U 19 vstupuje do České ligy staršího dorostu s optimismem

U 19 – Nedělním zápasem na hřišti ZČE Plzeň proti domácímu týmu Senco Doubravka vstoupí naše U 19 do bojů v České lize staršího dorostu. Svěřenci trenérů Františka Myslivečka, Jana Křemena a Františka Hrachovce se do druhé nejvyšší dorostenecké soutěže vracejí po roční pauze, již strávili v pražském přeboru. Ten vyhráli s náskokem šesti bodů před Střešovicemi a protože nastřádali celkově 67 bodů, díky nejlepšímu bodovému koeficientu nemuseli projít sítem baráže – postoupili tudíž přímou cestou.

„Rozhodně se chceme vyhnout sestupovým starostem a pohybovat se do desátého místa, což je ještě první polovina tabulky s dvaceti účastníky. V přípravě jsme porazili mimo jiné béčko Slavie, tedy pravidelného vítěze České ligy staršího dorostu. Tento výsledek ale nepřeceňujeme – nesmíme mít zase příliš velké oči, protože jsme jedinými nováčky nadcházejícího ročníku,“ uvedl trenér František Mysliveček.

Na soupisce naší „devatenáctky“ je zatím 21 hráčů: jeden brankář, pět obránců, jedenáct záložníků a čtyři útočníci. O účasti dalších dvou hráčů ze stávajícího kádru, jedná se o brankáře a záložníka, se stále jedná s jejich mateřskými kluby.

Dosud nejlepším umístěním naší U 19 v České lize staršího dorostu bylo sedmé místo v sezoně 2011/12, tehdy však hrálo soutěž 16 družstev ve vždy dvou skupinách.

Výsledky U 19 v letní přípravě

Vyšehrad – Benešov 6:2 (1:1)

Hráno 18. července v Bystřici u Benešova. Branky: Horváth a Charvát po 2, Šíma, Hašek.

Vyšehrad – Viktoria Žižkov 1:2 (0:0)

Hráno 29. července v Lázních Toušeň. Branka: Horváth.

Vyšehrad – Slavia Praha B 5:3 (2:3)

Hráno 1. srpna v Horních Počernicích. Branky: Křemen, Junek, Hašek, Charvát, Šíma.

Vyšehrad – Neratovice 4:2 (4:0)

Hráno 4. srpna v Byškovicích. Branky: Junek, Křemen z pen., Šindler, Hašek.