U 19 držela krok půl hodiny, potom inkasovala sedm gólů

U 19 Soupeřem nad síly našich starších dorostenců, se ukázala být „osmnáctka“ Slavie. V neděli 10. září na Xaverově smetla 7:0 „devatenáctku“ Vyšehradu, která přitom dokázala celou úvodní půlhodinu držet bezbrankový stav a dokonce měla v té době dvě až tři příležitosti ujmout se vedení. To se ale nestalo a svěřenci trenéra Michala Petrouše potom korunovali svůj kombinační kolotoč sedmi góly. Naše U 19 klesla po čtyřech odehraných kolech z desátého na třinácté místo tabulky.

Oproti předchozímu vítěznému derby s Meteorem došlo k jedné změně v základní sestavě, kdy zraněného Damiana Steinbarta nahradil nový hráč Michal Sochor.

Hned po zahájení hry musel gólman Saladiak hasit dvě nepříjemné situace před svou bránou, ale na druhé straně v 9. min. Klouček přihrávkou nastartoval Babku, ten obešel kapitána Slavie Krupičku a málem se mu to podařilo i s brankářem Surovčíkem, bohužel mu ale v rozhodující chvíli odskočil míč a ten skončil v zámezí. To byla velká škoda, protože vedoucí gól by hodně „bodnul“ a nalil do žil našim hráčům především víc sebevědomí a odhodlání v souboji s favorizovaným soupeřem.

Ve 14. min. se dostal k zakončení ze střední vzdálenosti Majer, střelou z 25 metrů ale trefil střed brány, kde stál její strážce. Ve 21. min. po centru zprava tísněný Krasnyanyk stihl balon jen líznout hlavou a netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Minutu nato Babka střelou zpoza vápna pálil pod břevno, pozorný gólman Slavie se ovšem nenechal překvapit.

Osmnáctiletí slávisté měli také možnosti skórovat a první z nich proměnili po půlhodině hry. Po centru zprava se prosadil zblízka na přední tyči přes jednoho obránce i brankáře Vyšehradu Suk: 1:0. Tři minuty před poločasem rozehrál Pek zleva rohový kop a Petrák na malém vápně vyskočil nejvýš: 2:0.

Hned v úvodních pěti minutách druhé půle Slavia nepustila hráče v modrých dresech k ničemu, zahodila však tři vyložené šance. Tu čtvrtou už proměnila: v 50. min. dostal Vaněk kolmou přihrávku, ukázal záda obráncům Vyšehradu a střelou na zadní tyč překonal Salyho: 3:0.

V 57. min. završil kombinaci Slavie náhradník Bývalec: 4:0. Pět minut nato si opět Bývalec zopakoval takřka stejnou situaci a zvýšil na 5:0. V 66. min. po úplném vyšachování obrany hostí upravil Hošek na 6:0 a v 70. min. zakončoval akci Slavie a současně i skóre celého zápasu střelou z vápna Pek: 7:0.

Další góly naštěstí už nepadly, i tak se ale v Horních Počernicích zrodila druhá nejvyšší porážka, kterou kdy naše U 19 utrpěla.

Ve zbývající dvacetiminutovce naopak naši hráči ještě zvedli hlavy a dostali se několikrát k zakončení. Vždy to byli střídající hráči, kteří přišli na hřiště ve druhé půli. V 72. min. po faulu na Babku pálil Ratner z trestného kopu metr nad a Drozd střelou zdálky prověřil pozornost brankáře Surovčíka. O pět minut později po centru zprava od Babky se ocitl ve vyložené šanci Toman. Tváří v tvář brankáři, který mu zmenšil úhel, však minul. Pak ještě běžel Bývalec úplně sám na Saladiaka, ten mu ale včasným vyběhnutím zmařil čistou gólovou šanci a současně i možnost dosáhnout hattricku.

A-tým naší U 19 čeká další utkání České ligy staršího dorostu v neděli 17. září od 10.00 hod. v Krči, kde přivítá B-tým Viktorie Plzeň. Ten sice vyhrál první tři zápasy, naposledy ale hodně překvapivě podlehl v městském derby Petřínu Plzeň.

Trenér U 19 Jaromír Jindráček: „Ostudný debakl, co víc k tomu říct. První půlhodina utkání přitom vypadala z naší strany dobře, navíc jsme měli během ní dvě gólové šance. Pak jsme ale začali dělat individuální chyby a Slavii jsme ze sedmi gólů pět doslova darovali. Navíc jsme nehráli týmově.“

U 19: Slavia Praha B – Slavoj Vyšehrad 7:0 (4:0)

4. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 10. září 2017.

Branky: 57. a 62. Bývalec, 30. Suk, 42. Petrák, 50. Vaněk, 66. Hošek, 70. Pek.

Střely na branku: 15:3. Střely mimo: 8:4. Soupeřem zblokované střely: 3:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:6.

Rozhodčí: Váňa – Wimmer, Zíka. ŽK: Krupička (Slavia B). Diváků: 90.

Slavia U 18: Surovčík – Janoušek (58. Ielitro), Krupička, Škarda, Schneider – Suk (46. Bývalec), Vaněk, Petrák (46. Hošek), Michovský – Pek, Zinhasinovič. Trenéři Michal Petrouš a Jiří Podaný.

Vyšehrad U 19: Saladiak – Menšík (60. Drozd), Škurek, Stareček, Bazal – Majer, Klouček, Sochor, Souček (57. Ratner) – Krasnyanyk (62. O. Toman), Babka. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Mužík, Jireček, Černý a Steinbart. Trenéři Jaromír Jindráček, Jiří Novotný a Oldřich Ouzký.