U 19 porazila Táborsko 2:0, celkově obsadila šesté místo

U 19 – Naše U 19 dotáhla zdárně své vítězné tažení jarní částí České ligy staršího dorostu. Tým trenérů Jaromíra Jindráčka, Miroslava Obermajera a Jiřího Novotného v posledním utkání sezony v neděli 10. června v Krči porazil brankami Ondry Tomana a střídajícího Ondry Niederleho 2:0 Táborsko a v konečné tabulce dosáhl na 6. místo. Vylepšil tak o jednu pozici nejlepší umístění vyšehradské „devatenáctky“ v novodobé historii, kterým bylo před šesti lety 7. místo.

Na podzim získala naši hráči 16 bodů, na jaře víc než jednou tolik: 33. V jarní tabulce figuruje Vyšehrad na druhém místě, navíc se ztrátou jediného bodu na první Slavii B. Navíc v celkové tabulce dělí náš tým od čtvrtého Benešova páté Příbrami B pouze horší skóre.

V posledním střetnutí současně Vyšehrad odehrál čtvrtý zápas za sebou a celkově devátý bez inkasované branky: čtyři čistá konta vychytal Jakub Mužík, pět Marek Štika. Ten v závěru sezony nepustil v utkáních „devatenáctky“ 365 minut žádný míč za svá záda.

Utkání se hrálo sice v horkém počasí, vydatný liják v noci ze soboty na neděli však přinesl mnohem svěžejší vzduch i hrací plochu, která byla ještě den předtím při utkání U 19 „B“ jen vyprahlým, ztvrdlým a nepříjemným mlatem.

Stejně jako v předchozích zápasech se tým hrající v blankytných dresech snažil od úvodních minut o aktivní pojetí hry. Po deseti minutách hry pálil Šídlo zdálky nad a za dalších deset minut se už probil nejlepší střelec týmu Toman do vyložené šance. Prodral se mezi třemi jihočeskými zadáky, jeho střelu však vyrazil brankář Matoušek. Hned nato pořádně „zpražil“ své spoluhráče z pole. Tři šance se potom zrodily po rohových kopech Ratnera, dvakrát Šídlo a jednou Jireček, tísněni v mlýnici před brankou, ale hlavičkovali mimo tři tyče.

Devět minut po změně stran po přihrávce Šídla využil Toman nastalého zmatku v defenzivě hostí a poslal balon ke vzdálenější tyči: 1:0! Gól ještě jistil dobíhající Hobza. Pro Tomana to byla 26. trefa v sezoně (18 za U 19 A, 6 za U 19 B a 2 za juniorku).

O vyrovnání se pokusil hostující Varačka, ale Štika jeho střelu k tyči zneškodnil. Na druhé straně se protlačili do koncovky Jireček i Bazal, ale hráči v červených dresech srazili míč na roh. V polovině druhé půle Jansa fauloval Ratnera, ten rozehrál sám trestný kop a z jeho centru poslal míč do sítě Stareček – byl mu však odmáván ofsajd.

V 70. min. přišel na hřiště za Tomana Niederle a stačily mu jen čtyři minuty, aby se také zapsal do listiny střelců. V 74. min. po přihrávce od Drozda se dostal Niederle do brejku a střelou z úhlu pojistil vedení: 2:0! Dál už se skóre neměnilo a na hřiště se dostali i další náhradníci Klouček, Tomášek a Futinec.

Trenér U 19 Jaromír Jindráček: „Zasloužené vítězství. V posledním utkání sezony jsme však narazili na kvalitního soupeře, který podobně jako my nechtěl jen nakopávat, ale hrát kombinační fotbal. Utkání tak mělo dobrou úroveň, nicméně přece jen jsme byli o něco lepší a vytvořili si i víc šancí. Díky aktivnímu pojetí hry jsme donutili soupeře dvakrát chybovat, a z toho také vzešly oba góly. Výsledek 2:0 proto odpovídá průběhu zápasu. Těší mě také, že jsme z posledních sedmi zápasů odehráli již pátý zápas bez inkasované branky, z toho všechny poslední čtyři. Skončili jsme šestí v tabulce, ale jen vinou horšího skóre za čtvrtým Benešovem a pátým béčkem Příbrami. I tak to je velmi dobré, samozřejmě díky vydařenému jaru, kdy jsme k podzimním šestnácti přidali dalších třiatřicet bodů.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – FC Táborsko 2:0 (0:0)

Česká liga staršího dorostu, hráno 10. června 2018 v Krči.

Branky: 54. O. Toman, 74. Niederle. Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:3. Soupeřem zblokované střely: 2:0. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:2.

Rozhodčí: Maiello – Kučera, Zloch.

Diváků: 35.

Vyšehrad U 19: Štika – Jireček, Škurek, Stareček, Hobza – Šídlo, Majer – Bazal (85. Tomášek), Drozd (86. Futinec), Ratner (80. Klouček) – O. Toman (70. Niederle). Na lavičce byl ještě připraven brankář Hampapa. Trenéři Jaromír Jindráček, Miroslav Obermajer a Jiří Novotný.

Táborsko U 19: Matoušek – Rytíř, Brabec, Bouchal, Mikuláštík – Jansa (76. Soukal) – Šupák (46. Blokeš), Varačka, Říha, Mischnik – Kubec. Trenéři Trenéři Kamil Tobiáš a Jaroslav Passler.

Branky Vyšehradu v České lize staršího dorostu

18 O. Toman

4 Drozd, Majer, Souček

3 – Stareček

2 – Babka, Jireček (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu), Krasnyanyk, Prokopec