U 19 zvítězila v Liberci 7:0, čtyřikrát rozvlnil síť Komers

U 19 Z posledního utkání venku v této sezoně se naše U 19 vracela hodně zvesela. V Liberci rozdrtila domácí Rapid 7:0, a udržela se tak na 10. místě tabulky. Do sítě posledního týmu tabulky se čtyřikrát trefil Honza Komers, po jednom gólu přidali Mára Kincl, Long Čip a Honza Křemen. Sedm branek nastříleli starší dorostenci Vyšehradu naposledy před dvěma roky, kdy porazili doma Varnsdorf 7:1.

Na umělce v Harcově měli mladí šemíci od začátku zápasu převahu a už ve 12. min. po rohu kapitána Duška promarnil velkou šanci hlavičkující Kozel. Tři minuty nato mohli jít do vedení domácí, neproměnili však sólový nájezd na brankáře Blahovce.

Naopak ve 20. min. po přihrávce od Rodiny běžel sám na domácího gólmana Kulicha, jemuž bylo teprve nedávno 16 let, Komers. Neměl problém jej prostřelit: 0:1!

Po půlhodině hry vyslal jeden z domácích hráčů ošemetnou střelu zdálky na Blahovce, ten si však poradil. Ve 36. min. Žampa a hned po něm Komers trefili břevno liberecké branky. Pět minut před poločasem Žampa zahrál výborně roh, Komers ještě lízl hlavou balon a ten skončil v síti: 0:2!

Sedm minut po změně stran Komers zkompletoval svůj hattrick, když po přihrávce od Horvátha ze strany obhodil brankáře Rapidu: 0:3! Dvě minuty nato Dušek přihrával a Kincl střelou ze strany na zadní tyč zakončoval: 0:4! V 62. min. jeden z domácích hráčů střelou z trestného kopu jen těsně minul.

Do liberecké brány padly ještě tři góly. V 77. min. po akci Křemena Komers přehodil brankáře a skóroval počtvrté: 0:5! V 86. min. Křemen přenesl dlouhým pasem hru doleva, kdy byl Long Čip a ten z úhlu trefil: 0:6! V 90. min. si Křemen sám vybojoval míč a prohodil brankáře: 0:7! Dílo zkázy Rapidu, který na jaře inkasoval už 97 branek, tím bylo dokonáno.

Naši U 19 čeká nyní už jen derniéra sezony v podobě domácího souboje s Olympií Hradec Králové, tj. pátým celkem tabulky. Uskuteční se v sobotu 7. června v 10 hodin na Vyšehradě.

Trenér František Mysliveček: „V první půli s námi domácí jakž takž drželi krok, protože jsme zbytečně zahodili několik šancí, nicméně dva potřebné góly jsme dali. Ve druhé půli se už hrál zápas zcela v naší režii, hlavně posledních dvacet minut. Můžeme litovat, že jsme nenastříleli dvouciferný počet branek, při trochu větším důrazu by se to dalo zvládnout.“

U 19: VTJ Rapid Liberec – Slavoj Vyšehrad 0:7 (0:2)

Branky: 20., 40, 52. a 77. Komers, 54. Kincl, 86. Long Čip, 90. Křemen.

Střely na branku: 7:18. Střely mimo: 6:11. Rohy: 2:6. Přímé kopy: 2:1.

Rozhodčí: Hanousek – Bluscijke, Mokřínek. ŽK: Long Čip (Vyšehrad).

Diváků: 20.

Vyšehrad U 19: Blahovec – Křovák, Křemen, Kozel – Dušek (70. Vyjídáček) – Vojtěch (46. Šimek), Žampa (65. Ljubinkovič), Rodina, Kincl (56. Hrachovec) – Komers, Horváth (53. Long Čip). Na lavičce byl ještě připraven Vrána. Trenér František Mysliveček.