U 19 smetla Loko Vltavín 7:0 a Niederle opět trefil hattrick

U 19 – Bezproblémové utkání odehráli naši starší dorostenci v pondělí 8. května na Vyšehradě, kde v dalším utkání pražského přeboru U 19 vyřídili Loko Vltavín 7:0. Svěřenci trenéra Jiřího Hrušky šest kol před koncem vedou soutěž o bod před Admirou. Šest bodů na čelo tabulky potom ztrácí třetí Aritma, ta má ale odehrán o zápas víc. Čtvrtý je Motorlet B, tedy náš nadcházející protivník.

Podobně jako týden předtím proti Zličínu také proti týmu z Holešovic zaznamenal hattrick Ondra Niederle (na snímku), a nahradil tak v tomto utkání absenci jiných útočníků Tomáše Junka s Damiánem Bandúrem. Po jednom gólu do sítě Loko Vltavín připojili Ondra Šindler, Tomáš Ratner a střídající Dan Siruček. První branka utkání byla vlastní soupeře.

Stalo se tak už ve 3. min., v době, kdy úvod zápasu zkrápěl vydatný déšť. Ratner odcentroval z levé strany a hostující zadák Procházka ve skluzu nechtěně překonal vlastního brankáře Novotného: 1:0! Mokrý terén i balon tomu hodně napomohly.

Uplynula jen minuta a ukazatel skóre se znovu měnil. Při obléhání brány hostí Pusch hluboko ve vápně hostí až u brankové čáry zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Niederleho: 2:0! Měl snadnou práci, zblízka jen doťukl balon do sítě.

Ve 13. min. Pusch běžel sám na brankáře, ten ale včas vyběhl a míč zblokoval. Z protiútoku hosté kopali roh a Podhrásdký hlavičkoval z malého vápna vedle, promarnil tak šanci na kontaktní gól.

Pak už se zase hrálo na bránu týmu z Holešovic. Šindler pálil zprava mimo bránu, v 19. min. si to ale vynahradil. Přihrál Puschovi, ten mu balon zprava vrátil a Šindler ve vápně neomylně zakončoval. 3:0!

Ve 37. min. Šindler přenesl hru zprava doleva na Ratnera a ten mimořádně přesným a efektním lobem trefil opačný růžek brány, když balon se ještě odrazil od břevna dolů a do brány: 4:0! Minutu nato měl po přihrávce od Pusche čistou šanci Niederle, trefil jen brankáře. Potom sám přihrál z lajny Ratnerovi, ten ale hlavičkoval v dobré pozici vedle.

Hned po zahájení druhé půle střela hostujícího Bella olízla břevno Mužíkovy brány.

Na druhé straně hřiště v 55. min. po trestném kopu Ratnera střídající Steinbart hlavičkoval vedle. Dvě minuty nato ale po přihrávce od Starečka Niederle střelou z pravé strany a ostrého úhlu vstřelil svůj druhý gól: 5:0! V 70. min. po akci Ratnera a finální přihrávce od Čermáka doklepl balon z místa penalty do sítě D. Siruček: 6:0! O dvě minuty později D. Siruček přihrával a „nabil“ Niederlemu na hattrick: 7:0!

Tím byl brankový účet zápasu vyčerpán, i když ještě v 87. min. vypálil zdálky hostující Vácha a jeho střela olízla břevno domácí brány. Mužík ale čisté konto uhájil.

V dalším kole přeboru naše U 19 bude hrát už potřetí za sebou doma. V neděli 14. května od 10 hodin změří na Vyšehradě své síly s Motorletem B, jemuž má vracet říjnovou porážku z Bílé Hory 0:2.

Trenér U 19 Jiří Hruška: „Od začátku utkání jsme kontrolovali hru, k čemuž nám pomohl i fakt, že jsme šli velmi rychle do vedení 2:0. Pak už jsme jen navyšovali skóre. Věděli jsme, že když roztáhneme hru do stran, bude mít Loko Vltavín problémy, a to se nám také potvrdilo. Spokojen mohu být i s faktem, že jsme odehráli zápas s čistým kontem.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Loko Vltavín 7:0 (4:0)

Hráno v pondělí 8. dubna.

Branky: 4., 57. a 72. Niederle, 3. vlastní Procházka, 19. Šindler, 37. Ratner, 70. D. Siruček. Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 7:4. Zblokované střely: 1:2. Rohy: 9:4. Trestné kopy: 4:2. Ofsajdy: 4:0.

Rozhodčí: Toman – Hradil, Janků. ŽK: Hajný (Loko Vltavín).

Diváků: 30.

Vyšehrad U 19: Mužík – Jireček, Plášil, Škurek, Stareček (46. Novák) – Šindler, Šídlo (46. Steinbart), Icrasnyanyk (68. D. Siruček), Ratner – Pusch (65. Čermák), Niederle (76. Štika). Trenér Jiří Hruška.

Kdo všechno už dosáhl hattricku či více branek?

3. 9. Háje – Vyšehrad 1:9 (Junek 3)

25. 9. Vyšehrad – Tempo 12:1 (Majer 4, Pusch 4)

20. 11. Dukla B – Vyšehrad 0:6 (Junek 4)

1. 4. Vyšehrad – Háje 26:0 (Junek 5, Kodet 5, Pusch 4, Šindler 4)

8. 4. Zbraslav – Vyšehrad 1:7 (Šindler 3)

13. 4. Vyšehrad – Aritma 6:1 (Šindler 3)

23. 4. Tempo – Vyšehrad 2:8 (Pusch 3, Junek 3)