Nový Bydžov dostal šest gólů, podzimní dluh U19 je splacen

U19 – Jednoznačným výsledkem skončil souboj o sedmé místo tabulky B-skupiny České ligy dorostu. Hráči Vyšehradu rozstříleli 6:1 soupeře z Nového Bydžova, hattrickem se blýskl záložník Michal Janoušek. Mladým šemíkům se tak podařilo vrátit Cidlině šestibrankovou nakládačku z podzimní části sezony a týden po prohře 1:4 v Pardubicích si spravili fotbalovou chuť. Tu budou ostatně znovu potřebovat již ve středu, kdy v předehrávce 28. kola přivítají doma od 11.00 hod. vedoucí mužstvo tabulky Slavii B!
Proti Cidlině se museli trenéři a Jaroslavové Žák s Moudrým obejít bez šesti hráčů: na marodce jsou Ivančo, Primus a Novák, k zápasu A-týmu na Motorletu pak byli nominováni Houdek, Wulkan a Balcárek. Hned v první minutě se dostal do šance Bohuslav, bohužel netrefil branku. A z protiútoku přišel šok: jeden z hráčů hostí se dostal do sólového úniku, Smutný jeho střelu sice vyrazil, nicméně na dorážku Exnara již nestačil: 0:1.
Slavoj se sice oklepal, snaha o vyrovnání ale neměla potřebné grády ani přesnost. Pikous ve velké šanci hlavičkoval nad a přestřelil i Bohuslav. Ve 13. min. přišla další studená sprcha, tentokrát ale naštěstí bez gólového vyústění: Nový Bydžov totiž trefil tyč! Za stavu 0:2 by se už hrálo dost špatně...
Naštěstí místo toho přišlo brzy vyrovnání, v 16. min. zleva odcentroval Bernard, Jiráň si posunul míč na levou nohu a křížnou střelou "angličanem" vyrovnal: 1:1. Ve 33. min. Pikous hlavičkoval těsně vedle. V nastaveném čase první půle pak Jiráň odcentroval na Bernarda, ten šel do souboje a u odraženého míče byl jako první Janoušek, který se nerozpakoval a poslal jej do sítě: 2:1! Nakonec se ukázalo, že šlo o vítěznou branku.
Tohle byly rána pro Východočechy, ti po změně stran už také začali odpadat i fyzicky. Ve 49. min. při akci Bohuslava nechal rozhodčí po faulu výhodu našemu týmu, míč převzal Janoušek, položil si hokejovým blafákem gólmana hostí a zasunul do odkryté brány: 3:1! Skórovat mohl znovu už o dvě minuty později, avšak netrefil přesně.
V 58. min. po rohu Christova zvýšil hlavou Pikous na 4:1, přesně po hodině hry pak Vejvoda z trestného kopu napálil břevno. V 69. min. Bernard vystihl rozehrávku hostí a z dobrých pětatřiceti metrů přehodil gólmana: 5:1! Čtvrt hodiny před koncem opět Bernard prošel mezi dvěma novobydžovskými stopery, udělal kličku gólmanovi a ten jej sestřelil: penalta! Proměnil ji Janoušek, který tak zkompletoval svůj hattrick a uzavřel skóre na 6:1!
Jak už bylo uvedeno, nejbližší vystoupení čeká naši U19 již tuto středu 23. května, kdy doma hodinu před polednem přívítá Slavii B, tedy lídra tabulky! Mladí slávisté právě během uplynulého víkendu v přímém souboji o vedoucí pozici přehráli Slovan Liberec 1:0. Ve zbývajících dvou kolech pak Vyšehrad nastoupí v sobotu 2. června na hřišti posledního Rapidu Liberec a nakonec o týden později v sobotu 9. června změří doma své síly s Viktorií Žižkov.

Trenér Jaroslav Žák: „V první půli to byl oboustranně ospalý fotbal, my jsme se trápili. V nastaveném čase jsme však dali vedoucí gól, a to soupeře zlomilo. Vrátili jsme soupeři šestibrankový příděl z podzimu, přestože nám chybělo šest hráčů. Těší mě, že se alespoň takhle na sklonku sezony dostal do hry Robert Nykl, který nastoupil poprvé. Jeho dlouhodobou absenci způsobilo zranění kolene.“
Michal Janoušek: „Jsem rád, že jsme utkání s Bydžovem zvládli i přes inkasovaný gól na začátku. V prvním poločase jsme ještě neměli takovou převahu, ale ve druhé půli soupeř odpadl a díky naší zimní přípravě už bylo utkání jasně v naší režii. Jsem rád za hattrick, konečně mi to tam napadalo.“

Robert Nykl: „Byl to po zranění vůbec můj první start v lize, cítil jsem se v pohodě, koleno už je snad dobré. Další zápasy bych chtěl hrát víc. Zpočátku se mi to sice moc nelíbilo, ale pak jsme to skvěle obrátili, byl to dobrý zápas.“

Jakub Eliáš: „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, ve druhé minutě jsme dostali smolný gól, potom jsme se ale zvedli, vyrovnali a na konci poločasu jsme šli do vedení. Druhá půle už byla zcela v naší režii. Přidali jsme další góly, hráli jsme dobře, kombinovali, dalo se na to koukat. Byl jsem podruhé v základní sestavě, jsem za to moc rád, snad jsem hrál celkem dobře.“

U19 – RMSK Cidlina Nový Bydžov 6:1 (2:1)

Branky: 45. (+1), 49. a 75. Janoušek, 16. Jiráň, 58. Pikous, 69. Bernard – 2. Exnar.

Rozhodčí: Černý – L. Hlavnička, Elterlein. Bez karet..

Sestava U 19: Smutný – Duda, Vejvoda (82. Rözler), Pikous, Christov – Eliáš (79. Nykl), Rothe (63. Vrána), Janoušek, Bernard – Jiráň (77. Haetchi), Bohuslav (70. Blaho). Trenéři Jaroslav Žák a Jaroslav Moudrý.