Starší dorostence nezastavila ani Slavia B, porazili ji 3:0!

U 19 – Skvělá jízda „devatenáctky“ Slavoje Vyšehrad pokračuje: náš tým v neděli 8. dubna porazil 3:0 Slavii B, tedy lídra České ligy staršího dorostu! Díky sérii pěti výher za sebou a k tomu osmi zápasů bez porážky v řadě se už posunul do první poloviny tabulky na 8. místo.

Na lavičce mezi náhradníky tentokrát zůstal střední záložník Šídlo, který nebyl zcela fit. Mužstvo Vyšehradu se ale i tak pustilo do jasného favorita s velkým odhodláním. Přineslo to ovoce už po necelé čtvrthodině hry, kdy Ratner zleva odcentroval a Souček s trochou štěstí otevřel skóre. 1:0! V polovině prvního poločasu sice překonal Mužíka stoper Slavie Krupička, gól však nemohl platit kvůli ofsajdu. Minutu nato po přihrávce od Drozda utekl Toman a střelou po zemi propálil brankáře Sirotníka: 2:0! Byl to jeho celkově už dvacátý gól v sezoně (14 za áčko a 6 za béčko U 19).

Ve 29. min. právě Toman odcentroval z pravé strany, ale nabíhající Souček na balon ve skluzu o chlup nedosáhl, jinak by se zblízka určitě trefil. Ve 33. min. centroval z levé strany Ratner a Toman na malém vápně přehlavičkoval bránu červenobílých. To byla další vyložená šance. Za další čtyři minuty brankář Sirotník hasil s vypětím všech sil před nejlepším střelcem Vyšehradu další nebezpečnou situaci.

Minutu před poločasem Souček přihrával z pravé strany Tomanovi, ten musel sice svést o balon souboj, z něho se ale odrazil míč k Drozdovi, který ho chladnokrevně a bez zbytečného otálení poslal k tyči: 3:0! To už byl takřka neuvěřitelný výsledek, hlavně v porovnání s podzimním vzájemným zápasem na Xaverově, kde mladí šemíci podlehli „sešívaným“ 0:7.

Po změně stran už hrála Slavia logicky na riziko a na rozdíl od první půle si vytvářela i šance. Vyloženou příležitost měl hned v nástupu do druhé půle Kubiš, Mužíka ale nepřekonal. Nedlouho nato Kubiš centroval a v další gólové šanci Zinhasovič minul bránu. V 55. min. po rohu Stárek střelou zpoza vápna trefil břevno domácí brány.

Přesně po hodině hry Majer přihrávkou nastartoval Tomana, který se dostal do vyložené šance, tentokrát ho ale ještě stihl odzbrojit na malém vápně kapitán hostí Petrák. Pak měla Slavia další šanci, již nevyužil Bejbl. Ve zbývající půlhodině hry toho už před oběma brankami moc vidět nebylo, Vyšehrad dokázal uhájit senzační, ale zasloužený výsledek 3:0 až do konce. Mužík uhájil počtvrté v sezoně čisté konto a Vyšehrad porazil Slavii B v rámci České ligy staršího dorostu poprvé po šesti letech.

Další utkání v rámci 22. kola České ligy U 19 bude pro mladé šemíky neméně obtížné. Nastoupí totiž na hřišti druhého týmu tabulky, kterým je Viktoria Plzeň B. Hrát se bude v neděli 15. dubna ve 14.15 hod. v Chrástu u Plzně.

Trenér U 19 Jaromír Jindráček: „Potvrdili jsme i v tomto utkání výborný vstup do jarní části sezony. Ani jsem si dvanáct bodů z prvních čtyř jarních utkání nepředstavoval, i když jsem věřil, že bodovat budeme. Potvrdilo se, že můžeme porazit i velmi silného soupeře. Nastoupili jsme s odhodláním získat tři body, a myslím, že to bylo vidět, protože Slavii jsme v první půli prakticky do ničeho nepustili. Naopak sami jsme třikrát skórovali, nemluvě o tom, že jsme měli ještě další minimálně dvě gólové šance. Ve druhé půli jsme už střežili vedení 3:0, protože jsme nechtěli inkasovat a dostat Slavii do hry. Odehrát proti takovému týmu zápas bez inkasované branky, s tím mohu být samozřejmě spokojen. I tento výsledek přispěje k posílení našeho sebevědomí, takže určitě nepojedeme se svěšenými hlavami ani do Plzně. Není důvod, proč bychom tam nemohli bodovat.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Slavia Praha B 3:0 (3:0)

Česká liga staršího dorostu, hráno 8. dubna 2018.

Branky: 14. Souček, 24. O. Toman, 44. Drozd. Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:7. Soupeřem zblokované střely: 1:5. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 0:4.

Rozhodčí: Ulrich – Andras, Stránský.

Diváků: 70.

Vyšehrad U 19: Mužík – Jireček, Škurek, Stareček, Hobza – Bazal – Souček, Majer (89. Rogers), Drozd (69. Šídlo), Ratner (57. Prokopec) – O. Toman (78. Klouček). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Saladiak a Hampapa. Trenéři Jaromír Jindráček, Miroslav Obermajer, Jiří Novotný a Miroslav Jíra.

Slavia U 19: Sirotník – Ielitro, Krupička, Bejbl, Hrubeš – Zinhasovič – Stříbrský (60. Garagič), Stárek, Petrák, Suk – Kubiš (60. Svítil). Trenéři Michal Petrouš a Jaroslav Knypl.

Branky Vyšehradu v České lize staršího dorostu

14 O. Toman

4 Majer

2 – Babka, Drozd, Jireček (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu), Krasnyanyk