Sedmé vítězství rezervy U 19 za sebou: 6:2 na půdě Satalic

U 19 „B“ Na trávníku jedenáctého týmu tabulky pražské I. třídy staršího dorostu v Satalicích neměl B-tým naší U 19 žádné problémy. V utkání, které se hrálo během poslední květnové neděle, sice domácí brzy otevřeli skóre a vedli 1:0, hráči Vyšehradu ale už v prvním poločase získali vedení 5:1 a nakonec zvítězili 6:2. Mužstvo tentokrát vedl z lavičky Karel Šplíchal, v zápasech U 19 „B“ v této sezoně už šestý kouč: před ním to byli Jiří Hruška, Václav Rybín, František Řezáč, Olin Martinec a Zdeněk Jaroš. Díky sedmé výhře za sebou se naše U 19 „B“ posunula v tabulce zase o stupínek výš na 5. místo s možností zaútočit na 4. místo Unionu Vršovice B.

Přestože se hrálo až v podvečer, bylo stále ještě značné horko a mladí hráči Satalic poměrně brzy fyzicky odpadli. Další hattrick si připsal nejproduktivnější hráč týmu Ondra Toman, tentokrát ho stihl během 18 minut ještě v první půli. Dvakrát se trefil druhý útočník Dan Siruček a jednou také stoper Dan Blažek, a byla to jeho premiérová trefa v sezoně.

Satalicím pomohla k vedoucí brance standardka, ve 3. min. po trestném kopu hlavičkoval u vzdálenější tyče Štola: 1:0. Svoji roli možná sehrálo v úvodu zápasu i podcenění domácího týmu ze strany našich hráčů, což se projevilo i v poměrně lehkovážném zahazování šancí – tři z nich měl O. Toman, jeho chvíle ale přišly až o několik minut později.

V 15. min. Vraštil trefil břevno domácí brány a v polovině první půle, kdy už měli hráči v modrých dresech výraznou územní převahu, se konečně podařilo vyrovnat. Zprava odcentroval D. Siruček, O. Toman si našel volný prostor a neomylně zakončil: 1:1! Přesně po půlhodině hry po přihrávce z hloubi pole od Milického utekl z pravé stran znovu O. Toman, dostal se až před brankáře Magu a poslal Vyšehrad B do vedení: 1:2! Jen o dvě minuty později opět zaúřadoval na prvé straně hřiště O. Toman, tentokrát ale zvolil finální přihrávku, již proměnil D. Siruček: 1:3!

V závěrečné pětiminutovce první půle padly ještě další dva góly. Ve 41. min. po přihrávce od Lavičky uplatnil O. Toman svoje zrychlení, protáhl se mezi dvěma zadáky domácích, svoji akci ještě zakončil blafákem brankáři a poslal balon do sítě: 1:4! Dvě minuty nato rozehrál Čermák rohový kop, k zakončení ve vápně se dostal Brožek, jeho střelu ale ještě tečoval Blažek: 1:5! V rozmezí dvaceti minut tak nastříleli mladí šemíci pět branek a Bláža se stal v této sezoně už 31. hráčem, který skóroval v dresu béčka U 19.

Domácí Satalice neměly možnost střídat a de facto brzy rezignovaly. Přesto se jim povedlo v 65. min. přidat druhý gól: Vraštilovi byl odpískán faul ve vápně na Murína a Chudomel z penalty překonal našeho patnáctiletého gólmana Hanslíka: 2:5.

Také po změně stran měli naši hráči velkou převahu, ale předháněli se v zahazování šancí. D. Siruček trefil tyč a až sedm minut před koncem se mu podařilo opět skórovat. V 83. min. po rohu Strašíka D. Siruček hlavičkou stanovil konečný rezultát: 2:6!

B-tým naší U 19 nastoupí k dalšímu zápasu pražské I. třídy doma na Vyšehradě v sobotu 3. června od 17 hodin proti SK Libuš, třetímu týmu tabulky, jenž naposledy remizoval 3:3 s vedoucí Čafkou a v kádru má nejlepšího střelce soutěže Ondru Gabriela. Ten hrál ještě v minulé sezoně Českou ligu mladšího dorostu za Vyšehrad.

U 19: TJ Satalice – Slavoj Vyšehrad B 2:6 (1:5)

Hráno v neděli 28. května.

Branky: 3. Štola, 65. Chudomel z pen. – 23., 30. a 41. O. Toman, 32. a 83. D. Siruček, 43. Blažek.

Rozhodčí: Burda – Lukáš, Rybín. ŽK: Murín (Satalice).

Diváků: 35.

Vyšehrad U 19 B: Hanslík – Milický, Skalický (46. Strašík), Blažek, Lavička (62. P. Siruček) – Vraštil, Čermák, Goncalo (62. Trajanov), Brožek (46. Kalous) – O. Toman, D. Siruček. Trenér Karel Šplíchal.