, a tak musíme válčit.“

Slavoj Vyšehrad U 19 – SK Rakovník 0:7 (0:5)

Zimní turnaj „O pohár U dvou“ na hřišti SK Střešovice, hráno v neděli 23. února 2014.

Branky: Gašpárek a J. Červený po 2, P. Červený, Sklenka, Severin.

Tabulka turnaje O pohár U dvou

1.       Motorlet U 19            9          8          0          1          38:22   24 bodů

2.       SK Rakovník              7          6          0          1          30:10   18

3.       Mníšek pod Brdy       8          5          1          2          20:15   16

4.       Újezd nad Lesy          8          4          1          3          16:16   13

5.       Nový Knín                 7          4          0          3          17:17   12

6.       Uhelné sklady            8          3          0          5          24:25   9

7.       SK Střešovice             7          3          0          4          15:16   9

8.       Sokol Lipence            8          2          1          5          16:24   7

9.       SK Modřany              7          2          0          5          17:25   6

10.       Vyšehrad U 19          9          0          1          8            15:38 1