U 19 zvítězila na Aritmě 1:0, jediný gól dal Bazal z penalty

U 19 – Příbram B, Meteor, Kladno a Aritma. To je čtyřčlenná sbírka soupeřů, které se podařilo starším dorostencům Slavoje Vyšehrad položit na lopatky v obou vzájemných zápasech této sezony. Zápas na stadionu Aritmy ve Vokovicích v neděli 3. června však stál spoustu úsilí, poslední tým tabulky kladl velmi tuhý odpor. O jediný gól zápasu se postaral po půlhodině hry a faulu na Ondru Tomana trefou z penalty Honza Bazal. Náš tým současně odehrál třetí zápas za sebou a celkově osmý bez inkasované branky: čtyři čistá konta vychytali Jakub Mužík i Marek Štika.

Mladí šemíci se díky třetí výhře v řadě posunuli kolo před koncem na sedmou příčku tabulky. V tabulce sestavené z jarních zápasů je ale Vyšehrad s 30 body na druhém místě hned za Slavií B!

První šanci měl ve 14. min. po přihrávce od Tomana Drozd, jeho střelu k tyči ale domácí brankář Novotný bravurní robinzonádou vyrazil. Z centru Ratnera pak hlavičkoval těsně nad Bazal a po rohovém kopu i Stareček. Ve 30. min. ale stoper Aritmy Racocha fauloval na hranici vápna Tomana a přestože domácí hráči protestovali, sudí odpískal penaltu. Proměnil ji Bazal: 0:1!

Aritma odpověděla v první půli jen střelou Bella zpoza vápna nad Štikovu bránu. Ve 35. min. po dalším z Ratnerových centrů z levé strany Drozd na zadní tyči ve vyložené šanci přestřelil. Tomanovu střelu halfvolejem po centru od Bazala gólman Novotný chytil. Tři minuty před poločasem pak Majer přihrál Drozdovi, ten ale vysoko přestřelil.

Po změně stran došlo k částečnému přeskupení sestavy, kdy Tomana nahradil Futinec a později i Drozda Niederle. Oba střídající hráči díky svému důrazu nenechali domácí obraně vydechnout. Mezitím se ale musel Vyšehrad vypořádat s desetiminutovou hrou v oslabení, kdy byl za faul na kapitána Aritmy Mareše „vyžlucen“ Šídlo.

Posledních dvacet minut hry znovu ovládl tým hostí, skóre se ale už nezměnilo. Po přihrávce od Niederleho se ocitl sám před brankářem Novotným Ratner, ale trefil jen jeho. Vzápětí Niederle z otočky vypálil tvrdě pod břevno, ale gólman Aritmy pohotovým zákrokem balon vyrazil na roh. To byl nejkrásnější moment zápasu.

Ještě dvě minuty před koncem se blýsknul krásnou ranou zdálky Steinbart, ale ani v tomto případě strážce domácí svatyně nepřekonal.

V posledním utkání této sezony naše U 19 přivítá v neděli 10. června v 10.15 hod. v Krči celek Táborska (4. v tabulce).

Trenér U 19 Jaromír Jindráček: „Těžký a vyrovnaný zápas. Byli jsme lepší v kombinaci, zatímco Aritma hrála jednoduše a nakopávala balony. A také dobře bránila – hráli jsme proto do zhuštěné obrany, což se nám předtím moc často nestávalo. S tím jsme se ale trpělivou hrou vypořádali a podle mého názoru jsme byli lepší o ten jeden gól, přestože padl z penalty. Ve druhé půli jsme měli ještě dvě šance, Ratner a Niederle je však neproměnili.“

U 19: Aritma Praha – Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:1)

Česká liga staršího dorostu, hráno 3. června 2018.

Branka: 30. Bazal z pen. Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:8. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 4:4.

Rozhodčí: Ulrich – Zíka, Popelka.

Diváků: 35.

Aritma U 19: Novotný – Osipyan (82. Mishyn), Vožický, Racocha, Havlíček – Maršál, Švarc (87. Tuček), Mareš, Mírek (70. Šimonovský) – Bell, Hamouz (75. Kalabis). Trenéři Martin Svoboda a Ladislav Prošek.

Vyšehrad U 19: Štika – Jireček, Škurek, Stareček, Hobza – Šídlo, Majer (80. Steinbart) – Bazal, Drozd (70. Niederle), Ratner (83. Rogers) – O. Toman (46. Futinec). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Hampapa a Tomášek. Trenéři Jaromír Jindráček, Miroslav Obermajer, Jiří Novotný a Miroslav Jíra.

Branky Vyšehradu v České lize staršího dorostu

17 O. Toman

4 Drozd, Majer, Souček

3 – Stareček

2 – Babka, Jireček (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu), Krasnyanyk, Prokopec