Dorostenci poprvé na jaře vyhráli, gólem z 90. min. zdolali Chrudim

U19 – Po remíze s Jabloncem a porážce v Kolíně se naše U 19 raduje z premiérového jarního vítězství v České lize dorostu! Svěřenci trenéerů Jaroslava Žáka a Jaroslava Moudrého v domácím souboji s Chrudimí dlouho nebyli sto vyzrát na precizní defenzivu východočeského soupeře, jenž se u nás představil pod vedením známého trenéra Luďka Zajíce. Až v 90. minutě se to podařilo a záložník Michal Janoušek byl tím, kdo svojí trefou rozhodl o výsledku 1:0 v náš prospěch. Byl to ke všemu jeho první gól v sezoně, a stal se tak šestnáctým hráčem vyšehradské U 19, jenž se zapsal do listiny střelců.
Oproti zápasu v Kolíně se vrátili do základní sestavy Christov s Jiráněm a jejich přítomnost na hřišti byla znát. Soupeř sice začal aktivněji, první šanci měl však v 7. min. právě Jiráň, trefil bohužel jen gólmana. Po půlhodině hry pak týž hráč v pádu minul hostující svatyni, která v tu chvíli byla ve velkém ohrožení. Osm minut před poločasem Vejvoda posunul míč hlavou Jiráňovi a ten střelou z úhlu trefil tyč!
Ve druhé půli se už projevovaly velmi dobrá fyzická připravenost i vůle našich hráčů, dlouho se však nic ne a ne urodit. Také Ivančo prohrál minisouboj s chrudimským gólmanem. V 72. min. byl faulován v šestnáctce Vejvoda, penalty se však kluci nedočkali. Po rohu to zkoušel hlavou Wulkan, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Po jedné z mála chyb hostující defenzivy mohl jít sám s balonem na bránu Primus, v rozhodující chvíli ale nezpracoval míč, jak by si přál.
Až ve chvíli, kdy naskočila 90. minuta, se na mladé šemíky konečně usmála štěstěna.
Marco Christov zahrál přetažený roh na Wulkana, ten poslal balon do ohně před bránu, kde se ve skrumáži nejlépe zorientoval Janoušek a dopravil míč do sítě: 1:0! Radost našich hráčů byla v tu chvíli opravdu veliká, proti houževnatému soupeři se na tři body nadřeli jako mezci...
V příštím 19. kole se představí naše U 19 na půdě lídra tabulky Slovanu Liberec, s nímž doma na podzim remizovala 1:1. Utkání se bude hrát v sobotu 31. března od 10.00 hod. na
Městském stadioně.

Trenér Jaroslav Žák: „Do poslední chvíle jsem věřil, že nad Chrudimí vyhrajeme. Soupeř velmi dobře bránil, ne náhodou má nejlepší defenzivu v soutěži s nejnižším počtem inkasovaných branek. Dlouho se nám nedařilo hlavně v předfinální fázi, na klucích však bylo vidět, že mají velkou vůli po výhře. Nakonec jsme byli o ten jeden gól skutečně lepší, a tak jsme vyhráli zaslouženě, což ostatně uznal i trenér hostí Luděk Zajíc.“

Michal Janoušek:Zápas se pro nás nevyvíjel úplně nejlépe. Hra byla celkem vyrovnaná, měli jsme sice šance větší než soupeř, který hrozil vlastně jen ze standardek po našich zbytečných faulech, ale žádnou jsme neproměnili. Ale nakonec jsme urvali vítězství. Jsem strašně šťastný, že jsem dal konečně gól a pomohl ke třem bodům."

Kapitán U 19 Jakub Wulkan: Do zápasu jsme vstoupili opět dobrou aktivní hrou, měli jsme několik dobrých šancí, které jsme však bohužel nevyužili. Soupeř měl také pár náznaků, ale ne vyloženou šanci. Ke konci prvního poločasu jsme ho pak výrazně přehrávali, ale ani to nevedlo k brance. Druhá půla měla podobný průběh. Šance se střídaly na obou stranách, ale hosté nás spíš obstřelovali. My jsme naopak měli opět několik dobrých šancí, které jsme neproměnili. Naše velká bojovnost se nám vyplatila v poslední minutě, kdy jsme po závaru v soupeřově vápně vstřelili branku. Musím pochválit celý tým za předvedený výkon, všichni bojovali na jedničku. Věřím, že za týden v Liberci soupeře potrápíme."

Trenér Chrudimi Luděk Zajíc:
Zápas byl poměrně vyrovnaný, chvilku jsme byli lepší my, poté soupeř. Rozhodl gól v samotném závěru, ale to prostě k fotbalu občas patří. Domácí byli asi o ten gól lepší."

U19 – MFK Chrudim 1:0 (0:0)

Branka: 90. Janoušek.

Rozhodčí: Myška – Burian, Kříž. ŽK: Duda – Drahoš.

Sestava U19: Smutný – Duda (70. Bernard), Pikous (83. Haetchi), Wulkan, Christov – Bohuslav (55. Eliáš), Janoušek, Rothe (55. Primus), Ivančo – Jiráň (90. Blaho), Vejvoda. Trenér Jaroslav Žák.