Dorostenci v Kolíně neuspěli

U19 – Naše U 19 si připsala první porážku v jarní části sezony České ligy dorostu. Týden po domácí remíze 3:3 s Jabloncem vyšla v Kolíně naprázdno, když podlehla domácímu týmu 1:2 a navíc klesla z osmého na deváté místo tabulky, tedy do její spodní poloviny. Vyrovnávací gól Honzy Bernarda ve druhém poločase k bodovému zisku bohužel nakonec nevedl, osm minut před koncem jsme totiž inkasovali druhou a rozhodující branku.
Oproti jarní premiéře tentokrát chyběli v sestavě U 19 Balcárek, Christov, Eliáš a v základu i Jiráň, který byl o den dříve s A-týmem na Kopanině a nastoupil tam na poslední necelou půlhodinku. Naopak k prvnímu jarnímu mistráku v dorostenecké lize vyběhli Vrána, Houdek a Haetchi. Kolín měl úvodní převahu, ale bez šancí. Do vedení mohli jít spíš svěřenci Jardy Žáka, po rohových kopech se dostali do šancí Houdek, Blaho a Vejvoda. Ve 20. min. spálil jasnou šanci nejlepší domácí hráč Pop, zblízka netrefil Smutného branku.

Souboj plný nepřesností přece jen přinesl gól ještě do poločasu, naneštěstí v naší síti. Domácí zahrávali roh, na který si naběhl Mihovský a hlavou poslal balon do sítě: 1:0.
Po změně stran jsme zlepšili pohyb po hrací ploše a brzy se dostavil výsledek v podobě vyrovnávací branky. Po vysunutí od Pikouse Bernard utekl po své levé straně hřiště, zhruba z hranice vápna vypálil křížnou střelu a tu zastavila až kolínská síť: 1:1! Levý bek naší U 19 se tak stal současně už patnáctým hráčem Vyšehradu v probíhající sezoně, který se zapsal do listiny střelců v České lize dorostu.
Mohlo být ještě lépe, pokud by proměnil alespoň jednu ze svých dvou velkých šancí především Haetchi, jenž nastoupil do druhého poločasu. První z nich měl po hodině hry, místo střely však zvolil kličku a ani dorážka nebyla účinná. Druhá přišla rovněž za stavu 1:1 deset minut před koncem utkání, kdy dostal balon za obranu, bohužel ale nastřelil jen domácího brankáře a beci mu pak míč ukopli. Mezitím nabídl průběh hry ještě po jedné příležitosti na obou stranách, tu naši nevyužil Ivančo.
V 82. min. jsme přišli na levé straně hřiště o míč, Houdek pak zastavil protihráče faulem a Kolínští měl k dispozici trestný kop metr za vápnem. Kapitán Středočechů Linhart poslal balon ke vzdálenější tyči téměř do šibenice: 2:1. Kolínští tak rozhodli zápas ve svůj prospěch díky dvěma standardkám.
O premiérové jarní vítězství se naše U 19 pokusí v dalším mistrovském utkání proti Chrudimi, které se bude hrát v sobotu 24. března v 10.15 hod. na Vyšehradě. V prvním vzájemném měření sil ve východočeském městě, které letos prožívá fotbalovou euforii, prohráli mladí šemíci 1:3.

Trenér Jaroslav Žák:
„Zápas nám nevyšel, domácí těžili hodně ze standardek a někteří hráči nepodali výkon, jaký bych očekával. Už před ním nebyla atmosféra v mužstvu nejlepší, navíc nám nesedla kolínská tráva a reagovali jsme podrážděně na verdikty čárových rozhodčích.“

Jiří Ivančo: Dnešní zápas nebyl zas tak špatný, ale bez střel na bránu se nemůžou dát góly. Něco tomu dnes chybělo. Dostali jsme se do málo šancí. Ke konci jsem byl naštvaný, že mě trenér střídal. Chyběli nám hodně Lukáš s Filipem. Bylo by dobře, abychom v příštím zápase byli kompletní. Příští týden doma s Chrudimí vyhrajeme.

Jan Bernard:
Zápas byl hodně ovlivněn rozhodčími, kteří evidentně pískali pro domácí. Při gólu mě pěkně našel Piky a já to dobře trefil. Je to věc, kterou trénujeme na tréninku, takže to máme zažité. Bohužel naši útočníci neproměnili nějakou další gólovku. Je škoda že, nehráli Filip s Lukášem, protože ti takové šance proměňují.

Jakub Wulkan:
Věděli jsme, že utkání bude vyrovnané, ale v 1.půli se nám nedařilo udržet balon ani jsme moc neprověřili gólmana domacích. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, vyrovnali jsme. Za stavu 1-1 jsme neproměnili naše dvě nebo tři příležitosti a soupeř po naší chybě rozhodl. Je to škoda, protože jsme tu na vítězství měli. Hráli jsme venku, kde rozhodčí, jak to většinou bývá, tlačí domácí tým, ale já bych se na rozhodčí vymlouvat nechtěl, protože s tím prostě musíme počítat, že to tak bude. Ten zápas jsme mohli zvládnout i tak. Ani můj výkon nebyl ideální. Umím zahrát lepší zápasy. Máme sice poměrně široký kádr, ale někteří hráči jsou pro nás, jak se ukazuje, nenahraditelní, takže když jdou za áčko, tak nám prostě chybí.

Ota Houdek:
Já jsem jsem rád, že jsem si mohl přijít zahrát, ale spokojený nejsem. Prohráli jsme a to mluví za všechno. Při prvním obdrženém gólu jsme nepohlídali centr na bližší tyč při druhém jsme na levé straně ztratili míč a já fauloval na vápně. Jejich hráč to pak dobře trefil.

FK Kolín – U19 2:1 (1:0)

Branky: 42. Mihovský, 82. Linhart – 54. Bernard.

Rozhodčí: Jos. Svoboda – Neumann, Radina. ŽK: Paško – Vejvoda, Bohuslav.

Sestava U19: Smutný – Vrána (46. Duda), Pikous, Houdek, Bernard – Primus (46. Bohuslav), Wulkan, Vejvoda, Ivančo (83. Rothe) – Blaho (46. Haetchi), Janoušek (83. Jiráň). Trenér Jaroslav Žák.