Naši dorostenci vyhráli Memoriál Petra Soukupa

U 19 Starší dorostenci Slavoje Vyšehrad se stali vítězi Memoriálu Petra Soukupa – zimního turnaje své věkové kategorie na hřišti UMT v ulici Štěpničná v Ďáblicích. Jeho pořadatelem je Meteor VIII a mladí šemíci vyhráli všech šest dosavadních zápasů. Čeká je sice ještě souboj s Rakovníkem, o první místo ale už přijít nemohou.

V dosud posledním utkání s Admirou vyšehradské naděje dvakrát srovnaly těsné vedení soupeře a dvě minuty před koncem vstřelil vítěznou branku po přihrávce Jakuba Eliáše Filip Balcárek, jenž pomalu vrací do hry po dlouhodobém zranění včetně operace kolene. Proti Admiře už odehrál 70 minut, zatím nejvíc v přípravě.

„Akce předcházející vítězné brance byla hezká, ale jinak jsme nehráli dobře. Chybělo nám v tomto utkání prvního s druhým týmem tabulky poměrně dost hráčů, ale na to se nechci vymlouvat,“ sdělil trenér Jaroslav Žák navzdory výhře 3:2.

Ani celkové prvenství na turnaji nechtěl kouč přeceňovat. „V podstatě jsme do něj vstupovali v roli favoritů, protože z České ligy dorostu jsme se zúčastnili jen my a domácí Meteor. A ten jsme porazili už na podzim v mistrovské soutěži. Nešli jsme však do toho s cílem vybojovat první místo, spíš co nejlépe se připravit na jarní část sezony. Když už jsme ale byli od toho tak malý kousek, chtěli jsme to dotáhnout do konce.“

Podle jeho slov kluci brali spíš jako povinnost Memoriál Petra Soukupa vyhrát. Víc jejich výkonnost prověřily klasické přáteláky s Příbramí a s Pískem, tedy rovněž účastníky České ligy dorostu. Tím bude i kladenský soupeř v generálce na jarní sezonu, již zahájí Vyšehrad domácím mistrovským zápasem s Jabloncem. Na lavičce bude stát dvojice trenérů a Jaroslavů Žák – Moudrý. Druhý z nich je znám především coby prvoligový rozhodčí.

A nové tváře v kádru hráčů? „Jakub Eliáš, Victor Haetchi a Filip Beran na jaře svůj prostor dostanou. Ota Houdek je už v A-týmu,“ sdělil kormidelník U 19 Jarda Žák. Eliáš přišel z Tachova, Beran ze Sedmihorek, Haetchi ze strašnického PSK Union a Houdek z Libuše. Z podzimního kádru se naopak vytratili Franta Petřík a Jakub Machalický.

„Prvenství v turnaji si určitě ceníme, přestože tam byli většinou slabší soupeři. Proto to nijak nepřeceňujeme. Mnohem hůř nám bylo při soustředění na horách, místy tak trochu na zvracení. Trenér Žák nám dal pěkně zabrat,“ přiznal stoper U 19 Matěj Pikous.

„Do turnaje jsme šli opravdu jako favorité, takže jsme splnili, co se od nás čekalo. Ale byli tam i kvalitní protivníci. Tak například střížkovskou Bohemku jsme porazili jasně 6:1, i když hrála velmi dobrý fotbal. Rozdíl byl jen v tom, že my jsme dávali góly a oni ne,“ nechal se slyšet kapitán mužstva a také nejlepší střelec turnaje Michal Vejvoda. Ve statistikách má tento stoper přeškolený na středního záložníka zapsáno devět tref do černého, sám ale hned dodává, že tři byly z penalt.

Podle jeho slov U 19 na jaře určitě vylepší dosavadní postavení na osmém místě České ligy dorostu, nehledě na fakt, že několik hráčů se posune do kádru divizního A-týmu mužů.

Zbývající utkání zimního turnaje na Štěpničné odehrají mladí šemíci v sobotu 25. února, hodinu po poledni změří své síly s Rakovníkem. Generálkou na jaro pak bude zápas Kladno – Vyšehrad v sobotu 3. března rovněž se začátkem od 13.00 hod.

U 19 – Písek 0:0

Přátelské utkání na Vyšehradě. Lukáš Jiráň neproměnil penaltu.

U 19 – Admira 3:2 (1:1)

Memoriál Petra Soukupa, hřiště Štěpničná. Branky Vyšehradu: Vejvoda 2 (první z pen.), Balcárek.

Dosavadní výsledky naší U 19 na Memoriálu Petra Soukupa:

Vyšehrad – Meteor B 4:1, – Dukla Praha 5:0, – Meteor A 4:0, – Bohemians Praha 6:1, – Horní Měcholupy 3:0 kont., – Admira 3:2.