Na hřišti Olympie dorostenci nechali ležet dva body ladem

U19 – Až ve čtvrtém vzájemném měření sil se soupeři z Hradce Králové se podařilo naší U19 bodovat, na hřišti Olympie v Kuklenách remizovala 1:1. Domů do Prahy však odjížděla s rozpaky, protože tentokrát jednoznačně dva body ztratila. Šancí měla na několik zápasů, proměnila však jedinou zásluhou pravého beka Jindry Dudy (trefil se podruhé v sezoně). Mladí šemíci zůstali na 7. místě tabulky B-skupiny České ligy dorostu.
Svěřenci trenéra Jardy Žáka cestovali do východočeské metropole podruhé v krátké době, už ve středu totiž hráli na hřišti Bavlna s béčkem FC Hradec Králové a podlehli mu 0:1. Na Olympii se mladí borci Vyšehradu dostali do vyšších obrátek po půlhodině hry, vždy ale ztroskotali buď na brankáři domácích Ptáčkovi, nebo na vlastní neschopnosti zakončit. První větší šanci spálil ve 34. min. stoper Houdek, jenž po rohu Primuse hlavičkoval těsně vedle. Vzápětí po autu Bernarda to zkoušel hlavou Balcárek, minisouboj s gólmanem Ptáčkem ale prohrál. Primus pak dostal balon od Dudy a běžel sám na domácího brankáře, trefil se ale jen do něj.
Nedáš - dostaneš, ve 44. min. chyboval Vejvoda, míče se zmocnil domácí borec Šimerda a se štěstím překonal "angličanem" Hrubého: 1:0. Přesto mohl ještě před pauzou vyrovnat Bohuslav, po přihrávce Janouška však pálil vedle.
Právě Bohuslava nahradil v poločase Rothe a pak se už hrálo jen na jednu bránu, na tu domácí. Důvodem byl hlavně fakt, že hráči Olympie už moc nestíhali. Stíhal ale jejich gólman. Nepřišli si na něj postupně Balcárek, Primus, znovu Balcárek ani kapitán Ivančo. Ti všichni měli vyložené šance.
Až ve chvíli, kdy uplynula hodina hry, po pěkné akci Bernard přihrál Dudovi a ten konečně propálil Ptáčka: 1:1!
V 72. min. mohl poslat Vyšehrad do vedení Janoušek, gólman ale jeho střelu vytěsnil na roh. Neprosadili se ani Pikous a v 90. min. po centru Ivanča Rothe. Ten měl obrovskou šanci, bohužel však zůstalo jen u ní, a tak se body k našemu zklamání dělily.
V dalším utkání pak naše U19 přivítá doma na Vyšehradě v sobotu 5. května od 10.15 soupeře z Varnsdorfu.

Trenér Olympie Karel Krejčík:
Našeho soupeře bych zhodnotil jako velmi kvalitní mužstvo,myslím si, že si tady u nás vypracovali dostatek střeleckých příležitostí, aby v utkání zvítězili, ale realizace jejich jednotlivých gólovek nebyla dobrá, takže my jsme to měli rozehrané, dá se říci, i na tři body, gól jsme dostali, když jsme byli v deseti, když se nám zranil hráč, tak přesto si toho bodu nesmírně vážím, protože si myslím, že spíš tedy ty tři body si dnes zasloužil soupeř.

Michal Vejvoda:

Hráli jsme se soupeřem, se kterým jsme doma smolně prohráli 2-1, od začátku jsme byli lepším týmem, neproměňovali jsme mraky šancí, ve 40. minutě přišla moje chyba, kdy jsem namazal soupeři na vápno a ten to perfektně trefil do šibenice. Prohrávali jsme 1-0. Druhá půle začala stejně jako první, měli jsme šance, soupeře k ničemu nepouštěli, ale povedlo se nám dát jen jeden gól. Je to škoda, tahle ztráta."

Albert Hrubý:

V první půli jsme měli plno šancí, které jsme neproměnili a v závěru jsme udělali chybu, kterou soupeř potrestal gólem, ve druhé půli byla naše hra lepší, vstřelili jsme branku, i když gólů mělo být víc. Hra týmu byla dobrá, ale na výsledku se to moc neprojevilo. Chtěli jsme si odsud odvézt tři body."

Olympia Hradec Králové – U19 1:1 (1:0)

Branka: 44. Šimerda – 61. Duda.

Rozhodčí: Tryzna – Jansa, Pánek. ŽK: Bohuslav (Vyšehrad)..

Sestava U19: Hrubý – Duda, Houdek, Pikous, Bernard – Primus (86. Blaho), Janoušek (86. Eliáš), Vejvoda, Ivančo – Balcárek (90. Haetchi), Bohuslav (46. Rothe). Trenér Jaroslav Žák.