Dorostenci výkonem neoslnili, Úpu ale bez problémů přehráli

U19 – Malé jubileum v podobě desátého vítězství v letošní sezoně České ligy dorostu oslavila v sobotu naše U19. Svěřenci trenéra Jardy Žáka zdolali na domácím hřišti Úpu 4:0 a poslali ji zpět na samotné dno tabulky, podle předvedené hry však zase až tolik co slavit nebylo.

V týdnu sehráli mladí šemíci přátelské utkání s Bohemians 1905 a vyhráli 5:4 (branky Ivančo, Vejvoda, Balcárek, Blaho a Eliáš). Oproti předchozímu mistrovskému zápasu v Letohradě došlo k několika změnám v sestavě, a tak na lavičce zůstali mj. i Bernard a Vejvoda.

Vstup do utkání s outsiderem nebyl zrovna podle představ, už ve 4. min. totiž Duda odvracel balon na brankové čáře a odvrátil hrozící pohromu. Naopak ve 12. min. se na pravé straně probil Primus a po narážečce s Balcárkem otevřel skóre: 1:0.

Ve 21. min. Ivančo vyhrál souboj o míč na levé straně hřiště, přihrál Balcárkovi a ten z otočky zvýšil na 2:0. Vzápětí měl po zaváhání Primuse velkou šanci hostující Tryzna, naštěstí pro nás mířil nad. Tři minuty před poločasem pro změnu zaváhal Janoušek, hroztbu však stihl včas uhasit gólman Hrubý.

Po změně stran si už hosté vypracovali jedinou šanci, po necelé hodině hry Nývlt z voleje přestřelil. Na druhé straně se dotali do dvou šancí Balcárek a Houdek, úspěšný byl však v 69. min. Novák. Po přihrávce Balcárka dal do prázdné brány svůj první gól za Vyšehrad.

Deset minut před koncem Primus obstřelil gólmana a trefil tyč, odražený balon pak dostal do sítě Ivančo a uzavřel na 4:0.

Naši U19 čekají nyní dva rychle za sebou jdoucí zápasy v Hradci Králové. Již ve středu 25. dubna od 17.00 hod. změří síly s domácím béčkem FC Hradec Králové a v sobotu 28. dubna nastoupí hodinu před polednem na Olympii.

Trenér Jaroslav Žák: „Soupeře jsme podcenili, přizpůsobili se mu, a tak byl náš výkon do poločasu špatný. Příliš mnoho faulů a standardek omezovalo plynulost hry. Ve druhé půli jsme už měli navrch, protože Úpa odpadla. Navzdory vítězství 4:0 spokojen určitě nejsem, s tímto výkonem bychom v Hradci Králové určitě neuspěli.“

Jiří Ivančo: „Náš výkon nebyl dobrý, nedařilo se celému týmu, nehráli jsme naši hru. Bylo to hodně bojovné utkání, ale podařilo se nám vstřelit čtyři branky. K ničemu velkému jsme soupeře nepustili. Hra byla dost rozkouskovaná, bylo spoustu faulů. Vyhráli jsme, máme tři body, a to je důležité.“

Oto Houdek: „První poločas nás hosté docela tlačili, ale Primi dal gól, a to nás trochu uklidnilo. Začali jsme lépe kombinovat, podrželi balon, přidali jsme druhý gól. Po půli soupeř odešel, přidali jsme další dva góly, ale měli jsme spoustu dalších šancí.“

U19 – FKM Úpa 4:0 (2:0)

Branky: 12. Primus, 21. Balcárek, 69. Novák, 80. Ivančo.

Rozhodčí: J. Dobrý – Suchan, Rod. ŽK: Blaho, Ivančo – Tryzna, Špička.

Sestava U19: Hrubý – Duda, Pikous, Janoušek, Christov – Blaho (46. Novák), Houdek, Primus (78. Haetchi), Ivančo – Balcárek, Bohuslav (66. Rothe). Trenér Jaroslav Žák.