Šestá výhra U 19 „B“ v řadě! Kopaninu skolili Sirda a Ote

U 19 „B“ Jedinečný měsíc má za sebou rezerva naší U 19. Vyhrála totiž šestkrát za sebou: naposledy v sobotu 20. května 3:2 na hřišti Přední Kopaniny, kterou zároveň sesadila z druhého místa tabulky. Stalo se tak díky dvěma gólům Dana Siručka (na oba mu přihrál Jakub Preissler) a jednomu Ondry Tomana. Výrazný podíl na dalším tříbodovém zisku měl i patnáctiletý brankář Tomáš Hanslík, který zejména ve druhé půli už za stavu 3:2 tým Vyšehradu hodně podržel.

Vývoji skóre v tomto utkání napomohla hned jeho úvodní minuta, kdy Goncalo přihrál Preisslerovi, ten z pravé strany vystřelil, domácí tým sice míč zblokoval, ale D. Siruček ho beztak poslal do jejich sítě: 0:1! Ve 12. min. opět z pravé strany Preissler našel D. Siručka ten se podruhé trefil: 0:2.

Tak skončil první poločas, jenomže skóre v něm mohlo být podstatně vyšší. Tři gólové šance zahodil nejproduktivnější hráč týmu O. Toman a Preissler střelou zdálky trefil tyč.

Tým U 19 „B“ koučoval i tentokrát trenér U 17 Olin Martinec. V poločase sáhl ke střídání a domácí hned v nástupu do druhé půle vstřelili kontaktní banku. Ve 47. min. Brewer střelou z úhlu využil chyby v defenzivní činnosti Vyšehradu: 1:2. Na druhé straně v 52. min. O. Toman vystihl špatnou rozehrávku domácích, a ti za to krutě pykali: 1:3! O deset minut později ale domácí znovu snížili, Brewer obešel dva hráče hostí a upravil na 2:3.

Tento stav pak hráči v modrých dresech uhájili až do konce, byť měli domácí řadu možností alespoň vyrovnat. Několik jich zmařil gólman Hanslík, který si tak připsal toho dne už druhý vítězný zápas: předtím to bylo za U 16 v derby na Admiře.

Také k dalšímu zápasu pražské I. třídy B-tým naší U 19 nastoupí venku: v neděli 28. května na půdě jedenáctého týmu tabulky v Satalicích. Doma na Vyšehradě se představí až v sobotu 3. června v souboji s Libuší, která je už nyní druhá hned za vedoucí Čafkou. Obě tato utkání mají výkop v 17 hodin.

U 19: FC Přední Kopanina – Slavoj Vyšehrad B 2:3 (0:2)

Hráno v sobotu 20. května. Branky: 47. a 62. Brewer – 1. a 12. D. Siruček, 52. O. Toman. Rozhodčí: Ticháček – Linx, Rybín. ŽK: Čadek – O. Toman, P. Siruček. Diváků: 25.

Vyšehrad U 19 B: Hanslík – Milický, Dobřanský (46. Kalous), Blažek, Lavička (46. Skalický) – Preissler, Goncalo, Čermák, Brožek – D. Siruček, O. Toman. Trenér Olin Martinec.