INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

M. Jíra: odcházím v dobrém, klukům přeju jen to nejlepší

U 19 – Trenér Miroslav Jíra v neděli 18. listopadu 2018 ukončil své působení na Vyšehradě. Na jaře stál na lavičce A-týmu společně s Jaroslavem Klímou a Milanem Kopřivou, ale i u staršího dorostu v roli asistenta Jaromíra Jindráčka. Ten ale v létě přijal angažmá u divizního týmu mužů ve Zbuzanech, a tak si své pozice vyměnili. Na podzim vedl Miroslav Jíra áčko „devatenáctky“ v roli hlavního kouče. Jenomže mladí šemíci získali jen 16 bodů, když z patnácti utkání čtyři vyhráli: v Mostu, doma s Kladnem, v Plzni-Doubravce a naposledy 7. října doma s Benešovem. Dále dva zápasy zremizovali (s výhrami na penalty) a devět jich prohráli.

„To je určitě zklamání, představoval jsem si alespoň střed tabulky,“ uvedl Miroslav Jíra. „Pro mě bylo a je prioritou vychovat mladé hráče pro dospělý fotbal, jenomže na podzim jich chodilo hodně hrát za B-tým mužů, a to bylo pro ně velmi náročné. Někteří nastupovali skoro pravidelně v sobotu za juniorku a pak v neděli za dorost. Během dvou dní odehrát dva zápasy není jednoduché.“

Dalším důvodem ne úplně povedené první poloviny sezony A-týmu U 19 byla podle jeho slov spousta zraněných. „Často jsme odehráli herně dobré zápasy, ale s nedobrými výsledky. Herně kluci nemají špatnou kvalitu, ale chybí víc osobní zodpovědnosti v defenzivě a během vypjatých situací, kdy se opakují individuální chyby. Nedisciplinovanost má pak neblahý vliv na snahu celého týmu. Moc jsme také nezvládali koncovku. Postrádali jsme větší hlad po gólech a střelce typu Ondry Tomana, který v minulé sezoně dokázal zúročit snahu celého týmu,“ zmínil. „Věřím v úspěšnou kariéru hlavně Tomáše Starečka a Matouše Babky, velkých talentů. Ale i dalších. Skvělý kluk i fotbalista je Denis Rogers. Všem hráčům přeju v další sportovní kariéře i v osobním životě jen to nejlepší.“

Spokojenost však panuje s výsledky a třetím místem U 18 v České divizi staršího dorostu. „Nejvíc mě těší rozvoj trenérské kariéry Petra Floriána a jeho přínos pro klub. Šance ode mě se chopil skvěle. A také progres výkonnosti hráčů U 18, zejména ročníku 2001. Kluci na sobě chtějí pracovat,“ ocenil Mirek Jíra. „Mrzí mě, že končím, ale chtěl bych moc poděkovat za spolupráci trenérům Jardovi Jindráčkovi, Jirkovi Novotnému i oběma vedoucím, tedy Jardovi Šťástkovi a Vaškovi Rybínovi. A také masérovi Filipu Mackovi. Se všemi byla úžasná spolupráce, tvořili vynikající realizační tým a platilo, co jsme si řekli. Škoda jen, že spolupráce s kluky z devatenáctky nebyla lepší, aby panovala v klubu větší spokojenost. Chápu to jako poučení pro nás všechny. Já si odnáším z Vyšehradu obrovskou zkušenost, jsem za ni rád a vděčný za to, že jsem tu mohl působit u áčka i staršího dorostu. Odcházím v dobrém a nakonec chci poděkovat i majiteli klubu Jardovi Klímovi,“ dodal.

Mirek Jíra si sám zaslouží poděkování za práci odvedenou pro Slavoj Vyšehrad i za tato vřelá slova. Popřejme mu tudíž na závěr hodně štěstí úspěchů během jeho dalšího angažmá i v osobním životě.

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...