FK Varnsdorf – U19 2:2 (0:2)

U 19 – Promarněné dvoubrankové vedení, navíc podtrženo neproměněnou penaltou a řadou dalších velmi dobrých šancí, nastřelenou tyč i břevno nevyjímaje – to vše stálo naši U 19 na hřišti Rumburku vítězství v souboji s domácím FK Varnsdorf. Po remíze 2:2 jsme po devíti kolech České ligy dorostu se ziskem 15 bodů na šestém místě tabulky naší skupiny B.

Navzdory absenci tria zraněných Filip Balcárek, Robin Zimmermann, Jakub Machalický držel Vyšehrad otěže zápasu ve svých rukou, bohužel se ho nepodařilo dotáhnout do vítězného konce.

Z počáteční převahy se ještě vedoucí gól neurodil, hodně však přihořívalo ve 26. minutě, kdy Jirka Ivančo trefil tyč. O dvě minuty později měl velkou šanci Lukáš Primus, zamířil však mimo prázdnou branku. Přesně po půlhodině hry už ale poprvé udeřilo, Michal Janoušek přehodil dva zadáky domácích, svým obloučkem uvolnil Lukáše Jiráně a ten otevřel skóre: 0:1.

Ve 38. min. se probil za obranu domácích Adam Rözler, posunul ještě míč na Jirku Ivanča a ten střelou do prázdné branky zvýšil na 0:2. Vedení mohlo být tříbrankové, po faulu na Jakuba Wulkana jsme ale neproměnili penaltu! Brankář domácích Linhart ji zneškodnil.

Potom se už začala karta obracet. V 52. min. byl Matěji Pikousovi odpískán faul za přidržení soupeře a domácí Bukáček střelou z trestného kopu, která mířila podél zdi, snížil na 1:2. V 70. min. si našel volný prostor jeho spoluhráč Milanovič a podstřelil gólmana Ondru Smutného: 2:2.

V 74. min. po skrumáži ve varnsdorfské šestnáctce zazvonilo břevno. Ale vyznamenal se na druhé straně i Ondra Smutný, který pět minut nato zneškodnil šanci domácích.

V 81. a 86. min. měl dvě šance rozhodnout Jirka Ivančo, neproměnil ani jednu. V 89. min. jsme byli po obloučku Franty Petříka přece jen blízko vítězné třetí branky, dezorientovaný Lukáš Jiráň ale míč odhlavičkoval pryč. Škoda, na hřišti v Rumburku rozhodně ležely tři body. I když po bitvě je každý generálem…

V utkání příštího 10. kola hraje naše U 19 doma na Vyšehradě s béčkem Pardubic, a sice v sobotu 15. října dopoledne od 10.15 hod.

Trenér Jaroslav Žák: „Celý první poločas se odehrál ve znamení naší převahy, do toho druhého jsme však nastoupili jako mistři světa a byli jsme za to potrestáni. Psychicky se na nás podepsal gól domácích z trestného kopu na 1:2, kluci znervózněli a přestali hrát fotbal. Koledovali jsme si o vyrovnání, a to také přišlo. Nechci mluvit o tom, že jsme měli smůlu, za dvoubrankového vedení jsme to zkrátka podcenili. Naopak mě moc těší, že naše U 15 poprvé vyhrála, a tak jí chci touto cestou pogratulovat!“

Branky: 52. Bukáček, 70. Milanovič – 30. Jiráň, 38. Ivančo.

Rozhodčí: Krupa. Bez karet.

Sestava: Smutný – Vrána (76. Duda), Pikous, Vejvoda, Bernard (81. Christov) – Primus, Wulkan, Janoušek (76. Rothe), Ivančo (86. Bohuslav) – Jiráň, Rözler (71. Petřík). Trenéři Jaroslav Žák a Jaroslav Klíma.

Pohledem aktérů na hřišti:

V 9.kole jsme vyrazili do Rumburku. Mimo týmu Varnsdorf nás také přivítalo sychravé počasí. První poločas jsme měli herní přavahu a soupeř byl neškodný. První naší velkou příležitost měl Líva, ale z boku trefil odkrytou bránu pouze do tyče. O chvíli později po pěkné kombinaci se ocitl na penaltě Primi, ale ani ten nezamířil mezi dvě tyče. Do třetice se povedlo, Pap přehodil domácí obranu a Piri poslal míč k zadní tyči - 0:1. Mladí šemíci se radovali podruhé, a to když Réza „upláchl“ obráncům a posunul míč do strany na nabíhajícího Lívu, který tentokrát nezaváhal – 0:2. V závěru poločasu jsme mohli zvýšit, po faulu na Wulkyho se k penaltě postavil Vejvy, ale jeho pokus domácí brankař chytil.
Po změně stran se hra vyrovnala a domacím se podařilo snížit, z přémého kopu – 1:2. Domací začali být nebezpečnější a my jsme jim lehkými nepřesnostmi k tomu pomáhali. Vyrovnání přišlo zanedlouho, když na levé straně nehlídaný hrač se štěstím podstřelil Smutňase – 2:2. Na konci jsme ještě mohli ztrhnout vedení na svou stranu, ale Líva střílel mimo a Piry z malého vápna jen přehlavičkoval branku, a tak zápas skončil remízou. Opět zbytečná ztráta bodů.