Dorostenci dobyli Letohrad, Ivančo byl u všech čtyř gólů

U19 Jedenáct gólů nastřílela naše U19 v posledních třech zápasech České ligy dorostu. Naposledy si přivezla vítězství 4:1 zpod Orlických hor, kde položila na lopatky domácí Letohrad a po 21. kole figuruje na sedmé příčce tabulky. U všech branek Vyšehradu byl Jirka Ivančo, jenž hrál poprvé s kapitánskou páskou: jeden gól dal a u třech zbývajících asistoval. Filip Balcárek oslavil pro změnu návrat do sestavy dvěma zásahy do černého a jednou asistencí.

Vzhledem k dopolednímu termínu výkopu a tříhodinové cestě do dějiště utkání byl sraz na Vyšehradě už v šest hodin ráno. Chyběli zranění Vrána, Bernard, Jiráň a také Wulkan, jenž byl vybrán k nedělnímu zápasu A-týmu v Neratovicích. S mužstvem naopak odcestoval nový útočník Novák, jehož si trenér Jaroslav Žák vyhlédl v Motorletu.

Zápas se hrál na rozlehlém hlavním hřišti v Letohradě s nevalnou kvalitou travnaté hrací plochy, jež ztěžovala kombinaci. Úspěch slavily jednoduché akce a standardky, z nichž také nakonec rezultovalo všech pět branek.

Už ve 2. min. si na roh Ivanča naběhl Pikous a hlavou vstřelil nejen vedoucí gól zápasu, ale i svůj první v této sezoně. V 5. min. přišla nejkrásnější akce celého utkání, rozehrál ji Janoušek, ze druhé vlny si naběhl Primus, odcentroval, ale gólovou hlavičku Ivanča zázračně zneškodnil domácí brankář Satoria. Vzápětí zahrozili domácí, Smutný byl na místě.

V 19. min. po akci založené z levé strany převzal míč Ivančo, při kličce směrem do vápna byl faulován a trestný kop z 19 m proměnil Balcárek přesnou trefou po zemi k tyči: 0:2. Minutu před poločasem jsme měli štěstí, trestný kop domácích přistál na břevnu naší brány. I po změně stran se domácí snažili o korekci, zahodili však dvě velké šance. Tu první zlikvidoval Smutný a druhou Ivančo, který na lajně famózně odvrátil balon směřující do prázdné brány.

V 72. min. byl Ivančo faulován, Balcárkovu střelu z trestného kopu gólman Satoria vyrazil, ale trefil jen Ivanča a od něj putoval míč do sítě: 0:3.

V 74. min. fauloval Duda, kapitán Letohradu Faltus rozehrál trestný kop a Petráček snížil na 1:3. Navzdory tomu měl náš tým zápas plně pod kontrolou. Osm minut před koncem spálil velkou šanci Bohuslav, ale pět minut před koncem po trestném kopu Ivanča Balcárek uzavřel na 1:4.

Trenér Jaroslav Žák: „Odehráli jsme už lepší zápasy, bylo to z naší strany dost ležérní a profesorské. Na hrbolatém terénu moc šancí nebylo, a tak padaly góly ze standardek. Jeden jsme dali po rohu, druhý přímo z trestného kopu a další dva po něm. Je třeba ale říct, že soupeř nasadil hodně mladších hráčů, pouze čtyři byli ročník 1993. Na obrazu hry se to projevilo.“

Jiří Ivančo: „Byl to bojovný zápas, dobře jsme ho zvládli odzadu a bylo jen otázkou, kolik dáme gólů. Můj gól byl tak trochu haluz, nabíhal jsem si na Balciho standardku na přední tyč a odrazil se ode mě brankářem vyražený míč. Prostě jsem byl ve správný čas na správném místě. To, že jsem nastoupil s kapitánskou páskou, jsem se snažil moc si nebrat, ale trošku nervózní jsem přece jen byl. Myslím si, že se to na mém výkonu projevilo kladně, protože mě to prostě nutilo víc makat.“

Patrik Novák: „Začali jsme výborně, dobře kombinovali a hráli důrazně, ke konci půle jsme trochu polevili. Já jsem se cítil dobře prvních dvacet minut, pak jsem dostal ránu na nárt a o poločase jsem musel vystřídat, protože to dál nešlo. Vyšehrad je určitě lepší tým, než mé minulé působiště v Motorletu. Kluci tu daleko víc drží při sobě a je tu daleko lepší parta.“

Marco Christov: „První půlka byla dobrá, snažili jsme se kombinovat, a to nám celkem vycházelo. Dali jsme rychlého góla, přišla pohoda na kopačky. Ve druhé půlce jsem se nedostal skoro k balonu, což se mi moc nelíbilo. Dali jsme ale další dva kusy, jeden inkasovali. Jedeme domů, Červenej trpaslík v autobuse a pohoda.“

Matěj Pikous: „Nastoupil jsem po delší době, ale cítil jsem se kupodivu dobře. Dnešní výkon, bych řekl, že byl dobrý – vyhráli jsme. Při gólu šel do vápna parádní roh od Lívy, já si tam nabíhal a trknul to do kasy.“

OEZ Letohrad – U19 1:4 (0:2)

Branky: 74. Petráček – 19. a 85. Balcárek, 2. Pikous, 72. Ivančo.

Rozhodčí: Hock – Šejna, Bogáč. ŽK: Rothe, Bohuslav (oba Vyšehrad).

Sestava U19: Smutný – Duda, Pikous, Janoušek, Christov – Primus (56. Eliáš), Vejvoda, Rothe (75. Blaho), Ivančo (87. Haetchi) – Novák (46. Bohuslav), Balcárek. Trenér Jaroslav Žák.