INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

U 19 padla na Motorletu 1:4

U 19 – Prestižní derby na hřišti Motorletu v Jinonicích, které se hrálo uprostřed týdne ve středu 9. května 2018, naší „devatenáctce“ nevyšlo. Mladí šemíci sice vedli gólem Matěje Drozda, domácí ale dvěma trefami během minuty otočili skóre ve svůj prospěch a po změně stran přidali další dva góly, takže nakonec vyhráli 4:1, přičemž hattricku dosáhl útočník Antonín Michalec. Dvě branky Motorletu, konkrétně druhý ve 41. min. a třetí ve 48. min., však padly ze zřetelných ofsajdových situací.

Náš tým po třetí a současně nejvyšší jarní porážce klesl zpátky do druhé poloviny tabulky České ligy U 19 na deváté místo.

Již po třech minutách hry a trestném kopu se protlačil do vyložené gólové šance domácí útočník Šmalcl, jeho hlavičku zblízka pod břevno ale dokázal Štika vyrazit na roh. Po dalším náběhu Šmalcla zachránil Štika svoji bránu včasným vyběhnutím a vzápětí si musel dát velký pozor, aby ho nepřekonal přímo z rohového kopu Svoboda. Motorlet kopal jeden roh za druhým a po dalším z nich měl šanci Fleišman, ale zadáci Vyšehradu jeho střelu zblokovali.

Mezitím ohrozil bránu domácích jen Drozd střelou z dvaceti metrů těsně nad. V polovině prvního poločasu se už ale radoval se spoluhráči v oranžovém dresu z vedoucí branky, kdy si na pravé straně hřiště vybojoval míč a vydařenou trefou z těžkého úhlu o vzdálenější tyč, tedy angličanem, dostal míč do sítě: 0:1!

Ve 38. min. domácí Svoboda z trestného kopu těsně minul. Ve 40. min. ale pronikl z levé strany až před Štiku Michalec a střelou po zemi vyrovnal na 1:1. Minutu nato se ocitl Svoboda v ofsajdové pozici přímo před pomezním rozhodčím, hra ale přesto pokračovala dál, a tak krajní záložník Motorletu odcentroval na zadní tyč a Fleišman poslal domácí do vedení 2:1.

Ještě před poločasem mohl snížit po rohovém kopu hlavičkující Škurek, jeho pokus ovšem domácí zadáci stihli včas zblokovat. Naopak o několik vteřin později mohlo být ještě hůř, kdy se dostal do čisté šance Michalec, ale Štika mu ji včasným a brilantním zákrokem zmařil.

Ještě hůř nakonec přece jen bylo – po změně stran. Sestava Vyšehradu doznala v poločase tří změn najednou, jenomže brzy přišel třetí gól. Michalec dostal přihrávku do ofsajdové pozice, Stareček už ho nemohl dostihnout a odzbrojit, a tak domácí forvard využil prostoru ke gólové střele: 3:1. V 55. min. po rohovém kopu a závaru před Štikovou bránou dorážel zblízka opět Michalec, a završil tak nejen svůj hattrick, ale i skóre celého utkání: 4:1. Vzápětí byl na deset minut „vyžlucen“ Toman.

Ani za tohoto krajně nepříznivého stavu mladí šemíci nesložili zbraně a bojovali dál, Motorletu se však dařilo a nedovolil ani korekci skóre, natož pak nějaké drama. Čtvrt hodiny před koncem utkání se dostal do vyložené šance Drozd, přítrž jeho snaze o zakončení však učinil zdvižený praporek pomezního. V 81. min. se protlačil ke střele Toman, byla však zblokována, zatímco v 87. min. Majer v další šanci či pološanci pálil nad. Motorlet však v derby, ve kterém to místy docela jiskřilo, uspěl zaslouženě, protože byl zejména důraznější a cílevědomější v obou vápnech.

Naši U 19 nyní čeká v neděli 13. května od 10 hodin zápas v Benešově (8. v tabulce). Do konce sezony chybí ještě pět kol, takže po benešovském vystoupení přijdou na řadu ještě čtyři utkání a všechna budou v Praze: doma s Petřínem Plzeň (14. v tabulce) a béčkem Dynama České Budějovice (6. v tabulce), dále derby na Aritmě (16. v tabulce) a nakonec v derniéře sezony doma s Táborskem (4. v tabulce).

Trenér U 19 Jaromír Jindráček: „Úvodní půlhodinu jsme odehráli v dobrém tempu a zásluhou Šiftyho jsme šli do vedení 1:0. Přežili jsme však také v první půli deset rohových kopů domácích a bohužel jsme pak dostali v závěru dva slepené a především hloupé góly. To byl zlomový moment celého derby. Ve druhé půli jsme se snažili, bojovali o výsledek, místo toho jsme ale znovu dvakrát inkasovali.“

 

U 19: Motorlet Praha – Slavoj Vyšehrad 4:1 (2:1)

Česká liga staršího dorostu, hráno ve středu 9. května 2018.  

Branky: 40., 48. a 55. Michalec, 41. Fleišman – 22. Drozd. Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 2:1.

Rozhodčí: Ulrich – Habada, Vojáček.

Diváků: 40.


Motorlet U 19: Velek – Rada, Hůlka, Šíl, Bedrna – Svoboda (77. Řepka), Václavík, Štědrý (73. Sloup), Fleišman (77. Fiedler) – Michalec (73. Bitto), Šmalcl. Trenéři Karel Ledvinka, Ondřej Vrabec a Jan Zítka.

Vyšehrad U 19: Štika – Jireček, Škurek, Stareček, Hobza (46. Klouček) – Šídlo (66. Steinbart), Bazal – Souček (46. Majer), Drozd, Ratner (46. Rogers) – O. Toman. Na lavičce byl ještě připraven brankář Zvoníček. Trenéři Jaromír Jindráček, Miroslav Obermajer a Jiří Novotný.

 

Branky Vyšehradu v České lize staršího dorostu

16 O. Toman

4 Drozd, Majer

3 – Souček

2 – Babka, Jireček (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu), Krasnyanyk, Prokopec

1 – Klouček, Ratner, Stareček, Steinbart, Šídlo

 

Asistence

9 Klouček

8 – O. Toman

7 – Drozd

6 – Babka

3 – Jireček, Majer, Ratner, Souček, Steinbart

1 – Krasnyanyk, Menšík, Stareček, Šídlo, Škurek

 

Foto ze zápasu: zde

Foto: Martin Saladiak

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...