U19 – VTJ Rapid Liberec 6:0 (3:0)

U19 – Taková utkání bychom na Vyšehradě rádi viděli co nejčastěji! Naše U 19 totiž ve 13. kole České ligy dorostu poslala tým Rapidu Liberec na zpáteční cestu domů s "výslužkou" v podobě půltuctu branek. Dvě kola před koncem podzimní části soutěže máme na 6. místě tabulky 22 bodů a s celkově čtyřiceti nastřílenými góly patříme mezi nejproduktivnější celky skupiny B. Víc branek daly už jen týmy Slovanu Liberec (54) a Slavie B (52), tedy první dvě mužstva soutěže.
Na rozdíl od Slovanu figuruje jeho městský rival VTJ Rapid na opačném pólu tabulky, se šesti body je totiž předposlední. Na naší soupisce chyběli mj. obránce Honza Bernard a záložník Adam Rözler, mladí šemíci se ale i tak do soupeře pustili hned od úvodních vteřin. Běžela ještě první minuta, kdy se ocitl sám před libereckým gólmanem Buchtou Lukáš Primus, napálil však balon do něj.
Ve 12. min. už bylo o poznání veseleji, Matěj Pikous rozehrál v prostoru před naší lavičkou trestný kop, balon proletěl kolem zadáků soupeře a Honza Blaho jej hlavičkoval na zadní tyč: 1:0. Vzápětí se dostali ke slovu hosté, Kreibich měl však hodně vychýlená mířidla.
Pak už zase hráli, tvořili a dobývali jen domácí. Jindra Duda se probil podél postranní a potom i brankové lajny až k Buchtovi, ten byl však tentokrát na místě a jako poslední instance Rapidu zasáhl. Podobně dopadl Honza Blaho po přihrávce od kapitána Michala Vejvody.
Než se ale stihla naplnit úvodní půlhodina tohoto nerovného měření sil, Buchta přece jen znovu kapituloval. Individuální akci "Bláži" a jeho přihrávku do vápna zužitkoval Lukáš Primus, jenž chytře obelstil dva obránce soupeře a střelou k tyči zavěsil: 2:0. To byla fotbalová lahůdka, hodna spíš zkušeného mazáka než dorostence!
Ve 34. min. po akci našeho kapitána nezakončil přesně Lukáš Jiráň, pět minut před poločasem to ale vyšlo. Po faulu na Tondu Bohuslava rozehrál standardku Lukáš Primus a u bližší tyče Michal Vejvoda uklidil balon do sítě: 3:0. Byla to jeho čtvrtá podzimní trefa.
Po změně stran jsme sice promarnili celou první polovinu této části hry, alespoň jsme se však v té době nadechli k závěrečnému náporu. Přesně v polovině druhé půle Franta Petřík vysunul Robina Zimmermanna, ten ze vzdálenosti penalty přestřelil. Hned nato po standardce putoval balon od Jirky Ivanča přes Jindru Dudu a Kubu Machalického až k Frantovi Petříkovi a ten střelou k tyči zvýšil na 4:0.
Hostující Mečíř pak vyzkoušel pozornost Ondry Smutného, náš gólman byl na místě. Dvacet minut před koncem zahřmělo popáté, míč putoval po ose Zimmermann – Ivančo – Petřík, který si jej zpracoval a vzápětí napnul síť: 5:0.
V 74. min. se blýskl Jindra Duda pohotovou střelou zdálky: gólmana Buchtu sice nejspíš překvapila, bohužel však minula cíl. O deset minut později po přihrávce od Jirky Ivanča "přičichl" Franta Petřík k šanci na hattrick, bohužel ztrokotal na hostujícím hráči Divišovi.
Pět minut před koncem Jakub Machalický důrazně presoval u brankové čáry, vybojoval balon, ten od něj převzal Tomáš Rothe a svojí premiérovou trefou uzavřel účet tohoto duelu: 6:0.
V příštím dějství čeká naši U 19 pražské derby s Viktorií Žižkov. Souboj se třetím týmem tabulky se uskuteční v sobotu 12. listopadu od 10.00 hod. dopolende na Xaverově, tedy v tréninkovém areálu Viktorky v Horních Počernicích. V podzimní derniéře potom na Vyšehradě přivítáme FC Hradec Králové B, konkrétně v sobotu 19. listopadu od 10.15 hod.

Trenér Petr Malý:
"Po celý zápas jsme byli jasně lepší, projvilo se postavení obou týmů v tabulce."

Asistent Jaroslav Žák:
"Kluci chtěli vyhrát, a tohle odhodlání z nich doslova sálalo. Jsem rád, že to nepodcenili. Soupeř přijel s velkým respektem a my jsme mu vedali šanci, aby se jej zbavil."

Branky: 68. a 71. Petřík, 12. Blaho, 28. Primus, 40. Vejvoda, 86. Rothe.

Rozhodčí: Kalenda – Musil, Čermák.

Sestava: Smutný – Duda, Vejvoda, Pikous, Christov – Bohuslav (57. Zimmermann), Wulkan (64.Janoušek), Rothe, Primus (57. Machalický) – Blaho (61. Ivančo), Jiráň (46. Petřík). Trenéři Petr Malý a Jaroslav Žák.