U 19 – FK Pardubice"B" 7:0 (3:0)

U 19 – Svého nejvyššího vítězství v dosavadním průběhu České ligy dorostu dosáhla v desátém podzimním kole naše U 19. Podobně jako před měsícem proti Letohradu nastřílela i pardubickému béčku sedm gólů, tentokrát ovšem bez jediné inkasované branky. Na vítězství 7:0 se podílelo šest různých střelců. Brankář Ondra Smutný uhájil potřetí čisté konto, doma mu to ale vyšlo právě teď poprvé.
Zranění či nemoc už předem vyřadily ze hry Filipa Balcárka, Tondu Bohuslava, Jirku Ivanča či brankáře Michala Jeřábka. Rotační systém zase posadil aktuálně na lavičku náhradníků Honzu Bernarda, Adama Rözlera, Jakuba Machalického, Matěje Vránu, Lukáše Primuse i Michala Vejvodu, od něhož tak převzal kapitánskou pásku Jakub Wulkan.
Naše role favorita byla navzdory změnám v sestavě neoddiskutovatelná, přesto se nejprve konala úvodní "seznamovací" část utkání. V 18. minutě však po faulu na Michala Janouška prováděl Franta Petřík trestný kop a s pomocí teče ve zdi balon skončil v síti: 1:0.
O deset minut později mohli pojistit vedení Robin Zimmermann, on ani velmi agilní Lukáš Jiráň se však neprosadili. Druhý z obou jmenovaných borců Vyšehradu to proto zkusil coby nahrávač a uspěl, míč od něj dostal Honza Blaho a přes nohu bránícího beka soupeře napálil míč pod břevno: 2:0. Těsně před pauzou pak Bláža pro změnu přihrával a Robin Zimmermann vystřihl perfektní jesle gólmanovi hostí: 3:0.
Osm minut po obrátce opět Honza Blaho a tentokrát přihrávka na Lukáše Jiráně, který úspěšně přehodil gólmana, a připsal si tak jubilejní desátý gól v sezoně. Po necelé hodině hry přišlo na řadu čtyřnásobné střídání v našem družstvu, ani to však nezastavilo slibně rozjetý brankostroj. Zbývající tři branky vstřelili právě střídající hráči, dvakrát Matěj Vrána a jednou Lukáš Primus. Ten učinil čtvrt hodiny před koncem střelou do prázdné pardubické branky tečku za změnami na ukazateli skóre: 7:0.
V příštím dějství čeká naši U 19 souboj s Novým Bydžovem na jeho umělce v Chudonicích, hrát se bude v neděli 23. října hodinu po poledni. O týden později přijde na řadu pražské derby v podobě utkání na hřišti lídra tabulky Slavie B.
Trenér Jaroslav Žák: "V úvodní čtvrthodině zápasu s Pardubicemi jsme se hledali, změny v sestavě i rozestavení hráčů byly znát. Po prvním gólu Franty Petříka ze standardky si už ale kluci začali věřit a ještě do poločasu bylo rozhodnuto, díky tomu, že jsme stihli dát před pauzou i třetí gól. Soupeř, který měl zhruba o rok nižší věkový průměr, poměrně brzy rezignoval a nakonec jsme mohli vyhrát dvojciferným skóre. Kromě sedmi gólů jsme totiž spoustu dalších šancí ještě zahodili. Čeká nás zápas s Novým Bydžovem a důležité bude hlavně to, aby ho kluci nepocenili."

Branky: 68. a 71. Vrána, 18. Petřík, 28. Blaho, 44. Zimmermann, 53. Jiráň, 76. Primus.

Rozhodčí: Košan – Čermák, Hovorka. ŽK: Primus – Růžička.

Sestava: Smutný – Duda, Pikous, Wulkan, Christov (58. Bernard) – Zimmermann (58. Machalický), Rothe (58. Rözler), Janoušek, Petřík (63. Vrána) – Blaho (58. Primus), Jiráň. Trenéři Jaroslav Žák a Jaroslav Klíma.

Pohledem aktérů na hřišti:

V rámci 10. kola české fotbalové ligy dorostu k nám přijel soupeř z Pardubic.
Utkání začalo o pár minut později než mělo, protože tři soupeřovi hráči si naivně vzali pod trenýrky moiru, která byla vidět na první pohled, a tak se čekalo, než se převlečou. Prvních patnáct minut se nic vážněho nedělo, ale pak soupeř fauloval před vlastním vápnem. K míči se postavil Franta Petřík, který trefil zeď a od ní směřoval míč úplně k druhé tyči, kam se už pardubický gólman nestihl vrátit (1:0). Nechtěli jsme nechat nic náhodě a snažili jsme se přidat další branky. Po pár minutách se nám to opět povedlo, když Lukáš Jiráň prošel z právé strany až do vápna a naservíroval míč Blážovi, který si ještě míč zpracoval a pak ho poslal do vzdálenější šibenice (2:0).
Hosté hrozili vetšinou jen ze standardních situací, ale naši hráči si s tím poradili, a tak těsně před poločasem poslal Bláža uličkou mezi obránci dopředu Cimiho, který všem utekl a nasadil gólmanovi jesle (3:0)! O poločase byl pardubický trenér slyšet v celém areálu a na druhý poločas přišli hosté na hřiště se třemi novými hráči. Hostům to moc nepomohlo, protože už zanedlouho se ocitl Lukáš Jiráň nehlídaný před vápnem soupeře a přehodil gólmana (4:0). Lukáš tímto zaznamenal 10.branku v sezóně! Pátý gól padl po přihrávce Michala Janouška a uklízel ho do prázdné brány Matěj Vrána (5:0). Další gól jsme přidali po skoro stejné akci jako předtím, jen s tím rozdílem, že nahrával Lukáš Primus a do prázdné opět Matěj Vrána (6:0). O poslední trefu v pardubické síti se postaral Lukáš Primus, když přízemní střelou prostřelil hostujícího brankáře (7:0).

Autor: Smutňas