INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Dvojice V + W patří k nadějím Vyšehradu

U 19 – Už roky neměl Slavoj Vyšehrad tak kvalitní dorost jako v letošní sezoně. Řeč je o týmu U 19, který hraje letos v České lize dorostu. Na to, že je zde nováčkem, podává velmi dobré výkony. Pravdou je, že až na výjimky hráči přišli v létě do našeho klubu z jiných oddílů, přičemž velká většina z nich z Junioru Praha.

Jedním z nich je i kapitán Michal Vejvoda (na snímku vpravo), mimochodem také dorostenecký futsalový reprezentant. S ním a ještě s dalším zadákem, zástupcem kapitána Jakubem Wulkanem (na snímku vlevo) jsme si povídali o tom, jak se jim na Vyšehradě líbí, jak hodnotí vlastní výkony a kam by to chtěli ve fotbale dotáhnout.

Trenér Jaroslav Žák, který k nám rovněž přišel z Junioru, jim přisoudil slavnou zkratku V + W, která se používala pro dvojici legendárních herců. Takže nejen Voskovec a Werich, ale dnes už také Vejvoda a Wulkan. Lze jim jen jen přát, aby to jednou také dotáhli daleko.

 

Michale a Jakube, jaký byl váš příchod na Vyšehrad z vašich předešlých oddílů?

VEJVODA: „Hodně nás sem přešlo z Junioru Praha, a tak byl přechod do nového prostředí o to snadnější. Přidalo se pár dalších hráčů a brzy jsme se dali dohromady. Tady už je všechno na vyšší úrovni, než jsme byli dosud zvyklí.“

WULKAN: „Přišel jsem sem z Motorletu, ale ještě předtím jsem také působil v Junioru Praha, takže jsem nešel do neznáma. Tady na Vyšehradě je vyšší kvalita než v Motorletu, co se týče dorostu. Je tady i lepší parta. Možná je to i tím, že nám s Motorletem minulá sezona nevyšla.“

 

Probíhající sezona probíhá zatím podle představ vás obou?

VEJVODA: „Pro mě je změna v tom, že tady s Vyšehradem hrajeme v první polovině tabulky. A to jsme na tom mohli být určitě lépe, některé ztráty byly zbytečné. Například domácí zápasy s Kolínem a Olympií Hradec Králové anebo ve Varnsdorfu.“

WULKAN: „Když jsem sem přišel, moc jsem nečekal, že bychom hráli v první polovině tabulky, spíš jsem v to jen doufal. Ale pak jsem byl docela překvapen, jak kvalitní dorost se tady dal dohromady. A jak říká Michal, mohli jsme být mnohem výš. Ono je to i tím, že se nám zranili klíčoví hráči pro ofenzivu.“

 

Jak často tady trénujete?

VEJVODA: „Čtyřikrát týdně, o jeden trénink víc než předtím. Tady nikdo nemá jisté místo základu, a tak se všichni snaží. Většinou středy máme na fyzičku, i to je důležité.“

WULKAN: „Já jsem byl předtím v B-dorostu Motorletu, který byl stále oslabován áčkem. Odebírali nám lepší hráče, a tak v béčku nebyla konkurence a potřebná kvalita. Tady na Vyšehradě kvalita je, což se pak odráží i v zápasech.“

 

Představa šéfa klubu a současně trenéra Jaroslava Klímy je páté místo v tabulce. Splníte to?

VEJVODA: „S tímto týmem je to podle mě dokonce povinnost. Určitě na to máme, jen ty zbytečné ztráty. Dokonce bych řekl, že máme kvalitu na to, být do třetího místa.“

WULKAN: „Páté místo je v našich silách určitě. Měli bychom být výš, jen se zbavit chyb, co děláme. Souhlasím, že můžeme být klidně i třetí.“

 

O jaké chyby se jedná?

VEJVODA: „Je to hlavně v psychice. Po fotbalové stránce jsme našimi kouči dobře připraveni, natrénováno máme dost. Ale pokud se nám v utkání nedaří, není nikdo, kdo by to vzal na sebe a tým vyhecoval. Vím, že jako kapitán bych to měl být hlavně já...“

WULKAN: „Jedna věc je psychika, druhou pak naše menší zkušenosti, alespoň u většiny hráčů. Přesto jsme schopni soupeře i podcenit. Když se potom vyvíjí zápas nepříznivě, položíme se. Neumíme obracet vývoj zápasů, hlavně venku.“

 

Projevuje se už v soutěžích mládeže, že rozhodčí připískávají domácím?

