U 19 zdolala v Březiněvsi 2:0 FA Praha, zůstává však druhá

U 19 Návrat na vedoucí pozici v pražském přeboru staršího dorostu naší U 19 nevyšel. Na hřišti Fotbalové akademie Praha v Březiněvsi sice vyhrála díky gólům Ondry Šindler a Tomáše Ratnera 2:0, jenomže v sobotu 20. května naplno bodovala také první Admira: na hřišti třetí Aritmy zvítězila 1:0. V čele je tedy Admira (50 bodů) před Vyšehradem (49) a Aritmou (42), přičemž do konce zbývají ještě čtyři kola.

Zápas v Březiněvsi nebyl tolik náročný jako na podzim, kdy FA Praha podala na Vyšehradě výborný výkon. Tentokrát brankáře Štiku nedokázala téměř ohrozit. Na hřišti, proslulém svým zřetelným náklonem, hráli v první půli mladí šemíci (tentokrát bez zdravotně indisponovaného Junka) do kopce nahoru, přesto měli navrch. Jen několik vteřin po zahájení hry se dostal do šance Šindler, jeho střelu přes hlavu vyrazil brankář Koutek na roh. Potom se podařilo vyrazit do nebezpečného brejku jednomu z hráčů FA Praha, sám si však míč ukopnul a bylo po šanci.

Ve 22. min. po přihrávce od Pusche Šindler placírkou obhodil brankáře a poslal balon do sítě: 0:1! A to bylo také v úvodních 45 minutách vše podstatné.

Po změně stran ale začali hráči v oranžových dresech špatně, kombinace se nedařila. Přesto se dostal v 57. min. do šance Šindler, jenomže střelou z vápna minul bránu. V 77. min. právě Šindler vyhrál souboj s brankářem, jeden z domácích hráčů ještě stihl balon odvrátit na čáře, ale jen k Ratnerovi, který už neměl problém: 0:2!

V 84. min. mohl přidat třetí gól Pusch, ale nastřelil jen tyč. Neuspěl ani minutu před koncem Kodet, jenž těsně minul bránu. Mára Štika vychytal svoje už jedenácté čisté konto v této sezoně: dosud sedmkrát v bráně juniorky a čtyřikrát za U 19.

V dalším kole přeboru se naše U 19 představí na hřišti ABC Braník, který je momentálně na předposledním 12. místě tabulky. Hraje se v sobotu 27. května od 12.45 hod.

Trenér U 19 Jiří Hruška: „Vzhledem k výkonu FA Praha na podzim na Vyšehradě jsme očekávali souboj s jedním z nejvyspělejších týmů přeboru, navíc nám chyběl Junek, a tak jsme věděli, ž nesmíme pustit domácí do vedení. Prosadili jsme se svojí kombinační hrou, byli jsme tak lepší i v držení míče a šli do vedení 1:0. Ve druhé půli se domácí snažili vyrovnat, ale podařilo se nám přidat druhý gól a zaslouženě jsme vyhráli.“

U 19: FA Praha – Slavoj Vyšehrad 0:2 (0:1)

Hráno v sobotu 20. května.

Branky: 22. Šindler, 77. Ratner.

Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:6. Trestné kopy: 4:4.

Rozhodčí: Polena – Vojáček, Lipár. ŽK: Rada, Šeďa – Plášil, Šídlo, Ratner.

Diváků: 25.

Vyšehrad U 19: Štika – Jireček, Plášil, Škurek, Bazal (77. Novák) – Pusch, Icrasnyanyk (82. Stareček), Šídlo, Ratner – Niederle (66. Kodet), Šindler. Na lavičce byl ještě připraven brankář Mužík. Trenér Jiří Hruška.

Střelci gólů U 19 (A-tým staršího dorostu)