INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

U19 na hřišti lídra tabulky zlikvidovala třígólové manko!

U19 – Výborného výsledku dosáhla naše U 19 na hřišti Slovanu Liberec, vedoucího týmu tabulky B-skupiny České ligy dorostu. Mladí šemíci se na rozlehlé ploše a mokrém trávníku Městského stadionu dlouho adaptovali a v zápase 19. kola prohrávali ve druhém poločase už 0:3. Přesto si nakonec odvezli senzační bod za remízu 3:3! V dalším mistrovském utkání nastoupí dorostenci Slavoje už ve čtvrtek 5. dubna, hodinu před polednem vyzvou v pražském derby Meteor VIII. Hrát se bude na Vyšehradě.
Trenér Jaroslav Žák se musel pod Ještědem obejít bez kvarteta Pikous, Vrána, Bohuslav, Balcárek a sebevědomí domácí, kteří nastoupili i s členem reprezentační sedmnáctky Matějkou, se snažili co nejdříve dostat do vedení. Velkou překážkou jim byl ovšem náš gólman Smutný. V 18. min. ale už kapituloval, když ještě první střelu soupeře vyrazil, míč se však dostal k Matějkovi a ten otevřel skóre: 1:0.
Náš tým kontroval akcí po ose Blaho - Primus - Ivančo, jehož pohotovou střelu z voleje liberecký gólman Zoul vyrazil. Dvě minuty před pauzou domácí Jánošík obešel tři naše hráče, položil si i gólmana a naservíroval balon před bránu, kde v pohodě Bouška zvýšil na 2:0.
Dvoubrankové poločasové manko bylo nepříjemné, odpovídalo však obrazu hry. Krátce po změně stran po přihrávce Blaha Ivančo trefil boční síť, mohl ale spíš přihrávat lépe postavenému Jiráňovi. A znovu došlo na otřepané nedáš - dostaneš, v 52. min. Blaho s Jiráněm pokazili brejkovou situace dvou na jednoho, do kontru šli naopak Severočeši a po centru zprava Ondráček napálil balon do naší šibenice: 3:0.
Tříbrankový rozdíl v náš neprospěch, proti nám lídr soutěže a k tomu jeho hrozně velké a travnaté hřiště, to nevěstilo vůbec nic dobrého. Tento stav ale naštěstí vydržel jen dvě minuty, do sedla nám totiž pomohla ležérnost a laxnost domácích před vlastní bránou. Chybou z jejich pohledu byla už sama nevynucelá malá domů jednoho ze zadáků Slovanu, navíc balon přeskočil nohu gólmana Zoula a rázem byl stav 3:1, což pro nás znamenalo jiskřičku naděje. A tu se podařilo doslova rozfofrovat do pořádného táboráku.
Přesně po hodině hry měli přitom domácí šanci zvýšit na 4:1, náš brankář ale včasným vyběhnutím skvěle vychytal Lukese. V 70. min. po faulu na Jiráně Vejvoda z trestného kopu trefil zeď, domácí odvrátili, ale balon se vrátil znovu do jejich šestnáctky, kde po střele Haetchiho a několikrát odraženém balonu Primus vstřelil kontaktní branku: 3:2.
Sedm minut před koncem vyrobil fatální chybu náš stoper Janoušek, Lukes toho ale nevyužil, opět zroskotal na fantastickém zákroku Smutného.
V 90. min. jsme se dočkali něčeho, v co asi věřil za stavu 3:0 pro Liberec málokdo. Po autu Bernarda přišel Janouškův centr do vápna, kam si naběhli Jiráň s Haetchim a první z nich hlavou vyrovnal na 3:3! Zároveň tak zaznamenal svoji už 13. trefu v sezoně. Zatímco klubko mladých šemíků ovládla obrovská euforie, domácím svěřencům bývalého ligového hráče Josefa Lexy zbyly jen oči pro pláč. Navíc druhá v tabulce Slavia B se k nim dotáhla na rozdíl jediného bodu.
Po zmíněném příštím zápase 20. kola ve čtvrtek 5. dubna dopoledne s Meteorem VIII budou mít kluci o Velikonocích volno. V sobotu 14. dubna se vydají na cestu do dalekého Letohradu k dalšímu mistrovskému utkání České ligy dorostu a v úterý 17. dubna v pravé poledne na Vyšehradě změří síly se svými vrstevníky z vršovických Bohemians 1905. V tomto případě půjde o přátelský souboj.

