INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Dorostenci díky zlepšené hře ve druhé půli porazili Meteor

U19 – Vítězstvím 4:2 v pražském derby s Meteorem VIII si naše U 19 upevnila své postavení v první polovině tabulky B-skupiny České ligy dorostu. Utkání 19. kola se předehrávalo na Vyšehradě již ve čtvrtek, mladé šemíky však stálo víc sil než na podzim, kdy vyhráli na půdě soupeře 3:0. Až do poloviny druhé půle byl stav 2:2, až potom se našim hráčům podařilo dvěma góly potvrdit roli favoritů.

Šance se rodily před brankou Meteoru hned od začátku, s koncovkou to už ale bylo horší. Haetchi, hlavičkující Ivančo ani Christov míč do sítě nedopravili a dorážka našeho nejlepšího střelce Jiráně šla ze dvou metrů nad.

V naší brance se poprvé v ČL dorostu objevil Albert Hrubý a potkal ho nejhorší možný začátek, soupeř jej překonal hned svou první střelou. Přesně po čtvrthodině hry totiž zakončil brejkovou situaci soupeře Adamček: 0:1. Ve 27. min. mohli hosté dokonce zvýšit.

Daleko víc šancí měla ovšem naše U 19. Po skvělé přihrávce Jiráně Bohuslav střelou z 11 metrů minul bránu, vzápětí se ocitl sám před gólmanem, ale mířil nad. Tlak sílil, Wulkan po rohu ještě neproměnil, Dudovi se ale už zadařilo. Ve 39. min. po rohu Rotheho zleva vyrovnal a zaznamenal svůj první gól v sezoně!

Tím ale změny skóre v prvním poločase neskončily. Meteor podnikl brejk, který jsme zastavili jen faulem a Krátký střelou z trestného kopu z 18 m opět vrátil soupeři vedení: 1:2. Do kabin se šlo přesto za nerozhodného stavu: ve 45. min. po dalším rohu a přetaženém balonu od Ivanča vrátil balon před bránu hlavičkující Christov a Jiráň rovněž hlavou to už měl z metru jednoduché: 2:2! Náš nejproduktivnější forvard vstřelil svůj 14. gól v sezoně.

Po změně stran už naši hráči Slavoje ovládli hřiště. Přišly další šance, Vejvoda po rohu zblízka přestřelil a další střely obrana Meteoru jen s vypětím všech sil a na poslední chvíli odvracela: Primus, Duda, Janoušek ani Jiráň se tak v tomto úseku zápasu gólu nedočkali.

V 67. min. jsme šli konečně a poprvé v utkání do vedení. „Libušská spolupráce“ přinesla nádherný křižný centr zprava od Primuse, na který si naskočil Ivančo a hlavičkoval do protipohybu brankáře: 3:2! Nakonec to byl také vítězný gól…

Ještě v 78. min. Jiráň pálil z osmi metrů nad, o tři minuty později pak posunul míč Ivančovi, toho ale skvěle vychytal gólman Meteoru. V 83. min. založil i gólově zakončil akci Vejvoda. Nejprve získal na vlastní půlce míč, předal jej Ivančovi, po jehož centru Jiráň trefil břevno. Odražený balon poslal do odkryté brány dobíhající Vejvoda. Krásná akce, 4:2!

O Velikonocích mají kluci volno. K dalšímu mistráku nastoupí v sobotu 14. dubna v dalekém Letohradě, městečku pod Orlickými horami. V úterý 17. dubna ve 12.00 hod. se mladí šemíci utkají na Vyšehradě v přípravném měření sil s Bohemians 1905.

