Naše U 19 v derniéře přeboru převálcovala Loko Vltavín 9:2

U 19Hranici celkově sta nastřílených branek překonala v posledním utkání letošního ročníku pražského přeboru staršího dorostu naše U 19. Na domácí půdě porazila předposlední tým tabulky Loko Vltavín 9:2, přičemž čtyřmi góly a navíc dvěma asistencemi se blýskl Honza Křemen. Dvakrát se trefil kapitán David Rodina, i on si připsal dvě asistence. Po jednom gólu přidali Honza Křovák, Vinci Kodet a Petr Šlegl. Nyní tedy všichni čekáme a věříme, že vedení FAČR zařadí mladé šemíky do baráže, aby se mohli pokusit o návrat do druhé nejvyšší dorostenecké soutěže.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Opočenského (na čarách mu asistovala pozoruhodně protikladná dvojice: 18letá Šmolíková a 73letý známý exligový arbitr Grégr) měli hráči v oranžovýc dresech viditelně navrch. V 5. min. po rohu a soubojích uvnitř šestnáctky se balon odrazil vně vápna a Křovák jej z dvaceti metrů poslal tam, kam chtěl: 1:0! Tři minuty nato mohl zvýšit Horváth, hlavičkoval však těsně vedle. V 9. min. ale hosté využili zaváhání v obraně Vyšehradu a Madej vyrovnal na 1:1.

Tři minuty nato Rodina zkusil překvapit střelou z poloviny hřiště, brankář hostí Votava vyrazil míč na roh. Po čtvrthodině hry kapitán Vyšehradu přihrával a mladší dorostenec Kodet přehodil vybíhajícího brankáře: 2:1! Uplynuly jen dvě minuty a Rodina to znovu zkusil střelou ze středového kruhu, ale opět neuspěl.

Ve 27. min. se ocitl sám před Votavou Junek, netrefil. Chvíli nato brankář Vltavínu zmařil čistou gólovou šanci Horvátha. Ve 32. min. po trestném kopu Rodiny střelou bez přípravy skóroval poprvé Křemen: 3:1! Ve 40. min. zatáhl balon po pravé straně Pusch a po jeho zpětné přihrávce napálil balon pod břevno Šlegl: 4:1! Dvě minuty před poločasem pak po faulu na Křemena proměnil penaltu Rodina: 5:1! Pět branek, nastřílených již do poločasu, dali naší mladí borci až v tomto posledním utkání přeboru, tedy poprvé v sezoně…

Šest minut po návratu ze šaten předvedl jedinečnou individuální akci Křemen, kdy obešel pět hráčů soupeře, navíc ještě brankáře Votavu a zasunul do prázdné brány: 6:1! Dvě minuty nato pak po chybě obrany hostí získal míč, finální přihrávkou vybídl Rodinu a ten nezaváhal: 7:1!

V 59. min. po Kodetově akci Křemen završil hattrick: 8:1! A za dalších pět minut po křížném centru Kincla se zapsal Křemen počtvrté do listiny střelců: 9:1! V polovině druhé půle pak snížil Madej na konečných 9:2. Zbývající čtvrtina zápasu se již dohrávala v dost uvolněné atmosféře a nejspíš proto si už naše U 19 odpustila, aby zasadila nebohému protivníkovi z Holešovic desátý úder. I tak ale nastřílela v tomto utkání nejvíc gólů v sezoně, až dosud to bylo osm do branické sítě a sedm již na podzim Libuši.

Po utkání hoši převzali pohár i medaile pro vítěze přeboru a za přítomnosti rodičů si znovu společně zakřepčili. Skandování bojových pokřiků a chorálů Vyšehradu, sem tam i s nějakými těmi ne úplně spisovnými výrazy, nemohlo chybět. Bylo to moc pěkné loučení s přeborem, nicméně věřme, že ne ještě s celou sezonou a na mladé šemíky opravdu pádný důvod k oslavě teprve čeká…

Trenér František Mysliveček: „Zaslouženě jsme vysoko vyhráli, soupeře jsme jasně převyšovali ve všech herních činnostech. Škoda, že těch gólů nebylo deset – na druhé straně jsme překonali hranici celkově sta nastřílených branek v přeboru. Čekáme, co bude, v pondělí bychom se měli dozvědět rozhodnutí fotbalového svazu a věříme, že budeme do baráže zařazeni. Problémem jsou absence Vyjídáčka s Janouškem, na druhé straně by mohl být v rozhodující fázi sezony opět k dispozici Krivosheev.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Loko Vltavín 9:2 (5:1)

Branky: 32., 51., 59. a 64. Křemen, 43. a 53. Rodina, 5. Křovák, 15. Kodet, 40. Šlegl – 9. a 67. Madej.

Střely na branku: 19:3. Střely mimo: 14:2. Rohy: 9:1. Trestné kopy: 3:1.

Rozhodčí: Opočenský – Šmolíková, Grégr. Bez karet.

Diváků: 70.

Vyšehrad U 19: Lehký – Kincl, Ljubinkovič, Křemen (65. Šimek), Šlegl – Křovák (26. Filip) – Pusch (46. Charvát), Rodina, Kodet (62. Sup) – Junek (46. Moravec), Horváth. Trenéři František Mysliveček, Jan Křemen a František Hrachovec. Na lavičce byl ještě připraven brankář Drážek.