U19 – FC Hradec Králové"B" 1:3 (0:1)

U19 – Loučení s podzimní částí České ligy dorostu a celým rokem 2011 naší U 19 nevyšlo. Elitní mládežnický tým Vyšehradu podlehl doma 1:3 béčku FC Hradec Králové, a tak přezimuje uprostřed tabulky s bilancí 6 výher – 5 remíz – 4 porážky, tj. s 23 body. Výsledek derniéry mohl být rozhodně lepší, nebýt mnoha zmařených šancí zejména již v úvodní čtvrthodině utkání.
Jirka Ivančo a Lukášové Jiráň s Primusem, tato trojice hráčů se od začátku tlačila do zakončení před hradeckou brankou. Ani jeden z nich neuspěl, podobně jako Tomáš Rothe, přestože běžel sám na gólmana Jehličku, jinak také člena reprezentační sedmnáctky. Co nevyšlo Rothemu, vyzkoušel vzápětí Primus, i on však zakončil sólovou akci střelou vedle. A když už se Michal Janoušek přece jen trefil do prostoru mezi třemi tyčemi, Jehlička vyrazil jeho střelu na roh.
Až po této úvodní dvacetiminutovce plné promarněných šancí se osmělili hosté, Vobejdovu střelu Ondra Smutný kryl. Ten pak musel ještě čelit nájezdu Langa a znovu byl úspěšný. Ve 26. min. přišel střílený centr od kapitána Michala Vejvody, Lukáš Primus hlavičkoval k zadní tyči a míč skončil v síti! Bohužel, pro ofsajd náš gól neplatil. Vzápětí po rohu pálil zblízka stoper Jakub Wulkan nad bránu hostí.
Přesně po půlhodině hry hosté udeřili, po rychle vhozeném autu a centru zleva Pavlů otevřel skóre: 0:1. To byla dost studená sprcha.
Dvě minuty před poločasem Lukáš Jiráň obešel čtyři hráče, ze dvou metrů ale nastřelil jen gólmana hostí. Vzápětí to ještě zkusil Jirka Ivančo, pálil však vedle.
Do druhé půle přišel na hřiště Franta Petřík, který vybojoval míč, přihrál ho Lukáši Jiráňovi a ten byl faulován v šestnáctce: penalta. Proměnil ji Michal Vejvoda: 1:1. V 59. min. jsme byli blízko ke vstřelení vedoucí branky, Lukáš Jiráň přes hlavu zamířil těsně vedle. Tři minuty poté Tomáš Rothe v dobré šanci přestřelil bránu.
Znovu proto přišel trest v podobě branky Cvejna: 1:2. Cvejn se mohl zapsat do listiny střelců také v 74. min., to už mu ale Ondra Smutný nedovolil a jeho střelu zblízka zneškodnil. V 77. min. mohl vyrovnat Jakub Wulkan, hlavičkoval však jen těsně vedle. Pět minut před koncem si pak naběhl do otevřené obrany Hrubý a uzavřel na 1:3.
Doma na Vyšehradě jsme tak vyšli v podzimní části sezony naprázdno ve dvou zápasech a v obou případech to bylo proti soupeřům z Hradce Králové. Počátkem října u nás vyhrála Olympia 3:1, nyní FC Hradec Králové B 3:1.

Trenér Petr Malý: "Výsledek značně ovlivnilo neproměňování našich šancí, a to především v úvodní čtvrthodině zápasu. Naopak z první vážnější akce soupeře jsme hned inkasovali. Do druhé půle jsme sice vstoupili dobře, vynutili si tlak a gólem z penalty vyrovnali, pak ale přišly chyby v obranné fázi a zápas jsme ztratili."

Asistent Jaroslav Žák: "Chybělo nám celkem pět hráčů, Filip Balcárek, Adam Rözler, Matěj Pikous, Robert Nykl a Honza Bernard. Tolik absencí se muselo projevit. Za první čtvrthodinu jsme spálili čtyři čisté gólové šance, z toho třikrát sólo na brankáře a jednu po střele zblízka. Máme tedy nakonec třiadvacet bodů, což je podle mě málo. Nejvíc se projevila na podzim absence útočníka Filipa Balcárka. Pokud by nechyběl, měli bychom alespoň o šest bodů víc. Máme sice jen čtyři porážky, což bych před startem sezony bral, jenomže pět remíz je naopak moc."

Trenér Hradce Králové B Aleš Šubrt: "Do patnácté minuty jsme přežili tři gólové šance Vyšehradu, který doplatil na zbrklost v koncovce. Podržel nás také gólman Jehlička. Podobně i ve druhé půli jsme přežili úvodní tlak domácích, ale pak jsme rozhodli zápas dvěma góly ve svůj prospěch."

Branky: 49. Vejvoda z pen. – 30. Pavlů, 66. Cvejn, 84. Hrubý.

Rozhodčí: Štefan – Hlavnička, Rod. Bez karet.

Sestava: Smutný – Vrána (59. Duda), Vejvoda, Wulkan, Christov (77. Bohuslav) – Zimmermann (46. Petřík), Janoušek, Rothe, Ivančo (59. Machalický) – Primus, Jiráň (74. Blaho).