VEJVODA: „Ano, děje se to už v mládeži. Někteří kluci v týmu to také neunesou. Začnou řečnit, a je to ještě horší. Tím pak sudí může dostat důvod, proč pískat proti nám.“

WULKAN: „Projevuje se to i jinak. Například v Chrudimi rozhodčí nepustil dva naše kluky do zápasu kvůli registračkám, měli je prý trochu rozlepené. To nebylo fér. Jinak se nechci vymlouvat, že by nás někde vyloženě zařízli, to ne. Uvidíme na jaře, až bude sezona vrcholit a řada týmů bude potřebovat body na záchranu.“

 

Trénujete jenom na umělce?

VEJVODA: „Ano. Kvůli tomu občas posloucháme i narážky soupeřů. Jenomže potom na jaře budeme hrát u nich a bude to mnohdy zase na umělce. Já už ji mám raději než přírodní trávu, protože v Junioru jsme ji také neměli. Tady na Vyšehradě je nejlepší umělka, co znám.“

WULKAN: „Už i v Motorletu jsme trénovali hlavně na umělce. Jsem zvyklý, ale raději hraju na trávě. Na druhou stranu zdejší povrch je pro nás výhodou. A je opravdu kvalitní. Rozdíly mezi umělkami bývají velké, například na Meteoru je naprosto příšerná. Mám na mysli hřiště na Štěpničné.“

 

Jak skloubíte čtyři tréninky týdně a k tomu zápasy se školou?

VEJVODA: „Studuji na obchodní akademii v Hovorčovické, to je střední škola. Jsem ve třeťáku a popravdě zatím té škole moc nedávám. Možná je to i tím, že navíc hraju futsal za Slavii, takže času není nazbyt. Na prvním místě je však pro mě fotbal. Zatím to všechno vcelku zvládám, ale uvidíme za rok, až budu maturovat.“

WULKAN: „Já dělám gymnázium v Přípotoční, ve Vršovicích. Je to dost náročná škola. Hned po ní jdu vždy na trénink a večer už pak udělám jen minimum. Není snadné to zvládat, ale snad už tu školu nějak dokroutím do konce. Žiju jen fotbalem a školou, na nic jiného není čas.“


Vaši dosavadní trenéři Jaroslav Klíma a Jaroslav Žák převzali v říjnu divizní A-tým mužů. Je tím pádem větší šance se do něj probojovat i pro vás, kluky z dorostu?

VEJVODA: „Je to tak, áčko mužů je teď určitě blíž. Postupně začínají trénovat kluci od nás s áčkem, Jirka Ivančo a Robin Zimmermann. A Lukáš Jiráň už nastoupil jako první z nás za áčko, do divizního derby s Motorletem, i když jen v závěru utkání. To je motivace i pro ostatní z nás.“

WULKAN: „Přesně tak, tohle je velká motivace a teď je ta možnost probojovat se do A-týmu opravdu reálná. Bližší, než kdykoliv předtím.“

 

Kam to vlastně chcete ve fotbale dotáhnout?

VEJVODA: „Pochopitelně bych si rád vyzkoušel profesionální fotbal, ale pro začátek je dobré hrát tady na Vyšehradě divizi mužů. Z áčka už je ke všemu blíž. Já si však myslím, že tím, že teď hrajeme Českou ligu dorostu, jsme už takhle na očích.“

WULKAN: „Můj sen je živit se fotbalem. Pokud se člověk živí tím, co ho baví, je to to nejlepší, co může být. Přijde-li nějaká zajímavá šance, musel bych tomu asi dávat ještě víc než dosud. Vyšehrad je dobrý klub na to, aby si zdejších hráčů manažeři nebo skauti všimli. Kvalitní výkony tu nezůstanou nepovšimnuty.“

 

Kolik hráčů současného týmu U 19 by se mohlo prosadit do jarního kádru áčka mužů Vyšehradu?

VEJVODA: „Tak přibližně čtyři hráči.“

Wulkan: „Šance je podle mě pro čtyři až pět hráčů. Záleží na tom, kde bude mít áčko v zimě mezery a jaké typy hráčů bude potřebovat.“

 

Jaký máte vzor?

VEJVODA: „Je to slovenský stoper Liverpoolu Martin Škrteľ. Líbí se mi svým důrazem, vlastně vším. Tuhle sezonu hraje pravidelně. V domácím fotbale je to slabší, ani ho moc nesleduju. Raději anglickou ligu.“

WULKAN: „Musím říct to samé, i v mém případě to je Martin Škrteľ. Sleduju ho už tak tři roky, je velmi důrazný a ve slovenské reprezentaci je základním stavebním kamenem. Co se týče české ligy, je to Marek Nikl z Bohemians 1905 a v poslední době i plzeňský David Bystroň. Chodím pravidelně na Bohemku a na Niklovi stojí celá obrana. Dobře ji řídí a vyhrává hlavičkové souboje.“

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...