INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Kapitán U 19 Vejvoda zatím nejlepším střelcem v přípravě

U 19 – Tři zápasy už mají za sebou v rámci zimní přípravy naši starší dorostenci a všechny tři vítězně. V rámci Memoriálu Petra Soukupa na hřišti Štěpničná v Ďáblicích nastříleli mladí šemíci oběma celkům domácího Meteoru po čtyřech gólech a Dukle Praha dokonce pět!

Premiérové dějství zimního turnaje dorostu na ďáblické umělce Meteoru se uskutečnilo již v listopadu a Vyšehrad v něm zdolal Meteor B 4:1. V lednu zatím odehrály naděje Slavoje dvě utkání, Duklu smetly 5:0 a naposledy Meteor A 4:0. Kéž by se jim podobně dařilo i v jarních mistrovských bojích České ligy dorostu! Připomeňme, že v její skupině B přezimuje naše U 19 na osmé příčce tabulky s 23 body z 15 zápasů.

 

Tým vede dvojice trenérů Žák – Moudrý

Týmu U 19 se znovu naplno věnuje trenér Jaroslav Žák, jenž v závěrečné třetině podzimní části působil společně s Jaroslavem Klímou na lavičce divizního A-týmu mužů Vyšehradu. Asistentem u áčka je v současnosti Milan Kopřiva, zatímco Jarda Žák vede U 19 spolu s Jardou Moudrým, někdejším hráčem Slavoje (tehdy to bylo pod trenérem Dušanem Uhrinem).

Je to tvrdé, ale makáme naplno!

Ve všech třech dosavadních zápasech U 19 v zimní přípravě skóroval kapitán Michal Vejvoda, jenž se trefil už čtyřikrát! Vzhledem k faktu, že trojice hráčů Robin Zimmermann, Lukáš Jiráň a Jirka Ivančo se připravuje s A-mužstvem (ostatně všichni tři si už vyzkoušeli na podzim naostro start v divizi), došlo v dorostu k pohybu několika stávajících hráčů na jednotlivých postech, což se týká právě i Vejvody. Ze stopera je tak nyní ofenzivní záložník.

„Sám si post vybírat nemohu. Kdyby to tak bylo, raději bych hrál vzadu. Od trenéra jsem se dozvěděl jeho představu, že budu na postu záložníka stabilně. Na jednu stranu mi vyhovuje, že se dostanu víc do zakončení. Za dva zápasy na tomto postu jsem dal tři góly, což je i pro moje sebevědomí dobré. Naopak jsem trochu lenoch a ve středu pole musím běhat o dost víc, než na stoperu. Uvidíme, jak se mi bude dařit do budoucna, ještě je toho dost co zlepšovat,“ nehodlá usnout na vavřínech Michal Vejvoda. „Náročné tréninky k zimní přípravě patří. Je to dost tvrdé, i mně občas docházejí síly. S kluky se však navzájem hecujeme a makáme naplno!“

V kádru mladých šemíků jsou zatím čtyři posily

Hráčský kádr naší U 19 opustil záložník Franta Petřík, jenž se vrátil do Unionu Vršovice. To je také z odchodů vše, nepočítáme-li snahu zmíněného tria Zimmermann, Jiráň, Ivančo uchytit se v kádru áčka mužů. Již na sklonku podzimu musel přerušit kariéru ze zdravotních důvodů záložník Adam Rözler.

Naopak po operaci již začal trénovat útočník Filip Balcárek. Ten je mimo zápasové zatížení už tři a půl měsíce, když počátkem října v utkání s Olympií Hradec Králové utrpěl zranění kolena.

V přípravě jsou rovněž čtyři posily: stoper Ota Houdek (Libuš), krajní záložníci Jakub Eliáš (Tachov), Filip Beran (Sedmihorky) a útočník Victor Haetchi (PSK Union). V posledním odehraném zápase zimního turnaje s Meteorem A si poprvé za U 19 zahrál Martin Jerie z celku U 18, který hraje mistrovské soutěže pod hlavičkou Junioru Praha.

„Máme velký zájem ještě o jednoho hráče, kterého bychom rádi co nejdříve přivedli na Vyšehrad,“ sdělil trenér Žák, z pochopitelných důvodů ale nechtěl být zatím konkrétnější.

Zimní galeje zpestří týden na Šumavě s běžkami a boxem

Na nečinnost si mužstvo stěžovat rozhodně nemůže. Za sebou už má prosincovou plaveckou přípravu, nyní v lednu jsou standardní náplní týdne čtyři tréninky a víkendový zápas. Dvakrát v týdnu se trénuje venku na Vyšehradě a dvakrát ve fitnesscentru je na programu spinning neboli skupinové cvičení na stacionárním kole, provozované s hudbou. Ve dnech 28. ledna až 4. února se uskuteční soustředění ve Špičáku na Šumavě, kde bude na programu nejen běh na lyžích, ale také box!

 

Výsledky našeho týmu na Memoriálu Petra Soukupa


U 19 – Meteor B 4:1

Branky Vyšehradu: Bohuslav, Vejvoda, Jiráň, Wulkan.

 

U 19 – Dukla Praha 5:0 (3:0)

Branky: Primus 2, Blaho, Vejvoda, Ivančo.

Nastoupili: Hrubý – Duda, Wulkan, Pikous, Bernard, Vejvoda, Rothe, Beran, Blaho, Primus, Christov, Ivančo, Bohuslav, Janoušek, Jiráň.

 

U 19 – Meteor A 4:0 (3:0)

Branky: Janoušek a Vejvoda po 2.

Nastoupili: Hrubý – Bernard, Pikous, Wulkan, Christov, Eliáš, Jerie, Vejvoda, Beran, Blaho, Bohuslav, Janoušek, Duda, Rothe.

 

 

Další program U 19

Pondělí 16. ledna 19.00 h: U 19 – Bohemians Praha (zimní turnaj, hřiště Štěpničná)

Sobota 21. ledna 13.00 h: Příbram – U 19 (přípravné utkání, v Příbrami)

Neděle 22. ledna 10.00 h: U 19 – Beroun (přípravné utkání, na Vyšehradě)

Sobota 11. února 12.00 h: U 19 – Horní Měcholupy (zimní turnaj, hřiště Štěpničná)

Neděle 12. února 10.00 h: U 19 – Písek (přípravné utkání, na Vyšehradě)

Sobota 18. února 14.00 h: U 19 – Benešov (přípravné utkání, na Vyšehradě)

Neděle 19. února 14.00 h: U 19 – Admira (zimní turnaj, hřiště Štěpničná)

Sobota 25. února 12.00 h: U 19 – Rakovník (zimní turnaj, hřiště Štěpničná)

Sobota 3. března 13.00 h: Kladno – U 19 (přípravné utkání, na Kladně)

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...