František Mysliveček: chceme vyhrát přebor staršího dorostu

U 19 Po třech letech v České lize U 19, kde obsadili postupně, 7., 11. a 10. místo, budou hrát naši starší dorostenci v pražském přeboru. Vstoupí do něj v neděli dopoledne domácím utkáním s Újezdem nad Lesy, a měl by to být první krok na cestě zpátky do republikové soutěže. Tak, jak si to alespoň všichni na Vyšehradě přejeme.

Svěřenci trenéra Františka Myslivečka odehráli v rámci letní přípravy pět zápasů, většinou se soupeři z kategorie mužů na úrovni I. A třídy. V nich neuspěli, místy to byla docela drsná prověrka mladých fotbalistů v soubojích s ostřílenými mazáky. Neuspěli ani v souboji s dorostenci Kladna, nakonec ale rozdrtili „devatenáctku“ Libuše 15:1, když dvanáct branek nasázeli soupeři ve druhém poločase. V mužstvu tak musí být potenciál usilovat o umístění na samém vrcholu tabulky. Jak po stránce kondiční, tak i herní.

Ano, naším cílem je tuto soutěž vyhrát. Pražský přebor je pro nás sice tak trochu neznámou, nicméně jiný úkol si dát nemůžeme, protože se chceme vrátit do České ligy staršího dorostu. Vinou zbytečné reorganizace jsme sestoupili, a tak musíme sami napravit chybu fotbalového svazu. Například na Moravě k redukci dorosteneckých soutěží nedošlo. Myslíme si, že máme mužstvo na to, aby naše představy naplnilo. Teď to ale musí hoši potvrdit v samotných zápasech,“ řekl trenér U 19 František Mysliveček.

Na lavičce nebude sám, spolu s ním povedou tým mladých šemíků asistenti Jan Křemen a František Hrachovec, kteří mají v kádru své syny a až dosud působili u družstva U 17 (Jan Křemen na jaře coby hlavní kouč). Vedoucím mužstva U 19 je nadále František Řezáč.

Soupiska obsahuje 23 hráčů, z toho jsou dva brankáři, sedm obránců, jedenáct záložníků a tři útočníci. Nejstarším hráčem je Max Sup (ročník 1996). „Většinou budou proti nám nastupovat o rok starší hráči, ale my máme vysoké ambice, a tak si i s tímhle musíme poradit. Je to taková mladší část staršího dorostu, co tady teď je. Vždyť už v minulé sezoně, tedy ještě v České lize staršího dorostu, řada těchto kluků nastupovala proti o dva roky starším fotbalistům,“ připomněl asistent Jan Křemen. V České lize U 19 chodilo hrát osm hráčů ze „sedmnáctky“ Vyšehradu. „Máme k dispozici stabilní kádr z hráčů, kteří už tady na Vyšehradě působili a byl doplněn jen o Remeše s Janouškem.“

A kdo by měl patřit k největším konkurentům v boji o špičku tabulky?! „Nejspíš Dukla B, Střešovice, Braník, Tempo a snad i Fotbalová akademie Praha,“ odhadl společně se synem Jan Křemen.

V přípravném období nastříleli nejvíc gólů Marek Horváth (6), David Janoušek (4) a Jan Křemen (3).