B-tým U 19 získal na Tempu alespoň bod, skončil dvanáctý

U 19 „B“ – Černou sérii pěti porážek za sebou ukončil B-tým staršího dorostu až ve svém úplně posledním vystoupení v této sezoně, a sice na hřišti týmu FC Tempo na Praze 4-Lhotce. Utkání skončilo remízou 1:1 a na penalty pak vyhráli domácí 3:2. V rozstřelu totiž naši hráči vyhořeli, proměnili jen dva z pěti pokusů. Vyšehrad B, po podzimu pátý, neuhájil ani 11. místo a klesl ještě o jeden stupínek níž na konečné 12. místo skupiny C České divize U 19.

Tento zápas s sebou přinesl pikantní měření sil, kdy proti sobě nastoupili bratři Hampapové: stoper domácího Tempa Vojtěch a brankář Vyšehradu Filip. Žlutočervený dres ale kromě V. Hampapy oblékl také Jindra Dobřanský, který, podobně jako V. Hampapa, hrál předtím za Vyšehrad.

Již v 7. min. se vyznamenal F. Hampapa v bráně našeho týmu, kdy kryl nájezd jednoho z domácích hráčů. Dvě minuty nato zkusil na druhé straně vystřelit z trestného kopu Prokopec, ale přestřelil. Domácí byli v první půli aktivnější a ve 35. min. kryl F. Hampapa další sólový nájezd Tempa, kdy střelu vyrazil na roh.

Domácí udeřili ve chvíli, kdy už se vše schylovalo k bezbrankovému poločasu. Babický si naběhl na malé vápno a protože nikdo nepokryl jeho ani centrujícího hráče, otevřel skóre: 1:0. Hned nato sudí odpískal poločas a hráči hostí mohli zpytovat svědomí, proč nehráli soustředěně a koncentrovaně až do posledního hvizdu.

Po návratu ze šaten Vyšehrad B ihned vyrovnal. Prokopec rozehrál rohový kop a na zadní tyči Skalický hlavou vyrovnal: 1:1!

Druhý poločas pak už byl jednoznačně v režii hostujícího týmu, bohužel bez dalšího brankového vyjádření. Nic nebylo ze série rohů a několika šancí. V závěru utkání Klouček zblízka přestřelil a pak ještě běžel nejlepší střelec A-týmu U 19 Toman sám na brankáře Hozáka, trefil ale jen jeho. Místo tří bodů tak bral Vyšehrad B jen jeden, protože na penaltový rozstřel se hráči moc nesoustředili a lehkomyslně své pokusy promarňovali.

V první sérii neproměnil jak Klouček, tak i domácí kapitán Buzek – jeho střelu F. Hampapa chytil. Ve druhé sérii proměnili Skalický i Babický, stejně jako ve třetí Futinec a V. Hampapa, jenž tak překonal svého bratra. Ve čtvrté sérii kapitán Vyšehradu B Trajanov trefil jen tyč, zatímco domácí Trajhan byl úspěšný. V páté sérii nedal mladší dorostenec Krejzl, brankář Hozák ho vychytal. Tím bylo rozhodnuto a Tempo vyhrálo rozstřel 3:2.

U 19: FC Tempo – Slavoj Vyšehrad B 1:1 (1:0), pen. 3:2

Divize C staršího dorostu, hráno 16. června 2018.

Branky: 45. Babický a rozhodující penalta Trajhan – 46. Skalický. Penalty proměnili: Babický, V. Hampapa, Trajhan – Skalický, Futinec. Penalty neproměnili: Buzek – Klouček, Trajanov, Krejzl.

Rozhodčí: Hurych – Hron, Doležel.

Diváků: 80.

Tempo: Hozák – Buzek, V. Hampapa, Dobřanský, Schätz – Kostka (83. Mašek), Babický, Trajhan, Hrachovský (61. Soukal) – Luťcha, Polívka (75. Schönmann). Trenér Jaroslav Teplan.

Vyšehrad U 19 B: F. Hampapa – Brejcha, Skalický, Trajanov, Čermák (80. Evteev) – M. Procházka (58. Krejzl), Tomášek, Rogers (61. Futinec), Prokopec (75. Kabeš) – Klouček – O. Toman. Na lavičce byl ještě připraven brankář Saladiak. Trenéři Jaromír Jindráček, Miroslav Obermajer, Jiří Novotný a Miroslav Jíra.

Střelci branek B-týmu U 19

7 – D. Siruček

6 – O. Toman

5 – Černý

4 – Trajanov

3 – Babka, Drozd

2 – Doubek, Jireček (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu), Klouček, Niederle, M. Procházka, Prokopec, Ratner, Rogers, Skalický

1 – Bazal, Čermák, Futinec, Goncalo, Hňup, Hobza, Janoch, Majer, Souček, Šídlo, Tomášek, J. Veselý, Vlasák