FKM Úpa – U19 2:6 (1:4)

U 19 – Třetí vítězství za sebou si připsala naše U 19 v České lize dorostu, a bylo to vítězství z kategorie povinných. Svěřenci trenérů Jaroslava Žáka a Jaroslava Klímy zdolali v krásném areálu trutnovského stadionu 6:2 domácí celek FKM Úpa, který je tak nadále bez bodu poslední v tabulce. Mladí šemíci jsou na tom díkybohu mnohem lépe, po 7. kole totiž figurují na čtvrtém místě tabulky. Nejen to, s celkově 23 nastřílenými góly je zdobí třetí nejproduktivnější útok soutěže, hned po béčku Slavie a Slovanu Liberec. Mohou se pyšnit i druhou nejpevnější obranou, jež inkasovala osm branek. O jednu méně než Vyšehrad, tedy sedm, jich dostala pouze Chrudim.
V Trutnově sice naše naděje nepodaly zrovna oslnivý výkon, přesto bylo od začátku patrné, kdo pevně třímá otěže zápasu ve svých rukou. Úpa nekladla moc velký odpor, už po deseti minutách hry nachytal jejího gólmana Lukáš Pimus, který střelou z trestného kopu z úhlu otevřel skóre: 0:1. V 18. min. z přihrávky Jirky Ivanča přidal pojistku Lukáš Jiráň a přestože pak domácí vstřelili Linhartem kontaktní branku, jejich šance, že udrží s hosty z Prahy krok, trvala jen deset minut. Ve 38. min. totiž Filip Balcárek převzal míč od Marco Christova a znovu nám vrátil dvoubrankové vedení. Aby bylo vše zcela jasné už během pauzy, tři minuty před odchodem do šaten po akci obou našich útočníků zvýšil opět Lukáš Jiráň na 1:4.
Přihrávku na čtvrtý gól si připsal Filip Balcárek, který byl také po změně stran strůjcem naší páté branky. Přesně po hodině hry byl totiž faulován v šestnáctce a z následné penalty kapitán Michal Vejvoda dal už na 1:5. Čtvrt hodiny před koncem se sice domácí ještě jednou dostali ke slovu, když Rolník snížil na 2:5, závěrečné slovo měl ovšem Jirka Ivančo. Ten završil kombinaci několika hráčů našeho družstva, převzal míč od Balcárka a uzavřel skóre na 2:6.
Kromě očekávaného vítězství lze jako pozitivní hodnotit i fakt, že v sestavě se poprvé obejvil záložník Robin Zimmermann, posila z Kolína. Nastoupil šest minut po obrátce, kdy vystřídal autora první branky Lukáše Primuse.
"Podobně jako například s Meteorem jsme ani s tímto soupeřem neměli problémy, zkrátka byl slabý. Ano, podcenili jsme ho, ale i tak nám to s přehledem stačilo na vítězství. Velmi hezký byl náš poslední gól, kdy kombinaci pěti hráčů zakončil Jirka Ivančo střelou do prázdné branky. V posledních deseti minutách se už ale moc nehrálo, protože domácí borce ke konci stále chytaly křeče. Bohužel právě Jirka Ivančo nám bude chybět v příštím utkání, protože cestuje do zahraničí," uvedl trenér Jaroslav Žák.
Zápas 8. kola České ligy dorostu mezi naší U 19 a Olympií Hradec Králové bude měřením sil dvou sousedů v tabulce, přesněji čtvrtého se třetím. Hraje se v sobotu 1. října v 10.15 hod. na Vyšehradě, takže neváhejte a přijďte naše naděje povzbudit v jejich boji o bronzový stupínek v soutěži.

Branky: 28. Linhart, 75. Rolník – 18. a 42. Jiráň, 10. Primus, 38. Balcárek, 61. Vejvoda z pen., 85. Ivančo.

ŽK: Wulkan.

Sestava: Smutný (69. Jeřábek) – Vrána (64. Duda), Vejvoda, Pikous, Christov – Primus (51. Zimmermann), Wulkan (69. Blaho), Janoušek, Ivančo – Balcárek, Jiráň (56. Bohuslav). Trenéři Jaroslav Žák a Jaroslav Klíma.

Pohledem aktérů na hřišti:

Na 7 zápas jsme se vypravili na půdu FKM Úpa, která dosud neuhrála ani bod. Naše hra nebyla od prvních minut nijak okouzlující, byli jsme zbytečně zbrklí, nedokázali jsme si přihrát a soupeř si dokonce po jedné s našich chyb mohl vypracovat zajímavou příležitost. V 15. min. náš však uklidnil Lukáš Primus , který s volného přímého kopu místo centru zvolil střelu a míč zapadl do sítě. (1:0) Zhruba za 5 minut se nám podařilo přidat druhý gól po dobrém náběhu Jiřího Ivanča, který přihrával z levé strany před bránu a prosadil se Lukáš Jiráň, který uklízel míč do prázdné brány.(2:0) O chvíli později jsme však doplatili na naši chvílemi nepřesnou hru a soupeř po centru s pravé strany snížil.(2:1) Od té chvíle se ale začali projevovat rozdíly mezi oběma mužstvy a nám se po rychlé kombinaci, na jejímž konci krásně loboval Vyšehradský kanonýr Filip Balcárek domácího brankáře, podařilo přidat 3 gól. (3:1) Od té doby jsem už měli až na pár momentů zápas pod kontrolou. Měli jsme lepší pohyb a ačkoli nás často brzdily postavení mimo hru, skoro každá naše akce byla nebezpečná. Do konce prvního poločasu se nám ještě podařilo přidat 4 gól, který vstřelil po další s našich pěkných kombinací opět Lukáš Jiráň a skóre již bylo (4:1). Po přestávce jsme se snažili přidat ještě další góly, ale často nás brzdil praporek asistenta rozhodčího a nám se nedařilo se prosadit až do chvíle, kdy byla odpískaná penalta na dobře pracujícího Filipa Balcárka, který se dobrou kličkou chtěl dostat přes obránce a ten už ho mohl zastavit jedině faulem a taky se tak stalo. Penaltu s přehledem proměnil Michal Vejvoda a skóre už bylo. (5:1) když už jsme si mysleli , že máme hru s cela pod kontrolou tak se domácím podařilo po centru vstřelit druhý gól. Na hře se to však moc neprojevilo a my jsme opět pokračovali v dobývání soupeřovi branky. Soupeř nám v posledních fázích zápasu často usnadňoval hru nevynucenými chybami a dopředu již nebyl vůbec nebezpečný. Za to my jsme se dostali ještě do pár vyložených šancí zejména Filip Balcárek , který měl na kopačce ještě minimálně dva góly. Nakonec se nám ještě podařilo upravit výsledek na konečných (6:2) , když se podařilo opět Filipu Balcárkovi dostat za obranu a tentokrát předložil nahrávku před prázdnou bránu Jiřímu Ivančovi a ten vstřelil závěrečný gól .Zaslouženě jsme vyhráli a pevně věřím, že budeme dále s plným nasazením bojovat o další body!