U19 neuspěla v Pardubicích, do týmu se však vrátil Rözler

U19 V říjnu je doma vypráskali 7:0, v jarní odvetě však prohráli 1:4! Jako den a noc jsou výsledky zápasů naší U19 s pardubickým béčkem v tomto ročníku České ligy dorostu. Mladí šemíci tak čtyři kola před koncem sezony figurují na 7. místě tabulky s týmž počtem 41 bodů jako osmý Nový Bydžov, tj. nadcházející protivník svěřenců trenéra Jaroslava Žáka.

Porážka v „hlavním městě českého hokeje“ je sice nepříjemná, avšak ve světle jiné významné události zas až tolik nebolí – k mančaftu se totiž po dlouhé pauze zaviněné nemocí vrátil záložník Adam Rözler (na snímku). A to je ta nejlepší zpráva, která těší víc než sebelepší výsledek!

K utkání odjel náš tým se značně prořídlým kádrem, z různých důvodů totiž chybělo hned deset hráčů najednou. A to je trochu příliš… Z kádru 23 borců jich bylo v Pardubicích jen 13.

Na velkém a hrbolatém hřišti v Ohrazenicích Vyšehrad poprvé inkasoval už po půlminutě hry. Pikous chtěl přihrát Vejvodovi, ale nevyšlo mu to, a tak nechtěně „namazal“ hráči soupeře Eisnerovi. Ten nabídnutou příležitost neodmítl a hned v úvodní minutě rozesmutnil našeho gólmana Smutného: 1:0.

V 7. min. mohl náš tým vyrovnat, po standardce Christov odcentroval před bránu domácích, tam ale balon nešťastně odvrátil hlavou Rothe. Přesně po půlhodině hry Primus přehodil gólmana Pardubic, toho ale zastoupili na lajně hned čtyři spoluhráči najednou a balon v poklidu odvrátili do bezpečí.

Dvě minuty nato zapadla do celé série nevydařených chvil tohoto utkání Dudova malá domů. Smutný si šel pro centr, balon ho ale přeletěl a skončil v síti: 2:0. Selhala v tu chvíli komunikace obou hráčů.

Ve 36. min. po rohu Smutný neudržel balon v rukou a ten se vzápětí odrazil od zad jednoho z našich hráčů přímo k domácímu borci Fišerovi, který jej doklepl do sítě: 3:0.

O tři minuty později konečně přišla také naše světlá chvíle, Janoušek po zemi přihrál Jiráňovi, ten obelstil stopery Pardubic a střelou k zadní tyči snížil na 3:1. Jeho sedmnáctá trefa v sezoně měla bohužel jen punc čestného úspěchu. Možná jsme mohli přidat ještě do poločasu i kontaktní branku, kdy jeden z hráčů domácích zahrál rukou ve vápně (na hrbolatém terénu ani nebylo divu, míč odskakoval), penalta se ale nepískala.

Po změně stran v 54. min. Vejvoda překopl bránu soupeře i ochrannou síť a v 62. min. bylo už zase zle. Vejvoda z pozice posledního bránícího hráče přišel o balon, dva Východočeši běželi sami na Smutného a Pleskot uzavřel skóre na 4:1. Pardubice mohly přidat ještě pátý gól, ale trefily tyč.

Naši 19 čekají ve zbylých čtyřech kolech tři zápasy doma (Nový Bydžov, Slavia B, Viktoria Žižkov) a jeden venku (Rapid Liberec). V nejbližším z nich v sobotu 19. května od 10.15 hod. na Vyšehradě změří síly s Novým Bydžovem, tedy soupeřem, jemuž mají hodně co vracet: podzimní debakl 0:6.

Trenér Jaroslav Žák: „Přestože nám chybělo v Pardubicích deset hráčů, zahájili jsme zápas jako mistři světa a vlastními hrubkami pomohli domácím k jejich gólům. Poprvé na jaře jsme také prohráli druhý poločas. Marco Christov s námi odjel k zápasu přesto, že měl horečku a nakonec odehrál celou hodinu. Za to mu děkuji, navíc patřil k lepším hráčům. Obrovsky pozitivní je ale především fakt, že poprvé po dlouhé nemoci nastoupil Adam Rözler. Původně to mělo být tak na pět minut, nakonec jich strávil na hřišti dvacet. Jsem rád, že ho máme zpátky! Na druhou stranu mě zlobí, že proti nám byly nařízeny tři standardky za řečnění, na to nejsem zvyklý. Mít někoho na střídání, tak za tohle provinivší se hráče vystřídám.“

Adam Rözler: „Byl to můj první start po více než půl roce a jsem strašně rád, že už to konečně přišlo. K ideálu to samozřejmě mělo hodně daleko, ale já jsem hlavně rád, že jsem mohl být vůbec tady. V závěru jsem mohl dát i góla na 4:2 a možná bychom s tím pak ještě něco udělali, ale bohužel to nevyšlo. Jinak zápas rozhodly naše individuální chyby, což se někdy stane, ale v Pardubicích se nám to sešlo opravdu ve velkém množství.“

Jan Blaho: „Zápas strašně ovlivnil jeho začátek. Nedokázali jsme se sžít s terénem, hlavně s jeho rychlostí. Balon nám nelítal od nohy, jak jsme zvyklí, a proto nám naše hra nevycházela. Určitě jsme měli na to, tady vyhrát, ale naše šance jsme neproměnili a naopak vytvářeli šance soupeři. S výkonem týmu nejsem spokojen a se svým osobně už vůbec ne. Navíc odjíždím z Pardubic s výronem.“

Marco Christov: „Podali jsme špatný výkon. Nastoupili jsme nějak namachrovaní. Dostali jsme hned v první minutě po hrubé chybě gól. Pak jsme trochu začali hrát, kombinovali. Jenomže jsme si dali vlastňáka, když jsme se vzadu špatně domluvili. Třetí branka domácích podle mého názoru byla po faulu na brankáře. Po našem gólu jsme si o půli řekli, že na ně vlítneme, což se nám i dařilo. Měli jsme nějaké standardky, ale nic z toho nebylo. Naopak po naší další velké chybě jsme inkasovali už počtvrté. Hrál jsem po zranění a nebylo to ono. Navíc jsem docela silně nachlazen, tak jsem rád, že jsem vydržel alespoň celou hodinu hry.“

FK Pardubice „B“ – U19 4:1 (3:1)

Branky: 1. Eisner, 32. vlastní Duda, 36. Fišer, 62. Pleskot – 39. Jiráň.

Rozhodčí: Hock – Vodrážka, Seibert. ŽK: Knotek, Pleskot – Janoušek.

Sestava U19: Smutný – Duda (71. Rözler), Pikous, Vejvoda, Christov (60. Haetchi) – Primus, Rothe, Janoušek, Eliáš – Blaho, Jiráň. Trenér Jaroslav Žák.