Trenér Jaroslav Žák: „Remíza na hřišti prvního týmu tabulky je velmi dobrým výsledkem. V první půli byli domácí lepší, vedli 2:0,a to ještě Ondra Smutný chytil další dva góly. Na obrovském travnatém hřišti Městského stadionu jsme měli dlouho problémy s prostorovou orientací. Ani za stavu 3:0 pro Liberec jsme to však nezabalili,i když je pravda, že nám hodně pomohl sám soupeř hrubkou při malé domů, z níž byl vlastní gól. Chytili jsme se a také díky vynikajícímu výkonu našeho gólmana jsme nakonec urvali bod.“

Brankář Ondřej Smutný:Liberec nás od začátku zatlačil, několik situací jsme přežili se štěstím, dostali jsme ještě gól těsně před půlí. Naštěstí se nám podařilo hned po třetí brance domácích snížit tak trochu náhodným gólem. Potom jsme dali na 3:2 a po gólu na 3:3 to už byla obrovská radost. Jedeme domů s bodem!“

Stoper a kapitán Jakub Wulkan: „V první půli nás domácí přehrávali, měli šance. Prohrávali jsme 0:2 a nedostávali se moc do hry, kazili jsme hodně přihrávek. Pak jsme si řekli, že není co ztratit, bohužel jsme nedali velkou šanci a za chvilku jsme inkasovali potřetí. V tu chvíli asi nikdo už moc nevěřil, že bychom s tím mohli ještě něco udělat, ale dostal nás do hry svojí chybou domácí gólman. Potom už jsme se k nim začali dostávat. Díky důrazu ve vápně jsme snížili na 3:2 a v poslední minutě vyrovnali na 3:3. Určitě je to pro nás cenná remíza a povzbuzení do dalších zápasů. Chtěl bych dnes pochválit všechny kluky. Ukázalo se, že jako TÝM máme velkou sílu.“

Střední záložník Tomáš Rothe: „Hráli jsme proti prvnímu týmu tabulky a podle toho to také na hřišti vypadalo. V prvním poločase nás Liberec přehrával, z čehož vyplynuly dva jeho góly. O půli jsme si řekli, že musíme být trpěliví a čekat na nějakou šanci. Bohužel po naší velké šanci jsme naopak sami hned inkasovali. Naštěstí poté za stavu 3:0 domácí udělali chybu při malé domů. Pak jsme se zvedli a po skrumáži jsme dali kontaktní gól. Po vyrovnání už jsme to udrželi. Byl to těžký zápas, ale my jsme ho odmakali. Tohoto bodu si velice ceníme.“

Slovan Liberec – U19 3:3 (2:0)
 

Branky: 18. Matějka, 43. Bouška, 52. Ondráček – 54. vlastní, 70. Primus, 90. Jiráň.

Rozhodčí: Arnošt – Rympler, Šubrt. ŽK: Patka, Vasilko – Duda, Ivančo.

Sestava U19: Smutný – Duda, Wulkan, Janoušek, Bernard – Primus (79. Christov), Vejvoda, Rothe (72. Eliáš), Ivančo – Jiráň, Blaho (54. Haetchi). Trenér Jaroslav Žák.

Střelci branek U19 v České ligy dorostu:
13 – Jiráň
9 – Balcárek
5 – Primus, Vejvoda
3 – Petřík
2 – Blaho, Ivančo, Vrána
1 – Bernard, Christov, Janoušek, Machalický, Rothe, Rözler, Wulkan, Zimmermann

Nahrávači na góly:
8 – Balcárek
6 – Jiráň
4 – Blaho, Janoušek
3 – Ivančo, Primus, Rözler
2 – Machalický, Pikous, Vrána
1 – Bernard, Bohuslav, Duda, Christov, Rothe, Vejvoda, Wulkan

 

foto ze zápasu: zde 

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...