Po utrápené první půli padaly góly do sítě Varnsdorfu samy

U19 – Dosud nejvyššího vítězství v jarní části České ligy dorostu dosáhla během první květnové soboty naše U19. Na Vyšehradě zdolala 7:1 tým Varnsdorfu, který dal přitom vedoucí gól. Ještě před pauzou ale mladí šemíci otočili vývoj skóre a po příchodu ze šaten přidali dalších pět branek. Pět kol před koncem jim tak patří v tabulce B-skupiny sedmé místo.
Podzimní vzájemný souboj na hřišti soupeře v Rumburku skončil remízou 2:2, kdy ovšem naši hráči promarnili dvougólové vedení, zahodili penaltu a dvakrát trefili tyč. Také odveta na domácí půdě docela dlouho „slibovala“ problémy. Trenéři Žák a Moudrý se museli obejít bez Balcárka, Houdka, Wulkana, Christova, Vrány i Nováka a vstup do utkání nabídl jen územní převahu bez šancí. Až v 18. min. Primus odcentroval na Jiráně, ten ale promáchl a bylo po šanci. Sedm minut nato pak nejlepší střelec naší U19 zamířil nad.
Šok nastal po necelé půlhodině hry, kdy chybovali v rychlém sledu za sebou hned tři naši hráči a Vinš poslal Varnsdorf do vedení: 0:1. První a zároveň poslední nebezpečná kce soupeře...
Snad jen půl minuty nato už bylo zase srovnáno. Ivančo přihrál Dudovi a ten zblízka hlavou skóroval: 1:1. O dvě minuty později Primus vyzval ke skórování Ivanča, ten ale neproměnil. Deset minut před poločasem Primus zprava odcentroval a Jiráň ze čtyř metrů hlavou neproměnil, vzápětí Ivančův pokus lízl břevno. Ve 44. min. jsme se přece jen dočkali vedení, Jiráň vysunul Primuse a ten z úhlu propálil gólmana Linharta: 2:1!
Po změně stran už to bylo z naší strany celkově o mnoho lepší, Primus pálil nejprve zdálky vedle, v 51. min. si ale naběhl na centrovaný balon Rotheho z rohu a u přední tyče hlavou vsítil gól na 3:1. Neúnavný Primus v 55. min. zase pálil vedle, v 66. min. ale Blaho posunul balon ve vápně Jiráňovi a ten zvýšil na 4:1. V 71. min. si vyměnil míč Rothe s Jiráněm a „uklidil jej do kasy“ na 5:1. Deset minut před koncem Blaho vybojoval míč a zkušeně přehodil ležícího gólmana hostí: 6:1.
Sedmý a poslední korálek na gólovém počítadle odsunul Jiráň, když zužitkoval Haetchiho přihrávku a uzavřel na 7:1. Sedm gólů dala naše U 19 už potřetí v sezoně, předtím to bylo na podzim Letohradu a Pardubicím B. Ostatně to je také nadcházející protivník: v utkání 25. kola (26. hraného) naše U19 nastoupí v Pardubicích proti tamního béčku. Termín zápasu: neděle 13. května, 10.00 h, hřiště Ohrazenice UMT. V sobotu 19. května v 10.15 pak Vyšehrad doma přivítá soupeře z Nového Bydžova.

Trenér Jaroslav Žák: „V prvním poločase jsme se trápili, soupeř využil svoji jedinou šanci za celé utkání a šel do vedení. Po našem gólu to z nás však spadlo. Varnsdorf už potom ve druhé půli fyzicky odpadl a je z toho nakonec nejvyšší jarní výhra. Dokonce se nám dařilo měnit rytmus hry, jak kombinace nakrátko, tak i centry.“

Tomáš Rothe: „Ze začátku jsme měli šance, které jsme nevyužili a naopak soupeř z jedné akce dal gól. Rychle jsme ale vyrovnali, a to nás nakoplo. Těsně před poločasem jsme dali na 2:1. Ve druhém poločase soupeř odešel fyzicky, nevydržel s námi běhat a my už jsme si to prostě jenom dávali, byla to trošku taková Barca. Při mém gólu jsem poslal balon Lukášovi, dal jsem to trochu delší, ale on to chytil před lajnou, dal mi to zpátky pod sebe a to kdybych nedal, tak se jdu zastřelit.“

Jindřich Duda: „Opět jsme si nechali dát první gól po třech našich chybách, ale naštěstí jsme hned odpověděli. Někdo mi to tam posadil na hlavu a od té doby už byl zápas v naší režii.“
Jan Blaho: „V první poločase odvedli kluci dobrou práci, soupeře totálně uběhali. V druhém poločase už to byla
paráda, góly tam padaly samy.“

Jan Blaho: "V první poločase odvedli kluci dobrou práci, soupeře totálně uběhali. V druhém poločase už to byla paráda, góly tam padaly samy. Musím pochválit Lívu při čtvrtém gólu, když mi přihrál přes protihráčovy jesličky, já se uvolnil po brankové čáře a naservíroval to Pirimu před kasu."

U19 – FK Varnsdorf 7:1 (2:1)

Branky: 44. a 51. Primus, 66. a 83. Jiráň, 30. Duda, 75. Rothe, 80. Blaho – 29. Vinš.

Rozhodčí: Ulrich – Burian, Špivák. ŽK: Honců (Varnsdorf).

Sestava U19: Smutný – Duda, Vejvoda (80. Haetchi), Pikous, Bernard – Primus, Janoušek, Rothe, Ivančo (71. Eliáš) – Bohuslav (64. Blaho), Jiráň. Trenér Jaroslav Žák.