INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Mladí šemíci dřeli na Špičáku jako opravdoví koně

U19 – Zimní soustředění v příjemném prostředí hotelu Čertova chata ve sportovním areálu Špičák u Železné Rudy absolvovala naši dorostenci. Kluci nabírali fyzičku spolu s týmem U18, hrajícím mistrovskou soutěž pod hlavičkou Junioru Praha.

„Z přístupu kluků jsem byl úplně nadšený. Přitom mi nešlo o to, fyzicky je tam zničit, ale aby se co nejlépe připravili na jarní sezonu. Zátěž byla nastavena tak, aby ji vydrželi. Oni se navíc při tom sami navzájem hecovali. Byl silný mráz, ale všichni to přežili ve zdraví, tedy až na Jirku Ivanča, který si při fotbálku v hale udělal výron kotníku,“ shrnul týdenní náročnou přípravu trenér U19 Jaroslav Žák. Snad jediným vroubkem na celé akci byl fakt, že vinou zranění a u někoho i „úspěchů“ ve škole nebyl kádr hráčů kompletní.

V týmu, který dával klukům do těla, byli další dva trenéři: bývalý hokejista Slavie Jirka Maršál, ten se specializoval na boxerskou přípravu a také skialpinista a všestranný sportovec Láďa Beran, jinak profesionální fyzioterapeut. Osmnáctka se připravovala pod vedením tří svých trenérů.

„Každodenní program začínal již v osm hodin ráno proběhnutím se na čerstvém vzduchu. Po snídani následovala běžkařská fáze. Výkony fotbalistů v bílé stopě jsem byl natolik překvapen, že hned po prvním dnu jsme opustili cvičnou stopu a vyrazili do neskutečných dálek,“ prozradil Láďa Beran. Odpoledne byl většinou na programu kondiční trénink, v podvečer první část regenerace a po večerním slimboxu pod vedením Jirky Maršála následovaly masáže, sauna a strečink.

 

A jak se za soustředěním ohlížejí sami hráči U19?

Tonda Bohuslav: „Ne že by mě to zase až tolik překvapilo, ale šlo o nejnáročnější soustředění, jaké jsem dosud zažil. Celý týden jsme dřeli jako koně a večer, kdy přišel na řadu box, už se nám moc makat nechtělo. Na druhou stranu určitě nám to hodně dalo a na další tři měsíce máme dobrou fyzičku. Budeme na jaře namakaní, myslím, že nám to dalo dost.“

Michal Janoušek: „Já už jsem byl na třetím soustředění tohoto druhu, takže to pro mě nebyl zase až takový šok. Předtím z Junioru jsem byl už zvyklý, ale beztak mi to dalo nejvíc zabrat. Běžky byly super, ale problém mi dělaly po celodenní zátěži ještě večerní tréninky. Dá se říct, že jsme se připravovali čtyřfázově. A k tomu ten mráz. Po takovém dni jsme padli všichni do postelí jako mrtví.“

Jindra Duda: „Dřeli jsme už měsíc předtím, hlavně běhání a spinning. S trenérem Žákem jsem byl na soustředění podruhé a tentokrát jsem si myslel, tedy alespoň zpočátku, že se asi zbláznil. Dával nám fakt velké čočky, byl jsem místy na dně. Přiznávám, že ke konci dne jsem ztrácel i motivaci. Večerní box už jsem dělal s vědomím, že se musím alespoň trochu šetřit na další den. Těšil jsem se, až se vrátíme a budeme hrát zase fotbal.“

Oto Houdek: „Pro mě to bylo něco úplně nového, větší zátěž jsem dosud nezažil. Rána začínala během do dlouhého kopce, to bylo docela náročné. Běžky byly příjemnější, ale beztak už po dvou dnech jsem nemohl. Jsem zvědav, jak na tom budu v jarní sezoně.“

 

Věřme, že posila z FSC Libuš Houdek i ostatní kluci na tom budou opravdu dobře. I tohle velmi náročné soustředění by mělo mladým fotbalistům Vyšehradu pomoci k tomu, aby na jaře pokud možno ještě vylepšili své dosavadní postavení na 8. místě tabulky České ligy dorostu.

 

foto ze soustředění: zde 

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...