INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

U19 – Olympia Hradec Králové 1:2 (0:1)

U 19 – Zbytečná domácí porážka s Olympií Hradec Králové vinou inkasované branky v nastaveném čase a k tomu zranění klíčového hráče Filipa Balcárka – tak neslavně dopadl osmý zápas naší U 19 v České lize dorostu. V polovině podzimní části jsme tak v tabulce pátí se ziskem 14 bodů a bilancí čtyři výhry, dvě remízy, dvě porážky.
Trenéři se museli už před výkopem obejít bez Jirky Ivanča, který odcestoval do zahraničí. Dokud ale byl na place Filip Balcárek, tak to ještě šlo. Právě on i jeho parťák z útočné dvojice Lukáš Jiráň se ještě za bezbrankového stavu dostali k tomu, aby ohrozili gólmana Východočechů Ptáčka. Potom byl však Balcárek faulován a utrpěl zranění kolena. Na hřišti vydržel ještě osm minut, než musel střídat a hned jsme inkasovali první branku. Stoper Matěj Pikous se nedohodl s gólmanem Ondrou Smutným, čehož využil hostující hráč Špaček a zajistil svému týmu vedení.
Ke vší smůle se krátce po zahájení druhé půle zranil i Robin Zimmermann a s bolavými třísly musel odstoupit ze hry. Snaha o vyrovnání dlouho vyznívala naplano, soupeř hrál na hranici tvrdosti, místy i za ní. Faul v prakticky každém souboji s sebou přinášel žluté karty, účel však světil prostředky. Až v 84. minutě se podařilo překonat jinak výbornou stoperskou dvojici Olympie. Matěj Vrána našel Lukáše Jiráně, ten ukázal záda svým strážcům a vyrovnal na 1:1. To byl jediný moment, kdy skvěle chytající gólman hostí Ptáček kapituloval.
Žádný happy end se ale tentokrát nekonal, ba právě naopak. Po hrubé chybě v rozehrávce se zmocnil míče hostující Šimerda a už ve druhé minutě nastaveného času nám zasadil druhý a rozhodující úder.
 

"Olympia třikrát vystřelila na naši bránu a dala nám dva góly. Nebyli jsme horším týmem, ale poté, co odstoupil Filip Balcárek, už to nebylo ono. Jeho absence se na naší hře určitě podepsala, podobně jako později odstoupení Robina Zimmermanna. K tomu je potřeba připočíst i fakt, že chyběl Jirka Ivančo. Soupeř výborně bránil, přesto jsme ho ve druhé půli dostali pod tlak. Vysloveně gólové šance jsme ale neměli," uvedl trenér Jaroslav Žák.

 

Trenér hostů Karel Krejčík:"DNES JSME SE UTKALI S DRUHÝM NEJTĚŽŠÍM SOUPEŘEM V PODZIMNÍ ČÁSTI 2.DOROSTENECKÉ LIGY. VÝSLEDKY DOMÁCÍCH Z PŘEDEŠLÝCH UTKÁNÍ VZBUZOVALI VELKÝ RESPEKT PŘED TÍMTO MUŽSTVEM. NAŠI HRÁČI MĚ PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPILI VELKOU BOJOVNOSTÍ A NÁŠ HERNÍ PROJEV BYL ZATÍM NEJLEPŠÍ V PROBÍHAJÍCÍ PODZIMNÍ SEZONĚ. UTKÁNÍ MĚLO NÁBOJ A BYLO VIDĚT, ŽE SE UTKALA MUŽSTVA Z HORNÍCH PATER TABULKY. DOUFÁM ,ŽE V DALŠÍCH UTKÁNÍCH BUDEME PŘEDVÁDĚT PODOBNÉ VÝKONY."

V dalším zápase nastoupí naše U 19 v sobotu 8. října v 16.00 hod. proti Fotbalové akademii Šluknovského výběžku. Hrát se bude v Rumburku. "Pojedeme tam vyřešit problémy Šluknovského výběžku," dodal s nadsázkou Jarda Žák.

Branky: 84. Jiráň – 36. Špaček, 90. (+2) Šimerda.

Rozhodčí: Kalenda – Gotthard, Čermák. ŽK: Primus – Kabeláč, Michal, Šimerda, Prager, Vlkanova.

Sestava: Smutný – Vrána, Vejvoda, Pikous (77. Christov), Bernard – Zimmermann (52. Rözler), Wulkan, Janoušek (77. Petřík), Primus – Balcárek (25. Bohuslav), Jiráň. Trenéři Jaroslav Žák a Jaroslav Klíma.

Střelci branek U 19 v České lize dorostu:
8 – Balcárek, Jiráň
3 – Vejvoda
1 – Machalický, Rözler, Wulkan, Primus, Ivančo

Nahrávači na góly:
7 – Balcárek
3 – Jiráň
2 – Ivančo, Vrána
1 – Bernard, Janoušek, Primus, Rothe, Rözler, Vejvoda, Pikous, Blaho, Christov

 

foto ze zápasu zde:

 

Pohledem aktérů na hřišti:

 

Zbytečná ztráta s Olympií Hradec Králové

V 8. kole jsme našem hřišti přivítali souseda z tabulky – Olympii HK. Při pohledu na průběžné pořadí zápas sliboval vyrovnanou bitvu, což se také následně potvrdilo.

Do zápasu bohužel nemohli zasáhnout Machy s Lívancem, jeden má ruku v sádře a druhý si právě prohlíží památky v USA.

Mladí šemíci vstoupili do zápasu aktivně, už od začátku měli míč častěji na kopačkách a vypracovali si územní převahu. Bohužel, všechny naše slibně rozjeté akce jsme zkazili špatnou finální přihrávkou, a tak jsme se ani moc nedostávali do zakončení. Aby toho nebylo málo, někdy kolem 30. minuty Balci špatně došlápl a byl nucen střídat. Tím náš tlak dopředu lehce opadl a hosté konečně zjistili, jak to vůbec vypadá na naší polovině. No, a po jednom z klasických hradeckých nákopů a po špatné komunikaci gólmana s obráncem se k míči dostal hradecký útočník a doklepl do prázdné branky - 0-1. Za takového stavu také poločas skončil.

Do druhé půle jsme vstoupili s vědomím, že pokud na ně vlétneme, nějaký gól určitě přijde.To se také stalo a tak se na hřišti rozjel oranžovo-bílý válec, kterému hosté odolávali jen za pomocí faulů. Jenže co z toho, když ani po jednom z x centrů do vápna se nedostaneme k pořádnému zakončení. Ke zraněnému Balcimu se navíc ještě přidal Cimi, který si udělal tříslo. Tlak ale stále narůstal a 10 minut před koncem to konečně přišlo: Vránič poslal dopředu milimetrový pas, Piry na hranici ofsajdu převzal míč a propálil hradeckého gólmana- 1-1.  Za tohoto stavu jsme chtěli přidat ještě jednu branku a hrnuli se do útoku, i remíza by pro nás byla ztráta. Bohužel však přišlo to, co nikdo nečekal: zbytečná ztráta před vlastním vápnem a hostující hráč trefuje míč tak, že doskakuje za brankovou čáru – 1-2 a obrovská radost Olympie. Ve zbývající minutě jsme se už k ničemu nedostali, a tak kouzlo AMEX Arény polevilo a my doma poprvé padli.

autor: Réza

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...