Trenér Jaroslav Žák: „Do zápasu jsme vstupovali jako favorité, i proto, že se nám předtím proti Meteoru dařilo. Hráči to měli v podvědomí, a tak přestože jsme měli řadu šancí, řešili je lehkovážně. Proto také šel do vedení soupeř, vycítil šanci, o niž se až do konce poločasu úspěšně rval. Po změně stran to už bylo od nás mnohem zodpovědnější a Meteor začal pod tlakem chybovat. Sice nám to trvalo, ale nakonec jsme přece jen dvě branky dali a zaslouženě zvítězili.“

Brankář Albert Hrubý: „Dostal jsem od trenéra důvěru, nastoupil ke svému prvnímu mistrovskému utkání v sezoně a odstartoval vítězstvím. Možná jsem mohl tým více podržet, ale výkon mužstva byl dobrý a vyhráli jsme naprosto zaslouženě.“

Pravý bek Jindřich Duda: „Při rohu jsem viděl volný prostor před brankou, tak jsem do něj šel a přesně tam přišel i balon. Konečně jsem dal svůj první gól za Vyšehrad. Zápas jsem čekal trochu jiný, ale my jsme soupeře trochu podcenili, nedali šance a ze své první střely se Meteor dostal do vedení. Na vyrovnání jsme se strašně nadřeli, a když už jsme vyrovnali, tak jsme zase inkasovali. Na 2:2 jsme chtěli vyrovnat ještě v první půli, což se povedlo a zbytek zápasu už byl zcela jasně v naší režii. Je super, že jsme potvrdili bod z Liberce.“

Levý bek Marco Christov: „K utkání jsme nastoupili jako favorité, v první půli jsme to ale neprokázali. Bylo hodně zkažených přihrávek a nedokázali jsme z vyložených šancí, kterých bylo mraky, dát víc gólů než dva. Poločas měl skončit tak 6:2 pro nás. Alespoň, že se nám konečně dařily standardky, z nichž jsme dali dva góly. Po přestávce jsme vyběhli na hřiště jako jiný tým a k ničemu jsme Meteor nepustili. Myslím si, že hosté neměli za druhý poločas ani jednu střelu. Dali jsme po krásných akcích dvě branky a šli jsme slavit výhru do kabiny.“

Stoper Michal Janoušek: „Od nás to bylo zpočátku slabší, působili jsme nejistě v soubojích i v přihrávkách a důsledkem byl inkasovaný gól. Potom se naše hra zvedla a měli jsme šance ze hry i ze standardek, ze kterých se nám nakonec povedlo vyrovnat ještě do přestávky poté, co jsme prohrávali 1:0 a 1:2.Ve druhé půli jsme zvýšili tempo, donutili Meteor k chybám, kvůli horší koncovce ale vydržel dlouho nerozhodný stav. Po krásném Primiho centru z pravé strany jsme však dali třetí gól a o vítězi bylo v podstatě rozhodnuto, protože soupeř si ve druhé půli nevytvořil ani jednu pořádnou šanci. Výsledek jsme ještě na konci upravili na 4:2 po pěkné akci a centru zleva. Jinak na stoperu se mi hraje po boku Wulkyho celkem dobře. Cítím se tam o něco jistěji než ve středu zálohy a mám větší klid na rozehrávku.“

 

U19 – FK Meteor Praha VIII 4:2 (2:2)

Branky: 39. Duda., 45. Jiráň, 67. Ivančo, 83. Vejvoda – 16. Adamček, 42. Krátký.  

Rozhodčí: Váňa – Musil, Buřil. Bez karet.

Sestava U19: Hrubý – Duda (60. Bernard), Wulkan, Janoušek, Christov – Eliáš (52. Primus), Rothe, Vejvoda, Ivančo – Haetchi (30. Bohuslav), Jiráň (89. Blaho). Trenér Jaroslav Žák.

 

Střelci branek U 19 v České lize dorostu:

14 – Jiráň

9 – Balcárek

6 – Vejvoda

5 – Primus

3 – Ivančo, Petřík

2 – Blaho, Vrána

1 – Bernard, Duda, Christov, Janoušek, Machalický, Rothe, Rözler, Wulkan, Zimmermann

 

Nahrávači na góly:

8 – Balcárek

7 – Jiráň

4 – Blaho, Ivančo, Janoušek, Primus

3 – Rözler

2 – Christov, Machalický, Pikous, Rothe, Vrána

1 – Bernard, Bohuslav, Duda, Vejvoda, Wulkan

 

foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...