U 19 vyhrála na Vltavínu 2:0, přezimuje s náskokem 3 bodů

U 19 – Naše U 19 plní cíl, který si předsevzala před zahájením letošní sezony. Splněn je sice zatím jen zpola, pražský přebor staršího dorostu má za sebou teprve svoji první polovinu, nicméně tříbodový náskok před druhými Střešovicemi je solidním vkladem před jarními odvetami. Svěřenci trenérů Františka Myslivečka, Jana Křemena a Františka Hrachovce v podzimním epilogu vyhráli na miniaturní umělce Loko Vltavín díky trefám Marka Horvátha a Tomáše Junka 2:0, a potvrdili tak stoprocentně úspěšnou bilanci na hřištích soupeřů.

Zápas v Holešovicích se hrál v pondělí večer pod reflektory, nebylo však snadné vypořádat se s rostoucím počtem trhlin v základní sestavě vinou zranění či nemocí. Po Davidu Rodinovi se ocitli na marodce i nemocný stoper Milan Ljubinkovič a zraněný brankář Jan Pospíchal. Mezi tři tyče se tak od začátku zápasu postavil gólman U 16 Jakub Mužík, ročník narození 1999. Vedl si natolik dobře, že po utkání se mohl pochlubit vychytanou nulou.

Minimálně úvodní čtvrthodina zápasu byla ze strany našich hráčů zvykáním si na všechno – obstarožní umělku Vltavínu, umělé osvětlení i černý míč, ve tmě přímo ideální. Pak už ale přišly první šance. V 17. min. Janoušek z úhlu trefil tyč, chvíli nato Hájek minul domácí bránu a podobně dopadl i Remeš, jenž se neúspěšně pokusil zakončit kombinaci s Janouškem a Horváthem. Velkou šanci měli i domácí po necelé půlhodině hry, jejich hráč ale po rohu hlavičkoval nad Mužíkovu bránu.

Pět minut po změně stran poprvé vypukla v táboře Vyšehradu radost. Balon putoval po ose Křemen – Charvát – Junek, až jej získal Horváth a prohodil gólmana domácích: 0:1!

Dvě minuty nato mohl zvýšit Janoušek, brankář ale proti němu včas vyběhl a vyrazil míč. Vzápětí si vypracovali šanci i domácí, mladičký gólman Mužík ale své starší spoluhráče podržel a míč za svá záda nepustil. V 55. min. při brejkové situaci Hájek posunul míč na Remeše, jenž dal do ulice Junkovi a ten vstřelil svůj první gól za starší dorost: 0:2! Junka z U 17, který přišel na hřiště až ve druhé půli, lze směle označit za muže zápasu, protože na první gól přihrával a druhý vstřelil sám.

V 65. min. po trestném kopu Křemena brankář vyrazil míč, získal jej Hájek, ale neproměnil. V 69. min. potom přišel faul na Janouška ve vápně, Křemen ale penaltu neproměnil, brankář Vltavínu jeho střelu vyrazil. Na vítězství modrých 2:0 se ale už nic nezměnilo.

Naše U 19 vyhrála venku všech šest zápasů při skóre 18:2. Doma je to už horší, bilance 5 – 0 – 2 a skóre 28:17, což je v bilanci zápasů výhradně na domácích hřištích až 4. místo.

Trenér František Mysliveček: „Vzhledem k rozměrům hřiště na Vltavínu nám bylo jasné, že nás čeká těžké utkání plné soubojů. V první půli jsme si zvykali, potom jsme se už ale zaslouženě prosadili. Začali jsme hrát ve druhé půli na dva útočníky a než na to domácí zareagovali, dostali dva góly. Mohli jsme dát ještě další nejméně dva až tři góly, šancí bylo habaděj. Překvapil mě výkon Junka, který také byl u rozhodujících momentů zápasu. Uznání zaslouží i gólman Mužík, který za stavu 1:0 pro nás chytil jedinou vyloženou šanci domácích. Tenhle moment jsme tedy přestáli a pak už nebylo co řešit. Máme po podzimu tříbodový náskok i slušné skóre 46:19, a to hlavně díky bezchybné bilanci venku. Doma jsme bohužel nezvládli jasně vyhrané utkání se Zličínem, kdy jsme vlastní lehkomyslností ztratili dvoubrankový náskok a nakonec přišli o všechny body. Jediný zápas, kdy jsme tahali za kratší konec, byl ten s Unionem Vršovice, protože jsme nereagovali na jejich chytrou hru. Doma jsme inkasovali moc gólů, což je dáno i tím, že hrajeme stále do plných a soupeři nás pak z brejků trestají. To jsou sice negativa, převažuje však pozitivum v podobě prvního místa v tabulce, které je zásluhou celého kolektivu. Doufám, že se takhle budeme radovat i na konci sezony. Přes zimu musíme vypilovat práci s míčem, abychom naše výsledky podpořili i atraktivnější hrou. Příprava začíná osmého ledna na Vyšehradě a v plánu je přibližně deset přípravných zápasů.“

U 19: Loko Vltavín – Slavoj Vyšehrad 0:2 (0:0)

Branky: 50. Horváth, 55. Junek.

Střely na branku: 2:11. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:2. Trestné kopy: 4:5.

Rozhodčí: Chrenko – Chustecki, Janků. ŽK: 2:1 (za Vyšehrad Kincl).

Diváků: 60.

V 69. min. neproměnil Křemen (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad U 19: Mužík – Vojtěch (87. Hrachovec), Kincl, Křemen, Vyjídáček – Filip (46. Junek), Hájek – Remeš (72. Wolf), Charvát, Janoušek (84. Šimek) – Horváth (78. Kadlec). Na lavičce byli ještě připraveni Sup, Studený a brankář Štika. Trenéři František Mysliveček, Jan Křemen a František Hrachovec.